Přejít na obsah

Bzučení klimatizace


Host bikaf

Doporučené příspěvky

Zdar, mám blbý tušení, tak se radši zeptám...

když běží klima, tak je slyšet jakési bzučení, není to moc hlasité, ale je evidentí, že tón bzučení se zvedá s vyššími otáčkami. Někdy to bzučet přestane, jindy zas začne, a to během jedné jízdy. Tak 50 na 50.

Co to sakra je?

(jo, mam F1, 1.4 16V 74kW)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj radši se zeptám brácha kupuje octu MR2000 a cosi klepe v kompresoru klimy vliv otáček motoru není.....klima ale chadí normálně....je to známka že kompresor jde do kytek nebo jen špatná spojka...(nevím jak je to udělané nikdy sem to neřešil)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

koukam a zacinam se bat :) taky se me obcas tet v parnych dnech rozbzuci klima ale ne pokazde nekdy prestane nekdy je to fakt sila (urcite ten zvuk znate pokud mate starsi PC a vetracek vam zacne delat border brcenim tak presne to dela) A taky je to slyset v zavisloti na otackach. Hura do servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mě to dělá na novým autě 1,416V který má najeto 15tkm i na starým 1,4 Mpi co má najeto 125tkm. Dělá to jen občas, myslel jsem že je to normální. Kdyby bylo málo chladícího média nedělalo by to pořád? Že by bylo málo chladiva v novým autě se mi nezdá, klima funguje normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bzučím a mám čerstvě doplněné médium. Myslím, že je to normální jev, klima po doplnění funguje parádně. Po 2 letech tam prý bylo jen cca 50% média a taky chladila čím dál míň. Takže budu doplňovat 1x ročně. Navíc je mi ten bzučící zvuk docela příjemný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj, mě klima bzučí podle otáček motoru. Bylo mi řečeno, že to může být malým množstvím chladiva, a pokud nevím v jakém je stavu, tak raději klimu nezapínat. Taky se mi zdá, že moc nechladí a zapne se někdy až na potřetí, i když kontrolka na tlačítku klimy se rozsvítí hned. Po doplnění a dezinfekci klimy dám vědět zda nastala nějaká změna.

Editováno: , autor: DaliVali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

chladivo ma v sobe barevnou primes, aby se dal jednosduse identifikovat unik (vetsinou zluta barva), takze pokud nekde na klima trubkach atd najdete jakesi barvivo (mastna kapalina) tak vam klima uchazi...jinak i nova klima muze mit malo chjladiva, protoze se toho dava asi 0,5kg na cely okruh, nekdy staci kdyz chybi par gramu a uz to neni ono...a zmerit presne a taky to tak nadavkovat je nekdy problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já pozoruju podobná problém. Na volnoběh jak sepnu klimu tak se ozývá drnčení jak sepnu klimu. Slysim to jen na volnobeh teda. Klima normalne teda normalne chladi. Tak nevim no. Začal jsem to pozorovat od servisni prohlidky. Cisili mi teda klimu jesli to neco znamena. Jesli jim trosku media uteklo? Nevim vubec ... mate nekdo nejaky napad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...