Přejít na obsah

Servisna knizka.


slavo

Doporučené příspěvky

Ahoj, chcem sa opytat, kedze servisna knizka uz je len elektronicka, kde si mozem pozriet servisne zaznamy. Kedysi bola na to nejaka skodovacka aplikacia, kde som vsetko videl, potom to zrusili. Cize keby som sa chcel teraz pozriet co vsetko som mal servisovane a kedy, je este nejaka moznost ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, je to blby system. Moja skusenost:

Snazil som sa zistit, ze co sa robilo s mojim autom konkretne (nie len vymena oleja). Najprv som pisal do autorizovaneho servisu kde auto bolo servisovane. Poslali ma do prdele, ze si mam najst elektronicku knizku a dohladat to tam, lebo udaje mi nemozu poskytnut kvoli gdpr (?!wtf)

Zaregistroval som sa na 4 krat do erwin, pisal som si s tou dementnou podporou, minul som tam niekolko desiatok eur, az nakoniec mi podpora napisala, ze k udajom co chcem sa aj tak nedostanem, lebo niesom servis. 

Na moj dotaz ze kde teda mam najst ze co bolo s autom robene mi odpovedali, ze si mam zajst do mojho nejakeho servisu, ktory nemam, a ze oni mi tam povedia. Predpokladam, ze ked si najdem nejaky servis a budem to chciet vediet, tak ma poslu do prdele akurat. 

 

Editováno: , autor: Martin Ninaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepomoze ti to, overuju to cez vypis z obchodneho registra. Ak servis uz je zaregistrovany, ktory najdes a na nich sa registrujes, tak mas smolu. Ak nejaky najdes, co nie je registrovany, a registrujes sa na nich, tak oni budu mat smolu, ak to budu chciet vyuzit. 

Ale, tak ci onak je to ultimatne svinstvo, aby si ty bojoval so systemom, len aby si sa dostal k zakladnym informaciam. 

Editováno: , autor: Martin Ninaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cize nemam sancu sa dostat k historii ukonov ktore mi urobili na mojom aute za ktore som im zaplatil? Nastastie mam faktury a svoju evidenciu, inak by som ani nevedel kedy mam ist napriklad na vymenu oleja v DSG alebo haldexe, lebo na displeji ti ukaze maximalne servisnu prehliadku a vymenu motoroveho oleja. Aj ked toto by mali vykonat podla servisnych prehliadok, stale nechapem preco nemam pravo vediet servisnu historiu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ved predsa ak si majitel vozidla, v autorizaku ti povedia kedy a s cim bolo auto v servise. Cez skoda app vidis len kedy (pri akych km a datum) bola v servise, ked si stiahnes ten certifikat.

Mne takto povedali vsetko co sa kedy dialo, dokonca aj prezutie kolies tam bolo od predch majitela.

Ja som bol v IMPA (Panonska, BA)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 5/14/2024 at 4:24 PM, Martin Ninaj said:

pisal som do autorizovaneho servisu kde auto bolo servisovane. Poslali ma do prdele, ze si mam najst elektronicku knizku a dohladat to tam, lebo udaje mi nemozu poskytnut kvoli gdpr (?!wtf)

rad by som mal nejake oficialne vyjadrenie skodovky, ze ako sa mam dostat k vykonanym servisnym ukonom. Kazdy servis si robi co chce. 

Editováno: , autor: Martin Ninaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, slavo napsal:

Cize nemam sancu sa dostat k historii ukonov ktore mi urobili na mojom aute za ktore som im zaplatil? Nastastie mam faktury a svoju evidenciu, inak by som ani nevedel kedy mam ist napriklad na vymenu oleja v DSG alebo haldexe, lebo na displeji ti ukaze maximalne servisnu prehliadku a vymenu motoroveho oleja. Aj ked toto by mali vykonat podla servisnych prehliadok, stale nechapem preco nemam pravo vediet servisnu historiu. 

Já tedy nevím, ale při každé servisní prohlídce dle plánu, dostanu v autorizovaném servisu vytištěné záznamy o všech prohlídkách provedených na tom autě (viz foto) - aktuálně jsou to už tři stránky.

 

S1.thumb.JPG.de2e67e728b6b35443d9cd729b7d2306.JPGS2.thumb.JPG.9fa18b19d789b0b28642c21846a3dcd7.JPGS3.thumb.JPG.ad163c5c564ec734c046c29bbf0b5440.JPG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má člověk v AS dobré vztahy/známost, většinou není problém s nahlédnutím do servisky přes počítač servisního poradce.

A v úplně nejlepším případě jde pak v rámci vzájemné důvěry tento výpis vytisknout. Je to samozřejmě neoficiální cesta.

Záleží hodně na osobním přístupu a přes oficiální kanály se člověk nejspíš nikam nedostane. Prostě se zastavit přímo v určitém AS.

Jinak, když už je člověk majitelem auta, je možné si vyžádat (někde to dávají i automaticky) tu souhrnou verzi servisních prohlídek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera som bol v servise a spýtal som sa presne na toto, nakoľko už aj ja mám elektronickú servisnú knižku a odpoveď bola taká, že kvôli GDPR neposkytujú informácie o inom VIN, ale ak sa jedná o majiteľa auta, nemajú problém sprístupniť servisnú históriu. Majiteľ auta sa overuje prostredníctvom technického preukazu.
Všeobecne ale platí to, čo napísal VeteranChild, je dobré mať dobrý vzťah so servisom a nebude žiaden problém so sprístupnením údajov k vlastnému autu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...