Přejít na obsah

klima verzus 1,2 47kw


HTP

Doporučené příspěvky

Mi klimatizace zvyšuje spotřebu o 0,2 až 1,1 litru dle PP podle toho, jak nízkou teplotu nastavím.

AC zapínám/vypínám podle potřeby kdykoliv a problém jsem nezaznamenal, tuším ani v návodu k tomu není žádná zvláštní podmínka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na venkovní teplotě. Při velkých vedrech a kratších jízdách po městě to můžou být i 2 litry navíc. Mimo město tak do litru. Se zapínáním si nemusíš dělat starosti. Ve Fabii žádná spojka není. Kompresor jede stále, klima spíná pomocí ventilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Já osobně to pravidelně proženu i v zimě, na odmlžení výborné. Tuším, že je to tak i v návodu. Tím nechci říct, že to je slovo svaté, teorie se často rozchází s realitou, ale ... Jednou za rok ji za pár stovek zaservisuju a i po šesti letech jede stále stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně to pravidelně proženu i v zimě, na odmlžení výborné. Tuším, že je to tak i v návodu. Tím nechci říct, že to je slovo svaté, teorie se často rozchází s realitou, ale ... Jednou za rok ji za pár stovek zaservisuju a i po šesti letech jede stále stejně.

Na odmlženie davam radšej toto a aj obohatenie paliva (sytič) skôr vypne.

post-6147-0-57660900-1350032883_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ja radšej predlžujem životnosť zimnym spankom.

 

 

Hubo, chcel by som sa Ťa spýtať na náročnosť tejto operácie a či sa mi to vôbec oplatí, keď v zime najazdím cca 5000-7000 km.

 

Čiže stačí len kúpiť krátky remeň, vyhodiť tú jednu kladku a je to? Tá kladka ide v pohode von, čo na ňu treba, aký kľúč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked uz som tu nasiel tuto temu, neda mi nespytat sa:

Mam 47kW s klimou, tzv. poloautomat, s tocitkom teploty v stupnoch celzia. Boli tu nazory ze nastavena teplota ma spojitost s dosiahnutou teplotou v kabine. Ja som vsak hladal aj v knihe Jak na to, aj medzi nahradnymi dielmi snimac priestorovej teploty, respektive som ho hladal v kabine a nenasiel som ho nikde. Zato som nasiel medzi nahradnymi dielmi snimac PRIVODNEJ teploty, do privodneho potrubia. Z toho mi vychadza, ze nastavovacim kolieskom si nastavujem ziadanu teplotu privodneho vzduchu a nie priestorovej teploty. Navyse mam podla hluku pri prepinani z modreho do cerveneho pola dojem, ze klima ide nonstop naplno a v pripade potreby sa privodny vzduch dohrieva cez register ohrevu.

Tym padom mi nesedia ani nazory, ze po vychladeni interieru vykon klimy, a tym padom aj zatazenie motora klesa.

Co si o tom myslite?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kompresor mení výkon voči požiadavke systému cca 5-100%(v krokoch) t.j. záťaž motora od kompresora je premenlivá. Ked ide na plno tak to cítiť na ťahu motora. Teplota v kabíne sa "snaží" udržiavať podľa nastavenej na knoflíku - výkonom kompresora a miešaním kalpkou. Teplota sa sníma v ovládacom panely klímy. dokonaca mám pocit že je tam ventilátorček ktorý aktívne nasáva teplotu z kabíny smerom na snímač....

Je to poloautomat! - nie manuál!

a ešte perlička ak je plyn na podlahe (dashpot) a o táčky nad 3000, kompresor sa autoamticky vypína počas tohto stavu.

Editováno: , autor: mode
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna je to uplne zbytocne, ako ta klima funguje - ak sa clovek dostane napriklad na vacsie slnko (ked napriklad dovtedy siel v tieni stromov apod), tak si musi "pridat chlad" (teda ubrat teplotu) lebo sa mu ta teplota jednoducho zvysi.. Hlavne nech je tie klima vzdy naplnena a funkcna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna je to uplne zbytocne, ako ta klima funguje - ak sa clovek dostane napriklad na vacsie slnko (ked napriklad dovtedy siel v tieni stromov apod), tak si musi "pridat chlad" (teda ubrat teplotu) lebo sa mu ta teplota jednoducho zvysi.. Hlavne nech je tie klima vzdy naplnena a funkcna :)

Pavelo práveže ked vyjdeš na slniečko klima si sama pridá výkon (je to automat), ale až ked zistí zvýšenie teploty v kabíne...a to môže byť opozdené voči subjektívnemu pocitu že na teba svieti cez okono slnko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...