Přejít na obsah

KO Motor? 1.2 HTP 51kW - cervena kontrolka oleje


Shawt

Doporučené příspěvky

Zdravim chlapi. Koupil sem nejspise stocenou Fabii MK2 rok 2008, z DE a najeto pry 118tis. Z autobazaru sem dojel domu ok cca 150km, ale po 3 tydnech se mi nepravidlene rozsvecuje s 3x pipnutim cervena kontrolka mazani. Vypozoroval sem, ze to zacne delat po zahrati motoru a pak vzdy kolem 2000 otacek. Kdyz jedu nad 2000 tak to zhasne a pak to je ok, jakmile zpomalim, podradim, otacky spadnou na 2tis, tak se to ozve. Neco sem si nacetl a myslel sem, ze to bude cidlo tlaku oleje, to sem koupil nove a dela to stejne. Jeste podotknu, ze mi tam nekde unika olej z leve strany motoru prostredni, az spodni cast. Je ten motor KO a mam hledat jiny motor, coz uz je asi ted problem nebo to nejak resit opravou? Nebo zkusit za bazarem na zkrytou vadu? Bazarnik rikal, ze menili svicky, mohli to menit prave z duvodu toho problemu, aby to auto bylo ok jen na prodej?

Editováno: , autor: Shawt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K teho co piṣ̌e @Martab a @Malta dodal bych to že bazarnik prodal auto s skrytou vadou. Takže od bazarnika můžeš:

1. vzat dalši penize. Může to být jako vraceni penizi které daš na opravu motoru.

2. Přes soud teto penize vytahnout od bazarnika.

3. vraceni penizi za opravu, za auto a na lepše (nějaká strata zdravi popř. Stres , nervy apod) od bazarnika. Tehdy bazarnik musi vzat teto fabie a oddat všechný penize. 

4. Bazarnik vrati ti penize za nakup teho auta a bere ho. Čili , ty mu oddavaš auto a on ti dava penize z faktury.

5 . Cela situace je řešena přes soud. To je velmi těžkě a dlouhodobove. Bral bych tohle jako posledni zachrankové kolečko.

Každa z možnosti je těžka. Každy bude tahat ve svou stranu. S timto třeba se počitat. Doufam že to bude olejové čerpadlo a bude klid.

Ja nechapu proč bazarnik měnil svičky. Problem je s tlakem oleje a unikem oleje. Svičky nemaji  nic k teho. Bazarnik ti řekl klamstvo. Dobře vědel že když rekne pravdu tak teho auta neproda nebo proda za velmi male penize. 

Konec offu mudjne se držet temu vkakna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak staré auto skoro určitě prodával se smlouvou "auto na náhradní díly" Já bych tedy tak staré auto jinak neprodával. Tudíž skoro určitě nic od prodejce nezíská.

Žádný prodejce si netroufne prodat 16 let staré auto jako auto bez závad.

Editováno: , autor: informator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info a rady. Oleje je tam dost. Koupil sem mericku, tak to premerim. Kolik baru to ma davat na volnobeh a pak postupne s otackama?
Olejove cerpadlo dokazu vymenit ze spoda sam nebo radeji nekam mechanikovi?

Editováno: , autor: Shawt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 godzin temu, informator napisał(a):

Tak staré auto skoro určitě prodával se smlouvou "auto na náhradní díly" Já bych tedy tak staré auto jinak neprodával. Tudíž skoro určitě nic od prodejce nezíská.

Žádný prodejce si netroufne prodat 16 let staré auto jako auto bez závad.

 

Chapu že starši vozy nejsou bez zavad. Ale prodejci musi informovat kupujiciho o všechných zavadech vozu. To asi rozumiš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, možná jsem úplně mimo ale u motoru 1.2Tsi je téma kdy řeší závadu velmi podobnou. Rozsvěcuje se kontrolka mazání v rozmezí 1600 až 2000ot/min, při vyšších je to zase OK.

Nevím jestli technicky to může být stejný problém nebo jak píšu jsem mimo. Chyba byla v zapomenutých těsněních olejového filtru při výměnách oleje. Pod olejovým filtrem bylo několik těsnění pod sebou a to způsobovalo dá se říct velmi podobné až stejné problémy. Pokud by to bylo ono, řešení je jednoduché. Pokud jsem vedle jak ta jedle tak se omlouvám.

Zde:  témata byly sloučeny

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypada, ze sem vyresil problem s tim mazanim oleje. Koupil sem new olej filtr, ten co tam byl, total zaneseny, meneny buhvi kdy. Asi nepropousel uz olej, po vymene mi nic nepipa a neblika💪 bazar menil olej, protoze delali rozvody, ale na filtr se vykaslali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...