Přejít na obsah

staticka elektrika


houmr

Doporučené příspěvky

borci mam jednu otazku ohladom vzniku statickej elektiky. pokazde po jazde ked auto ostane stat a pri otvoreni dveri ked sa dotknem prechu tak dostanem ranu staticka elektrika. je to normalne ? nemoze byt problem ze napr. prebija altik alebo blbne ukostrenie. kto ma skusenost nech napise alebo co si myslite. diki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

borci mam jednu otazku ohladom vzniku statickej elektiky. pokazde po jazde ked auto ostane stat a pri otvoreni dveri ked sa dotknem prechu tak dostanem ranu staticka elektrika. je to normalne ? nemoze byt problem ze napr. prebija altik alebo blbne ukostrenie. kto ma skusenost nech napise alebo co si myslite. diki

Myslím si, že na to je veľmi jednoduchý recept, treba sa pri vystupovaní z auta neustále lavou rukou držať dverí a je po probléme, neprídu žiadne kopance.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na toto som pozeral minule TV a tam akoratne preberaly pripady vznietenia benzinu pocas tankovania v USA.Stava sa to najme ludom mladsich rocnikov,bo vraj najcastejsie vystupuju beztoho zeby sa chytily karoserie.starsi ludia si pomahaju tym,ze sa kasne chytia a tym dochadza k vybitiu statickej energie.

Mna osobne auto kopalo zotaciatku kym som sa nezmieril tym,ze pri vystupovani sa musim chytit A-ckoveho stlpika kedze som dlhy jak tyzden pred vyplatou. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Su to rany jak hovado. Uz sa normalne bojim aj chytit dveri ked vystupujem kol113 .

Ja si myslim,ze je to mojimi umelimi potahmi.pripadne zaleziaj co ma clovek oblecene.

Sami zda ked som mal na sedacge gorale tak to nerobelo,alebo sa mi to len zda.Dobre by bol onapisat aj jake mate potahy,ale vsetko budu asi z umeleho vlakna.Alebo zavesit dozadu na podvozok retiazku ako uzemnenie :kol-98:

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Fábka zatím nic, ale od Feldy jsem dostával pěkný rány. Jinak i garážový vrata mě pěkně kopou.

Poslední dobou ty garážový vrata řeším tak že držím pevně klíček a při vkládání do zámku proběhne výboj mezi klíčkem a vraty, takže mě nic nebolí. :palec2:

Můj názor na to je že když mi to dělaj i vrata který nemaj v sobě žádnou elektriku jako auto tak to bude v lidech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to nějaký divný,protože ač jezdím tím samým autem a hadry jsou taky ty samý(montérky) tak to kope jako blázen.A to nejenom moje auto ,ale všechny a to sedím denně tak v patnácti různých autech.Řeším to tak,že otevřu normálně a zavírám předloktím,takže se nedotýkám pokožkou,ale látkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu jsem se o to zajímal a dozvěděl se tohle:

Udajně to vznika třením vzduchu o karoserii :mellow:

Dál to závisí na počasí(nabyté častice ve vzduchu) a taky udajně treba na použité leštěnce

A jak se vystupuje z auta tak se to uzemní přes nas dojde k výbiji.

Ten vyboj by pry dokazal i ovlivnit a nebo poškodit elektronicke součastky.

Není to z mojí hlavy tak nevím :)

Je to z hlavy študovaného elektrotechnika.

Je fakt ze jsem naleštil auto a ted na něm drží prach jak na magnetu a nejde dolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu jsem se o to zajímal a dozvěděl se tohle:

Udajně to vznika třením vzduchu o karoserii :mellow:

Dál to závisí na počasí(nabyté častice ve vzduchu) a taky udajně treba na použité leštěnce

A jak se vystupuje z auta tak se to uzemní přes nas dojde k výbiji.

Ten vyboj by pry dokazal i ovlivnit a nebo poškodit elektronicke součastky.

Není to z mojí hlavy tak nevím :)

Je to z hlavy študovaného elektrotechnika.

Je fakt ze jsem naleštil auto a ted na něm drží prach jak na magnetu a nejde dolu.

To že to může zničit elektroniku je pravda, ale muselo by to projít přes nějakou tu elektoniku a že jí je tam dost.

Pravdou ale je že všechna elektronika co je v autě podléhá přísným normám, a to aby elektronická zařízení nevyřazovala rušivé signály a zárověň aby byly odolné vůči cizím rušivým signálům. A v neposlední řadě aby byly tyto "bloky" odolné vůči elektrostice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední 2 týdny mě auto kopne asi tak 2x denně vyřešte to už někdo sere mě to!!! :)

Vyřeším to.Bude to stát 500,-Kč.(dobírkou Vám pošlu zaklínadlo,které musíte za úplňku měsíce v 00.00hod v interiéru Fábie,zavřené,zamknuté nahlas říct a opakovat 3× po sobě) :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...