Přejít na obsah

Jaký digitální foťák


srandek

Doporučené příspěvky

Samozrejme ze ohnisko je dulezity udaj. Zjednodusene receno cim mensi ohniskova vzdalenost, tim je sirsi uhel zaberu( tim vic se ti na snimek vejde). Takze pokud treba fotis skupinku lidi v mistnosti, tak pokud se ti tam vesli vsichni s ohniskem 35, pri ohnisku 38 uz budes mit krajni postavy oriznute. Ohnisko, a hlavne na tom kratsim konci, je jednim z nejdulezitejsich udaju u objektivu. Osobne bych si nekoupil nic nad 30mm (přepočteno na kinofilm), ale to se vetsinou cenove pohybuje trochu vis, nez tvoje zadani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam fotoslužbu a robim fotky z rôznych foľakov fotky, najlepšie su Canony.Ak chceš maly, kup si IXUS podľa ohniska či chceš 28mm,35mm,38mm. Ak chceš na baterie AA momentalne si nepametam ktory s Canonov ale su 720 IS, možna su už aj novšie. S kompaktov najlepši je G10. Zrkadlovky sú večšie,maju lepšiu optiku večši čip takže majú minimálny šum pri ISO 400-1600 gde sa to oproti kompaktom neda ani porovnať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale zase tužkovejch si koupím za pár kaček několik sad a můžu během pár vteřin přehodit a fotí se dál. Navíc není problém nabíječku do auta a když není možnost nabíjet, tak si koupím "obyč" a je to, zatímco když dojde akumulátor, tak jsem víte kde. Proto mě trošku mrzí, že dneska sehnat pořádnej foťák na tužkovky je prakticky nemožný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak stačí mít dvě baterky a jsi za vodou. Jak mám toho Canona tak tam je malinkatá baterka menší než 4tužkovky a vydrží to neskutečně moc.

Měl jsem to na horách a celý týden to vydrželo bez nabití a to byl foťák v extrémních podmínkách v mrazu na svahu a fotil jsem a fotil.

Ještě se mi nestalo, že by mě nechala baterka ve štychu.

Dřív jsem chtěl taky tužkovky, ale od té doby co ho mám tužkovky nikdy více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až budeš mít ve fotáku akumulátor na tužkovky si už nevzpomeneš.

Mám zkušenost s tím mým a taky z rodičema ty mají takový ten malinký foťák a akumulátor jim vydrží taky hafo moc.

Ale taky jsem měl názor jako ty. Možná že ho tu ještě někde vyšťouráš, co jsem psal dokud jsem neměl zkušenost.

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně těch tužkových aku.

Spolehlivost, kapacita, zatižitelnost, životnost... rapidně vzroste použitím kvalitní nabíječky.

Nabíječky musí umět nabíjet každý článek zvlášť a řídit nabíjení samostatně. Po dosažení správného napětí se nabíjení ukončí nebo přepne do udržovacího módu.

Ideální nabíječka je Voltcraft IPC-1L. Nabíječkám v sadách s AKU za 200,- apod se vyhněte . Při výběru akumulátorů AA/AAA vybírejte mezi těmi co netrpí samovybíjením.

Jsou to Sanyo Eneloop, Ansmann MAXe, Panasonic Infinium,...

Tyto baterie vydrží daleko víc jak klasické NiMH s kapacitou 2700mAh a přitom mají kapacitu okolo 2100mAh.

Mám to vyzkoušené na kompaktu a hlavně na externím blesku, rozdíl je obrovský.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co byste řekli na nějakou zrcadlovku za dobrej peníz, já mám zatím v očku Canon EOS 450D za cca 15-17k Kč. Připadá mi, že přecijenom Canon má největší potenciál co se týče objektivů a všeho možnýho přísluška a snad i kvalita fotek by mohla být dobrá. Co sem se díval na vyšší ligu jako je 40D, tak to už je přes 20tis a nemyslím si, že by mi to jakožto začátečníkovi přineslo něco zásadního, co vy na to??

Pakliže bych šel do té 450ky, tak sem se díval, že rozdíl mezi samotným tělem a setem s objektivem je třeba na megapixelu zhruba tisícovka, to mi připadá jako nejefektivnější vzít ten seť, protože za litr stejně lepší objektiv nebude, mám pravdu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus vysledovat jaké ohnisko nejčastěji používáš. Canon nemá nic cenově přijatelné a kvalitní na širším ohnisku.

Co má perfektní je 70-200/4, tady je poměr cena kvalita super.

Na kvalitu fotky má největší vliv objektiv, těla a jejich snímače jsou hodně vyrovnané. Než tělo, tak to už má větší vliv na fotku fotograf.

Na každou značku DSLR koupíš dostatek příslušenství pokud nemíříš do profi použití a specifických situací.

Pokud by jsi šel do 450D, tak určitě se seťákem 18-55IS. Pak jen fotit a fotit a uvidíš kterým směrem půjdeš a co budeš potřebovat.

Jak říkáš vyšší liga aparátů (40D), Ti většinou nepřinese vyšší kvalitu fotek. Tam jde spíš o ovládání, ergonomii, odolnost...

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já bych se zeptal na šum, protože to mě vždycky vadilo nejvíc, že když jsem fotil třeba v interiéru kde bylo míň světla, tak s rostoucím ISO se fotky stávaly pomalu ale jistě nepoužitelnými, nebo aji venku za horšího počasí byl na obloze vidět šum a špatná kresba. Asi to taky bylo objektivem, protože Fujifilm měl na tom EVFku jistě nějakej plastovej nic-moc. Jak je na tom teda s šumem ta 450ka??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o obrazove kvalite zrcadlovky a kompaktu nena moc cenu diskutovat, to je nebe a dudy, samozrejme zalezi na objektivu, ale troufnu si rict , ze z DSLR to bude vzdy lepsi, no a sumeni snimace je to same, na zrcadlovce je ISO 800 uplne v pohode, kdezto na kompaktu uz je to skoro na zvraceni ;)

Zrovna ten Canon ma pomerne kvalitni telo, ale ty setovy objektivy nic moc, ale kazdopadne z prechodu z kompaktu to bude i tak ohromny skok k lepsimu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SKAJA:

Nějaké porovnání najdeš na dprewiew.com

Dnešní DSLR jsou se šumem v pohodě i do ISO1600. Ale pozor, někdy ty co na první pohled míň šumí, tak zase hodně ztrácejí detaily - žehlí.

Porovnání šumu máš zde, ale projdi si to celé od začátku.

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos450d/page19.asp

Když jsem vybíral zrcadlo, tak jsem taky zkoumal šum apod. Pak jsem zjistil, že šum se zvýrazní hlavně špatnou expozicí.

Důležitější je jak Ti bude foťák sedět v ruce, ovládání, no a hlavně trochu dopředu odhadni co za objektivy budeš dokupovat.

Oproti EVF Fuji S9600 bude každé dnešní zrcadlo velký krok dopředu.

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče objektivů, tak asi nejvíc bych používal něco "normálního" na obyč fotky, to je tuším kolem těch 30-50mm, pokud se nepletu. Pak rozhodně nějaký makro na takový ty letní kytičky, broučky, mravenečky atd. Možná někdy v budoucnu rybí oko na efekty, ale to zatím není aktuální. Co se týče delších ohnisek, tak na tom S9600 to nedělalo už moc dobrý fotky, takže sem se snažil tomu vyhnout, rozhodně to zatím není nutnost.

Ono ten setovej 18-55 by teoreticky mohl sloužit na obyč fotky aji ty "makra", pokud se nepletu...ikdyž asi to nebude úplně ideální, ale pro začátek... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...