Přejít na obsah

Jaký digitální foťák


srandek

Doporučené příspěvky

......Nejlevnější jsou ty fotoaparáty ( pokud je mají vůbec v nabídce ) opravdu DATART + ELECTROWORLD !!!!! Záruka je 2 roky, takže místo nákupu bych neřešil....

To myslíš ironicky, nebo vážně ? Dva roky záruku máš všude , no a ceny v těch dvou márketových elektrách jsou zcela běžné i v obyč. obchodech a co teprve internetové obchody? I PC prodejce Ti většinou nabídne stejnou či lepší cenu.

Vždy mne jde urvat, když slyším reklamní slogan: "Electroworld, je zbytečné platit víc". Já k tomu dodávám: proto tam nekupuju nic (pěkný verš...).

Jsou to finty, blbnou lidi, foťáky mají v akci za cenu co jsou i jinde, ale jiný věci, jako kabely apod. mají jednou tak drahý jak v PC prodejně.

Třeba USB kabel 2m stojí běžně 40,- a v E..worldu je za 99,-. Fakt super...

Třeba v Praze Foto Škoda má ceny OK, Megapixel, Olomouc Marko foto,TS Bohemia, Ostrava Alfa computer, jestli jsi od Liberce, tak v Žitavě Fischer-Bernard-Megafoto atd atd.

V Electroworldu jsem ošahával Pentax K10D, je to tak 14 dní zpět. Při zkoušení autofokusu jsem jen tak hodil otázku k prodavači, že to nějak rychle ostří a on na to, že to je již poloprofi foťák..., ale on měl říct: je tam 11 bodový senzor Safox VIII...

Další otázka, jestli K10D nemá nástupce, a on, že ne. A přitom K20D je pár měsíců na trhu.

A proto u těch řetězcových finťáků nekoupím doopravdy nic, už jen z pocitu komu projevím důvěru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám Olympus Mju 600 a spokojenost. Kupoval jsem ho před 3 lety jako novinku, dneska už se dávno neprodává. a moje focení plně stačí, spíše má řadu funkcí, které nepotřebuju. S kvalitou fotek jsem spokojen, hlavně je malej a s velkým displayem a není problém ho dát do kapsy. Koupil jsem velkou kartu a náhradní baterku, takže když baterka dojde, jen vyměním. Fotím na velikost cca kolem 300kb, bohatě stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FZ8čkou určitě neuděláš chybu. Ten oly jsem chvíli měl, ale nějak mi nesedl. Každopádně ani tím Oly rozhodně chybu neuděláš.

ten LZ10 je hezkej, rozhodně menší, ale musel bys oželet ten velikej zoom.

ideální co radím je to, skočit do obchodu a ošahat si je a tam člověk uvidí.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kup si zrcadlovku a budeš spokojenej

tak to jsem si myslel taky. Ale jak jsem si ji nechal ukázat a vysvětlit jak se to obsluhuje, tak jsem rezignoval a i paní mi velmi dobře poradila s kompaktem. Zrcadlovka by pro mně fakticky nebyla šťastná volba. Paní tomu docela dost rozuměla, protože trošku fotí, tedy trošku víc. A děkuji, že jsem na ní natrefil a koupil přesně co je pro mně.

Takže nemůžeš takhle jednoznačně říct "kup si zrcadovku".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono fotky z kompaktu vypadají pro mnoho běžných lidí líp, než z profi foťáku, páč kompakt udělá "cvak" a vyleze hotová fotka...u SLR resp. DSLR to není tak jednoduchý, protože surová fotka se musí většinou ještě lehce doladit v PC, aby vypadala "vychytaně" a to nemluvím o proceduře při focení, kde musí brát člověk v úvahu spoustu faktorů...a navíc není zrovna nejlepší tahat půlkilovej foťák + objektiv někde po horách při dovolené nebo válet v písku na pláži...já osobně byl z kvality fotek z DSLR napřed celkem zklamanej, ale časem jsem pochopil princip a teď už si užívám možnost experimentovat a ovládat výslednou fotku podle vlastního uvážení, ale rozhodně bych to nedoporučil na obyčejný blikání, pokud se tomu člověk nechce dále věnovat...to je jako koupit si formuli 1 na nákupy...kára pěkná a drahá, ale moc neposlouží ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všem děkuju, obzvlášť Dastaxovi, díkes

