Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
Ahoj. Když jedu stejnou trasu 300 km se zimníma gumama 185/60 R 14 a s letníma 195/55 R 15, tak je tam rozdíl 15 km,

který údaj je správný? Ten s těma letníma nebo se zimníma?

Tak tohle by mě taky zajímalo. Ale obávám se že to ví jen někdo povolaný ze škodovky. Tipoval bych že na 185/60 R 14 je to blíž k pravdě.

Editováno: , autor: martin 1_2 HTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech si tam ty 15. Před XX lety se pneu neměnily na zimu a jezdilo se taky :palec2:

Nezlob se, ale tohle je totální volovina. Tak si z auta vymontuj ABS, airbagy a vůbec všechno, co dřív nebylo a taky se bez toho dalo nějak jezdit. Jenom mě pak neotravuj autem na silnici napříč, až ti to holt nepojede a nebo pojede jinam, nežs původně zamýšlel. Chytráky toleruju, ale jenom do tý doby, dokud kvůli nim nestojím v koloně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou právě ti borci, kteří chyběli ve škole při fyzice. Zimní pneumatiky nejsou zdaleka jenom o sněhu, například jsou mnohem měkčí a při nízkých teplotách místo ztvrdnutí drží přilnavost. Mají taky mnohem lepší schopnost odvádět vodu.

Za poslední rok a čtvrt jsem jenom se svým autem najel cca 30 000km. Za tu dobu jsem použil ABS několikrát za různých podmínek. Představit si můžeš sněhovou kalamitu a nebo třeba obyčejnou zvěř. No a kdyby ses chtěl dozvědět o fyzice ještě víc, zkus si nastudovat něco o 15% smyku. Ony totiž nové generace ABS zkracují dráhu už prakticky na všech površích včetně suchého asfaltu, protože právě při uvedené hodnotě je zachovaná ovladatelnost a zároveň nejvyšší účinnost brždění.

No a abych ukázal, že su opravdu bezhlavej borec, rovnou se přiznám, že ASR mně asi třikrát umožnilo rozjezd a ESP už krom horského špásování taky dvakrát blikalo. Von člověk nemusí jet jak hovado, aby mu do cesty vlezla bez rozhlídnutí káča se sluchátkama v uších a nebo na sněhu nedal dědek přednost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akrubek-GPS ti to změří, ale jen některá.Musíš mět program, který ti vyrovná nepřesnost družic. Třeba mio to má a vždy do třech dnů to musíš obnovit.

žádná GPS by neměla mít nepřesnost 15km na 300km, pokud máš dobrý signál, tak se přesnost pohybuje max v ednotkách metrů. To stahování pozic satelitů je pokud vím spíš na to, aby se GPS ryhcleji chytila po zapnutí, mám to v ve svém HTC a je to hodně znát, stačí jednou za týden aktualizovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to není aby se to lépe chytlo,tady jde fakticky o tu přesnost.Jak se hledá ty poklady, tak bez toho nemáš šanci.Zkus třeba měřit výšku bez aktualizace.nebudu se hádat.

Já používám ASR zase místo zimáků :palec2: ty zimáky jsou nutné podle toho, kde se jezdí, ale na soukromým autě je to zbytečnost, něž očistíš okna, tak stejně projede sypač a při 15 stupních nad nulou to je vopruz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...