Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

No auto ma 33k conti tam boli 2 sezony a su na vyhadzov. Jazdne vlastnosti super, trochu ma stve, ze dost piskaju v zakrutach pri ostrejsej jazde. Ale proste vela nevydrzia ak clovek miluje zakruty :D. Hlavne okraje pneu to si to odnesu odnesu, co je dane asi konsktrukciou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. V pátek jsem si nechal přehodit komplet zimní kola v autorizovaném servise, jelikož jsem to měl při koupi jejich

pneu zdarma a když jsem přijel domu, tak jsem zjistil, že nejsou označené fixou PP,LP atd., tak jsem tam volal, jak potom

poznají, která kde byla a oni mi řekli, že ty pneu jsou skoro nový a není to prý třeba. Prý to tam potom zase zpátky

nasadí tak, aby to bylo v pohodě. :kol-132: Nikdy předtím jsem se s tím nesetkal a nějak se mi to nezdá. Má s tím někdo z vás zkušenosti, aby to potom nedělalo nějakou neplechu. :crutch: Auto mám od června tohoto roku. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci díky za odpovědi. Dost jste mě uklidnili. Měl jsem docela strach, jak to na jaře dopadne. Mám na nich najeto 8700 km

a je pravda, že vypadají hodně dobře. Taky bych chtěl všem lidem z tohoto fora popřát hezký Vánoce, bohatého Ježíška,

ať vám nadělí něco pěkného na auto. Hodně štěstí a zdraví do nového roku, plno šťastných kilometrů a málo stresu za

volantem, v práci i v osobním životě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj kucí, já mám letní Bridgestony Turanza 205/45 R16 . Po dvou sezonách, co jsem na nich létal, mám pocit, že budou teď potřeba vyměnit...Tak se chci zeptat, jestli někdo nemá nějaký tip, jaký bych tam mohl dát. Moc se mi nechtějí kupovat znova ty turanzy, páč jsou docela drahý. A testy tohohle rozměru jsem nikde nenašel <_< . Tak za jakoukoliv radu vám budu vděčný, díky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobra zkusenost ale na 17 s Dunlopama sport maxx tt, mel jsem driv taky bridgestone ale RE 050 ale hodne problemu s nima, takze mam dunlopy jak zimni tak letni a zatim max spokojenost i podle adacu jsou vzdy na prednich prickach a nejsou tak drahy

Kupuju hlavne na pneunet.cz a zatim max spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Díky, takže je to stejný až na ten rozměr 195/55 R15 oproti 195/50 R15 na FI. Tenhle rozměr (195/50R15) mám na FI 1,416V 59kW a chtěl bych tam na léto dát právě 195/55 R15, ale není to v techničáku. Myslíte si že ba to byl problém je tam dát (STK/policajti) když všechny ostatní rozměry jsou na FI/FII stejné? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to tam nedával. Policie by to sice při běžný kontrole asi takhle důkladně nekontrolovala, ale pojišťovna by při

případném pojistném plnění mohla cuknout, že jsi tam měl jiné rozměry pneu, kdyby to měla nafocené. Někdo už to

na tomhle foru někdy psal, že by s tím mohl být v těchhle případech problém. Nebo jestli jde zažádat o vyjímku v techničáku.

Nejsem v tomhle moc fundovanej, tak to ber spíš jako můj názor. Někdo ti určitě odpoví konkrétněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Písal som to ja. Poistná udalosť na jeseň na novom 2-3 týždňovom aute a pri obhliadke bola prva vec, čo poisťovak obhliadal a fotil boli kolesá. Zarazil som, ho, že pneu sú predsa nové - odpoveď - musím kolesá kontrolovať a odfotiť, aj keby to bolo medzi dverami salónu...

Editováno: , autor: lubo_1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je co by se stalo kdyby zjistlili že máš kola na Fabii II, který jsou na pohled úplně stejný jak na Fabii I ale jen o necelý 1 cm vyšší, což člověk běžným pohledem ani nepozná. Podle mě kontrolují hlavně jestli máš zimní/letní a hloubku vzorku. Když nebudeš mít extra nápadný balóny nebo extra šlupky na 17tkách tak to podle mě nikdo zkoumat nebude. Kolega jezdí už několik let na FI na kolech z Octavie 195/65 R15 (kvůli vyšší světlosti do terénu) a v březnu má jít na STK. Jsem zvědav jestli ho kvůli tomu vyhoděj, s policajtama při kontrolách problém neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
A komu tím prospějete, co...? :D

Na letňáky je ještě měsíc čas...

...nesmis vsechno brat tak jak pisi v novinach.......zalezi kde jezdis a jake je v tom roce pocasi......mozna to ma sve opodstatneni prezovat v dubnu na horach.....ale zvlastni zkusenosti vim, ze kolikrat je jaro v breznu tak silne, ze se da prezout v breznu....o nizinach nemluvim....je to vsak na uvazeni kazdeho znas a jeho zkusenosti s mistnim pocasim....verim, ze kazdy vi co dela a nikoho za to neodsuzuji....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...