nemáš zač:-)

kup si zrcadlovku a budeš spokojenej

zrcadlovka je fajn pro někoho, kdo se tomu chce víc věnovat a chce se s tím tahat, hrát si, atd atd

pro lepší normální focení je ideální elektronická zrcadlovka (neplést s normální zrcadlovkou! tohle se tak jen nazývá, ale vpodstatě je to jen lepší a větší kompakt), tedy něoc jak chce JaKr, nějakej ten oly nebo panasonic, kterej fotí hezky, má velikej zoom a přitom je to lehký na ovládání a celkem ok na tahání. Nemění se u toho objektivy a má to elektronickej hledáček (ne typickej zrcadlovkovej) ... podle mě pro většinu lidí, který chtějí fotit hezčí fotky a nechtějí se tahat s normální drahou zrcadlovkou, dost postačující

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dastax:

takže nakonec objednán tento, nějak mě padnul líp do ruky než FZ8,

http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BBK_4039

cenu mám 8.190,-

rozhodla optická stabilizace a SD karta proti Olympusu, tak jsem zvědavý jak dopadnu :) ,

s tou zrcadlovkou to je přesně jak píšeš, neuživím ji a cenově bych byl někde na dvojnásobku vzhledem k nutnosti dokoupení objektivů ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od vanoc mame doma kompakt Canon 720 IS a spokojenost - tuzkove baterky vidim jako velkou vyhodu.

Kdyz jsme ho porizovali, tak jsem vahal nad kompakt Panasonicem se sirokouhlym zaberem - ale pak jsem zjistil ze 28mm ohnisko tam lze dat jen pri formatu obrazku tusim 16:9 a navic stal dvakrat tolik penez.

V praci zrcadlovka Nikon D70. Kdyz se porizoval, tak bylo min penez a tak se musel koupit v setu s zakladnim zoom objektivem od Sigmy. Vysledky nic moc. Od lonska uz ma zoom objektiv Nikkor a je to docela poznat (taky ten samotny objektiv stal skoro 10 litru).

Doma se nam vali dva kinofilmove Nikony F60 a docela zahaleji. Az nebudeme vedet co s penezmi, poridime digi zrcadlovku a bude to Nikon abychom vyuzili objektivy co uz doma mame (treba Sigma 105 mm).

Od te doby co mame ten kompakt, tak zase vic fotime pri lezeni a na horach - clovek strci fotak do kapsy a nemusi se tahat s dalsi brasnou, ktera akorat zavazí.

Ale u tech kompaktu mam nekdy pocit, ze na typu az tak moc nezalezi. Minuly vikend jsem na feratach fotil jednu holku jejim fotakem - nejaky prtavoucky Sony a vysledky docela dobry.

Editováno: , autor: Jirka Guide
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Fuji buď S9600, nebo novou S100FS.

Než tu S8100, tak to raději panáka FZ8, co vybral JaKr.

Ta S9600 se docela ztrácí z trhu. Předpokládám, že S100fs je za ní nástupce, a dost se mi líbí - na ní mi zatím chybí pár tisícovek :(

Ty panasonici mi přijdou, že dost zasahujou do obrazu - redukce šumu. Tím nechci Jakrovi kazit radost, je to jen můj názor.

Jinak jsem se ptal prodejce v PE na tu S8100, a prej ještě není u nás na trhu, až tak za měsíc. Hlavně když má na svých stránkách k dostání do dvou dnů a pomlouvá ostatní e-shopy, že je to reklamní trik. S8000 má napsanou skladem a taky jí neměl (jsem si myslel, že si na ní aspoň šáhnu) Tomu říkám seriózní obchodník... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže mám doma konečně nový foťááááák ....rád bych vám ho vyfotil, ale nějak to nejde fuck ...

jde o Olympus FE - 340, super kousek, malinkej jak jsem chtěl, zoom jak bejk, display jak vrata a ovládnáíní pro blbce :palec2: ....popis přikládám v odkazu : http://www.datart.cz/katalog/Digitalni-fot...-340-Black.html

Jinak jsem ho sehnali za luxusních 3990,- .....

jo a sháním paměťovou XD kartu, nacházím dvou gigovky kolem 700ká, je to dobrá cena ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...