Přejít na obsah

Fabia KO


Sejis

Doporučené příspěvky

Není nad to, vyzkoušet si jako nováček školu bezpečné jízdy, stojí to prachy, ale rozhodně je lepší vyletět ze zatáčky na autodromu za asistence učitele, příp. skončit v hodinách, než rozbít sebe a další v příkopu o strom, v dnešní době může být zkušenost s prvním smykem ta poslední.

To Ti je nahouby...sice si zkusíš něco, ale myslím, že každého začínajícího řidiče to jednou čeká ať má natrénováno jak chce, stalo se to mému taťkovi, mě, bráchovi, spoustě lidí okolo, prostě stačí sekundy či zlomky, malá nepozornost nebo něco a je to, jen někdy to bolí víc, někdy míň...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máš sice pravdu, ale aspoň uvidíš jak se auto chová a co je schopno udělat, v osnovách autoškoly není ani panické brždění někde mimo na cvičáku a když na to mají pak poprvé někde šlápnout tak se diví co se děje a už není čas na nějaký jiný manévr, v těch školách bezpečné jízdy se na tyhle věci dá dobře připavit. A bezpečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máš sice pravdu, ale aspoň uvidíš jak se auto chová a co je schopno udělat, v osnovách autoškoly není ani panické brždění někde mimo na cvičáku a když na to mají pak poprvé někde šlápnout tak se diví co se děje a už není čas na nějaký jiný manévr, v těch školách bezpečné jízdy se na tyhle věci dá dobře připavit. A bezpečně.

Jo, za 1 den se toho sice dost naučíš, ale moc tě to nepřipraví - možná ti řeknou, jak se to dělá, jak máš reagovat. Dokonce si to i zkusíš a pak už záleží jen na tobě, protože buď:

1) pochopíš, že nic neumíš a začneš jezdit opatrnějš

2) zjistíš, že seš king a ostatní looseři (máš přece školu smyku) a začneš o to víc prasit, protože umíš zvládat smyky.

- protože je to stále mezi sedadlem a volantem.

Škola smyku by tě neměla naučit smyky, ta je spíš o tom, jak jim předcházet. Ale hlavně je o tom, co zvládne/nezvládne TVOJE auto.

Alespoň tak mi to přišlo. Je dobrá, ale já bych ji nepřeceňoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem na bezpečné jízdě kdysi v České Lípě. Teď chodím do Vysokého Mýta a na letiště do Mošnova. Je to ani takové ani makové. Je fakt, že se tam naučíš za den zvládnou smyk, vyhýbací manévr a řešit krizi, ALE tam ji očekáváš a jsi připraven ji řešit a hlavně, všude je DOST místa. V praxi je to přesně naopak. Smyk, manévr a krize JE nečekaná a všude je MALO místa. A pak je to v prdeli..... Krizi umí řešit závodník, normální člověk se nadechne, ztuhne a dupne na brzdu. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem na bezpečné jízdě kdysi v České Lípě. Teď chodím do Vysokého Mýta a na letiště do Mošnova. Je to ani takové ani makové. Je fakt, že se tam naučíš za den zvládnou smyk, vyhýbací manévr a řešit krizi, ALE tam ji očekáváš a jsi připraven ji řešit a hlavně, všude je DOST místa. V praxi je to přesně naopak. Smyk, manévr a krize JE nečekaná a všude je MALO místa. A pak je to v prdeli..... Krizi umí řešit závodník, normální člověk se nadechne, ztuhne a dupne na brzdu. lol

To není zas až tak pravda - když stokrát něco uděláš (na co jseš připravenej), tak se to pro tebe stává rutinou a po stoprvý o tom nepřemýšlíš, ale konáš podvědomě (tak jak ses to stokrát učil). A v krizi to pak řešíš podvědomě, čili jak jsi to už stokrát udělal...

Samozřejmě další okolnosti taky rozhodují, ale to už je individuální, zda-li se ten dotyčný dokáže přizpůsobit.

Rozhodně tohle mi v autoškolách rozhodně chybí - tam se vůbec neučí, jak zvládat krizové situace.

Jinak jestli se můžu vrátit k původnímu tématu - nejsou tam takové kluzké silnice, jako třeba v Itálii? Pak bych se už vůbec nedivil, že k něčemu takovému došlo - přeju brzké uzdravení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za ten jednodenní kurz (4hod. na učebně, 1hod oběd, 3hod ježdění), žádnou rutinu nechytíš. Fakt. Je to o praxi a o ježdění a zas ježdění a zas ježdění. Máš pravdu s těma silnicema na jihu. Jsou zrádné. Jak sem chytil v chorvatsku na cestě šmajdu, tak je mi špatně ještě teď. Jinak mladým brzké uzdravení. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za ten jednodenní kurz (4hod. na učebně, 1hod oběd, 3hod ježdění), žádnou rutinu nechytíš. Fakt. Je to o praxi a o ježdění a zas ježdění a zas ježdění.

S tím naprosto souhlasím. A někomu těch pár hodin stačí, aby se z toho aspoň něco málo naučil, ale někdo nebude umět jezdit i kdyby dělal takový kurz každý druhý den - to je prostě v lidech a každý je jiný.

Ale jestli jezdíš na školu smyku každý rok, tak určitě v tobě toho zůstane víc, než když tam nepojedeš vůbec. Ale zase praxe je praxe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za ten jednodenní kurz (4hod. na učebně, 1hod oběd, 3hod ježdění), žádnou rutinu nechytíš. Fakt. Je to o praxi a o ježdění a zas ježdění a zas ježdění.

S tím naprosto souhlasím. A někomu těch pár hodin stačí, aby se z toho aspoň něco málo naučil, ale někdo nebude umět jezdit i kdyby dělal takový kurz každý druhý den - to je prostě v lidech a každý je jiný.

Ale jestli jezdíš na školu smyku každý rok, tak určitě v tobě toho zůstane víc, než když tam nepojedeš vůbec. Ale zase praxe je praxe...

tak přesně jsem to myslel, jinak cesty v Chorvatsku jsou kluzké, v Itálii ale daleko méně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by se to poznat podle tachometru. Jak střelí bag tak se ručka zastavína dané rychlosti při aktivaci bagu.  Ale někdy to funguje a někdy né. Asi podle auta nebo elektroniky jakou je to auto vybaveno.

jj třeba tady

strašný......

docala hustý <_< a ten tachometr :o taky 3 kila na dálnici v normálním provozu wau ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to je husty...necetl jsem to cele ale ten celni byl s nekym nebo s necim??

jiné auto,žena za volantem,ale typ nevím a ani foto druhého auta jsem neviděl

no celkem dulezity je kolik jelo druhy auto

to fakt nevím a mám pocit,že se to už nedozvíme ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...