Přejít na obsah

Jaký digitální foťák


srandek

Doporučené příspěvky

Chtěl bych si koupit novej foťák zrcadlovku co řikáte profíci na tenhle: http://www.digimanie.cz/art_doc-E672E149BF...480070B3B3.html

Mám olympa tak preferuji.

mam 510 ku a nejsem moc spokojenej , málo snímku za sekundu není vodě odolná .Tu E 3 jsem měl koupit rovnou ,ale každej mi radil že to je nanic ., jestli nemáš proglém s penězma kup rovnou E 3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty blázne :kuk: S fotákem za 40litrů bych se bál fotit. lol

Já chci nějakej tak max 15tis. :) Tenhle by měl mít více snímků než ten tvůj jestli je více voděodolný jsem se zatím nedočetl.

Abych řekl pravdu prd tomu rozumím. Zrcadlovku jsem nikdy neměl. Chci to na focení aut na srazech a tak.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, chceš kupovat jen tělo nebo set s objektivem. Pokud bys kupoval jen tělo a objektivy dokupoval samostatně, tak bych šel do Canonu-má asi největší kompaktibilitu s jinýma značkama objektivů. Pokud chceš kupovat set, tak bych raději vyzkoušel do ruky více značek a typů a koupil bych podle toho, který Ti dobře sedne do ruky a k oku-hledáček. Asi před třemi měsíci jsem koupil toto http://www.megapixel.cz/sony-alpha-a300-dt-18-70-mm, a zatím spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych chtěl asi rovnou nějaký set. Bude to první zrcadlovka. A dokupovat objektivy asi určitě nebudu.

Nejsem vášnivý fotograf. Prostě na srazy na akce na návody na dovolenou.

Foták mám a byl bych spokojenej furt, ale vyskytl se problém foták nepobírá novou 1giga kartu a na kartu co mám se vejde jen cca70fotek což je málo.

Takže jsem si řekl že bych si mohl koupit nový.

Dále bych se chtěl zeptat umí tyhle zrcadlovky i nějaké videa?

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty blázne :kuk: S fotákem za 40litrů bych se bál fotit. lol

Já chci nějakej tak max 15tis. :) Tenhle by měl mít více snímků než ten tvůj jestli je více voděodolný jsem se zatím nedočetl.

Abych řekl pravdu prd tomu rozumím. Zrcadlovku jsem nikdy neměl. Chci to na focení aut na srazech a tak.

tak sekvenčně fotí stejně , dnes už vím ,že bych koupil Canona

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem tuhle otázku řešil nedávno a nechal jsem si poradit a šel jsem do pravé zrcadlovky Nikon D60 http://www.fotoaparat.cz/article/10631/1 Obrovská výdrž na baterie( nafotil jsem za den přes 600 fotek a z toho 75% s bleskem) a ještě to pořád šlo...... skvělý fotky který žádnej kompakt neudělá. Není to foták do kapsy,ale je nejmenší ve svý třídě a necelých 0.5 kg mluví za sebe. S objektivem 35-55 je cena okolo +- 13500 kč. zadarmo... přikládám dvě foto pro porovnání.....

Jo a další výhoda,používá levný SD nebo MMC karty,zvládá i rychlý SDHC Karty,takže 4 GB karta za dnes už ani ne 500 kč a není co řešit.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zrcadlovka ti bohužel natáčet video nebude...není na to stavěná. Sice teď nikon přišel s nějakou, která to v HD kvalitě umí, ale zatím se myslím oficiálně neprodává. A stejně asi nebude umět natáčet dýl jak 5 minut, kvůli nadměrnému zahřívání chipu.

Jestli chceš něco dost variabilního, tak nejdi do zrcadlovky, ale kup si nějakou "elektronickou zrcadlovku"....což je něco mezi kompaktem a opravdovou zrcadlovkou. Třeba tohle od Panasonicu http://www.fotoexpert.cz/kompaktni-digital...-dmc-fz18-black .

pokud ovšem chceš větší kvalitu, zrcadlovka ti jí určitě poskytne lepší jak to, co jsem poslal v odkaze, ovšem s tím, že máš menší pohodlí.

u tamtoho máš rovnou velikej zoom, máš to "vkuse" (rozuměj, že nemusíš měnit objektivy) a natáčí ti to video.

když budeš mít zrcadlovku a budeš mít normální objektiv a najednou budeš chtít pořádně přiblížit, musíš ho vyměnit...budeš chtít něco natočit, nebudeš moct. Ovšem když tohle překousneš, budeš mít kvalitu fotek určitě lepší ;)

k výběru zrcadlovky - jestli do ní nechceš moc víc investovat, nebál bych se toho olympusu, sony, ...

ale jestli chceš později rozšiřovat portfolio objektivů, dalšího příslušenství, ... tak bych šel být tebou jedině do Nikonu nebo Canonu, to jsou dva největší rivalové, kteří maj velmi podobné složení příslušenství i foťáků a máš u nich opravdovou jistotu, že najdeš to, co hledáš. Navíc tyhle 2 firmy maj takový finance, že je jasný, že u nich vývoj pořád pokračuje, přichází každou chvíli nový modely, objektivy, ...

snad jsem alespoň trochu poradil :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak psal dastax, tak jediná DSLR co umí video je Nikon D90, na trhu bude do konce září a cena za tělo okolo 25.000,-

Jestli nebudeš dokupovat objektivy a další origo příslušenství tak jdi klidně i do Nikonu, ale jinak je to nejdražší značka na rozšiřování origo příslušenství.

Canon je na tom líp v poměru cena kvalita, jen mi u nich vadí setové objektivy s plastovým bajonetem, i když opticky jsou nové IS plasťáky již dobré.

