Přejít na obsah

IPOD v Octávce


Doporučené příspěvky

Takže pokud přemýšlíte o IPODu do octavie I a nemáte rádio, které podporuje přímo jakékoliv propojení IPODu a rádia, může vám posloužit tento krátký návod.

Osobně padla moje volba na rádio Alpine 9851R.

Toto rádio disponuje zdířkou Ai-NET, která vypadá následovně

post-29-1171288682.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do rádia lze IPOD přes toto rozhraní zapojit dvojím způsobem.

1. Pokud máte například IPOD video a chcete ho používat i jako video přehrávač – lze ho propojit kabelem, který lze koupit například na www.ebay.com – jedná se o kabel Ai-Net > RCA, na ten je třeba napojit kabel RCA > Jack a ten pak připoijt do portu pro sluchátka vašeho IPODu

post-29-1171288705.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto případě ovšem rádio nekomunikuje pokaždé. Je třeba zkoušet připojování IPODu když je rádio vypnuté a pak třeba i zapnuté. Nechytne se to pokaždé, takže je potřeba nalézt svůj vlastní způsob. Upozorňuji ovšem, že IPOD se pak velmi rychle, především připřehrávání videa, rychle vybíjí.

Mezi klady můžete považovat právě přehrávání videa a výběr playlistů a toho, co chcete přehrávat, přímo z IPODu.

2. Druhý způsob je dle origo postupu Alpine. K tomu je třeba zakoupit doplňkovou jednotku Alpine KCA-420i, jejíž balení obsahuje vše potřebné. Výhodou je dobíjení IPODu po celou dobu. Hlavní nevýhodou je projíždění playlistů a ovládání IPODu přímo na rádiu. Pokud toho máte v IPODu hodně (já mám momentálně 18GB), orientace je šílená, hlavně nemáte-li playlisty. Alespoň to vám prácí usnadní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Pokud chcete mít ipod vidět, tak je možno zakoupit jeden ze spousty držáků, které jsou na trhu dostupné. Osobně jsem zvolil držák, který se umístí přímo na mřížky ventilace – je to univerzální kus z USA a koupit ho můžete také na www.ebay.com, kde vás vyjde circa na nějakých deset dolarů plus poštovné

post-29-1171288956.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náklady

- Radio Alpine – dá se nyní koupit za 7-8000 kč

- Jednotka Alpine KCA 420i – cca 3000 kč

- Kabel Ai-NET > RCA – 10 USD + pošta

- Kabel RCA > Jack – 10 USD + pošta

- Práce – zadarmo :) pokud by to někdo chtěl v Praze zapojit o víkendech, i když je to úplně pro lamy, může se ozvat a dohodneme se ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...