Přejít na obsah

Octavia II - Facelift


radek_m

Doporučené příspěvky

Tak som si objednal Novú facelift v Ostrave. 1,9 TDI PD Elegance + nejaká moja výbava (BOLERO, alarm, multifunkčný volant, ostrikovače svetlometov, ...) A dali mi aj peknú zľavu oproti výrobnej cene :)

A tiež parádna spolupráca ohľadne platenia DPH, keďže som slovák, fyzická osoba.

Nazdar, rátal si, koľko ušetríš, aj keď prirátaš všetky poplatky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak som ja zasa rátal a 3 celé mesiace čakám na normálne cenníky, ale táto informácia len bokom. Prarátal som podľa dnešného kurzu rozdiel ceny Octavie Combi II 2009 1,8 TSI L&K 6st MAN medzi našou cenou SK EUR a cenou v ČR CZK. Keď zoberiem do úvahy výbavu, ktorá nie je u nás v sérií a doplním ju o položky, kt. v ČR sú + pridám NAV., v tom prípade je rozdiel 952400 - 766800 = cca 185 000 SK, čiže vyše 6000 €. To je paráda.

Ale teraz na inú tému, uvažujem o troch farbách: 1. Šedá Anthracite, 2. Béžová Cappucino alebo 3. Arctic Zelená.

Čo si o tom myslíte?

A ešte posledná vec, čo by ste si vybrali ako čalúnenie, klasickú šedú kožu, alebo čiernu alcantaru? Mám pocit, že tá koža v čiernom je menej odolná ako tá šedá, na druhej strane je s tou šedou horšia údržba.

Vďaka za odpovede :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prerátaval som to .

Výrobna cena mojho nakonfigurovaného je 567.850,- czk, ďalšiu zľavu v predajni mi dali 46.850,- czk+ďalšie výhody (zadara povinná výbava, atd.). Teda ma bude stáť 521.000,- czk. Čo je pri dnešnom kurze cca. 562.000 skk .

Na Slovensku sa budú pohybovať okolo 660.000,- skk a taktiež som sa informoval o možných predajných zliav na Slovensku a odpoveď bola...."je nám ľúto , je to nový automobil, žiadna zľava..." :smich: Proste amatérsky prístup slovesnkých predajcov.

btw: v ČR som sa informoval u viacerých predajcoch v moravskom kraji a najmenšiu zľavu mi dali 31.000 czk.

Trochu som mal obavy s tým DPH, čo na to predajca v ČR, či mi bude ochotný predať bez dane a ja zaplatím daň v SR. Ale aj tu bola obrovská spokojnosť z mojej strany :)

Dal som si čiernu metalízu, ale vidím že som asi jeden z mála komu sa nová Octavia páči aj čierna :p

Editováno: , autor: Patrik Kováčik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, nové cenníky pre SR mali byť hotové už koncom januára, presnejšie už v priebehu tohto týždňa, no výhradný dovozca ŠAS zisti obrovské anomálie medzi cenami na SK a v ČR a preto ich nezverejnil (pravda tie rozdieli sú aj v porovnaní s ostatnými štátmi). Z toho všetkého vyplýva, že ceny budú zverejnené až po dodatočnom prehodnotení, pravdepodobne až 09.02.2009 a ceny by sa mali upravovať a možno aj výbavy. Nemá niekto podobné info, prípadne nevie niekto viac?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, nové cenníky pre SR mali byť hotové už koncom januára, presnejšie už v priebehu tohto týždňa, no výhradný dovozca ŠAS zisti obrovské anomálie medzi cenami na SK a v ČR a preto ich nezverejnil (pravda tie rozdieli sú aj v porovnaní s ostatnými štátmi). Z toho všetkého vyplýva, že ceny budú zverejnené až po dodatočnom prehodnotení, pravdepodobne až 09.02.2009 a ceny by sa mali upravovať a možno aj výbavy. Nemá niekto podobné info, prípadne nevie niekto viac?

jedine co s istotou viem je, ze na SVK dostanes za rovnake peniaze ovela menej vybavene auto ako inde...

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Ostrave vyšli všetky ponuky veľmi výhodne. Ale naj boli v Dubine, Autocentrále, Heller. Vybral som Autocentrálu.

K kurzu: dnešný je 1EUR - 27,708 czk

takže paráda, no možno to vyjde trošku drahšie ale oproti SR je to BOMBA a presne ako píše niekto predomnou, na Slovensku je to veľmi zlá komunikácia s predajcami (proste no comment...) a tiež slabšie sériové výbavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No aj tak by to bolo 566466sk,ale my nenakupujeme za kurz,ale za predaj tak aj pri devízach v dnes najlacnejšej banke to je 569508,ale to na veci nič nemení,že by to nebola ešte stále dobrá cena.

Ale poznám aj u nás miesto,kde dávajú 10%

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som čierne auto a viac čiernu nechcem vidieť,stačí trochu prachu a auto už nevyzerá ako nové.A nie je ani zdaleka pravdou,že je najelegantnejšia.Veľmi záleží na akom je aute.Napr. na Mercedese CLS na živo je veľmi chudobná a na elegantnom dizajne mu veľmi vela ubera a trebars otrepaná strieborná je na nom priam brilantná .Taktiež SLKcko.A na malých autach je cierna hrozna.Čierna sa hodí skor na velke vozy a Octavia az taka velka nie je.Ja by som ju rozhodne nevolil,max tak na RSU,ta je mohutnejsia a pristane jej to viac,ako obycajnej OII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...