Co má jen Canon, je makro objektiv MP-E65, který umí zvětšení 1-5x. To, ale asi nebudeš potřebovat.

Pentax má zase objektivy LTD, takové sympatické placičky..., opticky špičkové.

U toho Olympuse máš seťáky již na úrovni, ale taky je to drahá značka na rozšiřování.

Výborné setové objektivy má Pentax. Nová 18-55II a 55-300 jsou v poměru cena kvalita asi momentálně to nej na trhu.

V tom cenovém limitu máš na výběr zhruba toto:

Canon EOS 450D nebo 1000D, Nikon D60, Olympus E520, Pentax K200D, popř nějaké to Sony, ale ta značka mi nesedí.

Jen Pentax uvolňuje specifikaci bajonetu druhým výrobcům, zrovna Canon má problémy občas s Front či Back Focusem se Sigmou nebo Tamronem.

Pak jdeš do servisu a za penízky ti to doladí.... Možnost štelování roviny ostření v těle má jen Pentax K20D, nový Canon EOS 50D a pak profi DSLR od Nikonu a Canonu (možná i ta nová D90 od Nikonu to má, nevím).

Asi jsem tě zmátl, ale není to taková věda, pěknou a zajímavou fotku foťák sám neudělá, prostě vlez do obchodu, vyzkoušej si foťáky v ruce a uvidíš který tě osloví...

Fotit budeš muset stejně ty, o žádném z nich se nedá říct, že je nejlepší, stále jde o clonu, čas, citlivost, vyvážení bílé..., ale hlavně kompozici.

Znám jednoho experta co má Canony 400D a 5D, no a kdyby jsi viděl jak nafotil svatbu, tak se budeš stydět za něj ;)

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peterer: jen bych doplnil něco, co ještě navíc má canon oproti třeba nikonu. A to eLkové objektivy se clonou 4. Podle mě ideál pro někoho, kdo není zas přespříliš bohatej a myslí to s focením vážněji.Proti tomu se mi zdá, že nikon prostě nemá konkurenci. Nemá co postavit proti vynikajícímu a relativně levnému eLku 70-200/4L :)

jinak souhlas s tím, že foťák za tebe dobrou fotku neudělá, ale rozhodně ti k tomu trochu dopomůže ;)

já osobně bych šel jedině canon nebo nikon...a porovnal bych u nich to, co člověk potřebuje. Někde prostě vyhrává canon a někde nikon...

asi to nebude přesně, teď nesleduju ty modely jak jsou (jestli jsem na něco nezapomněl), ale vemu to cca podle tříd jak jdou foťáky po sobě od nejhoršího (a nejlevnějšího) po nejlepší (a nejdražší)

Nikon D40/D60, Canon 450D, Nikon D80, Canon 40D/50D, Nikon D200, Canon D5, Canon 1D III, Nikon D3, Canon 1Ds III ; (poslední 3 doporučuji :p )

Editováno: , autor: dastax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zabiak: počkej na nějaké zkušenosti uživatelů Olyho E520, jestli bude rychlejší jak 510ka, tak to není špatná volba.

Ošahej si ty foťáky, třeba Canon 40/50D je už docela velký, mám menší ruce a nedrží se mi dobře.

To co psal dastax s tím "L"kovým objektivem od Canonu 70-200/4 je docela důležité. Jestli fotíš auta, tak tele zoom potřebuješ, tento je ostrý, otření je rychlé, světelnost konstantí 4, cena okolo 20.000,- , Lezou z něj pěkné fotky i s telekonvertorem. Třeba časem, jak tě to chytne...

Co třeba Canon 450D v setu s 18-55IS (15.500,-) a potom něco dokoupíš. Na Canon koupíš starší objektivy nejjednodušeji.

Tady máš informací až až...:

http://www.fotoroman.cz/

http://digineff.cz/index_t.html

http://www.paladix.cz/

http://www.fotografovani.cz/

..

..

.

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě bych doplnil k těm 70-200/4, už to není taková pecka v cenách, koupíš to i za necelých 15 000 myslím. A pak koupit 17-40/4L za nějakých 18 a je to. S tímhle a nějakej foťák (40D) bys měl super výbavu a velice kvalitní fotky. Ale ta cena už je někde jinde, tomu rozumím.

Ale jen jsem tím chtěl říct, že Canon prostě má na výběr i tenhle "prostředek"... nikon má myslím jen buď ty levné (teleobjektiv třeba za 6-8 000) nebo ty opravdu dobré (teleobjektiv od 30ti vejš). Canon to má samozřejmě taky, ale nabízí i něco mezi. A má to hodně lidí a hodně lidí je s tím spokojeno (já osobně mám jak 70-200/4L tak 17-40/4L a nemůžu si vynachválit)

jinak ještě bych trochu možná nesouhlasil s velikostí foťáku, ale ono je to velice subjektivní. Sám jsem měl foťák velikosti 350D/400D/450D a přišel mi OK, teď jsem koupil 30D a přijde mi to mnohem lepší. Je těžší, líp postavenej a větší, to všechno mi dává větší jistotu při focení. Možná to zní blbě, ale ono čím těžší (ale nesmí se to přehnat), tím lepší stabilita se mi zdá. S lehkým foťákem se člověk moc třese:)

ale jak říkám, záleží jak to s tím focením myslíš. Třeba ani tuhle zrcadlovku nevyužiješ a opravdu je pro tebe nejlepší něco, co nemá výměnný objektivy a máš prostě vše v jednom s relativním klidem a komfortem.

jj, ideálně ty 3 foťáky najednou si koupit...a půjčovat bys to mohl, já bych občas nepohrdl :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si přede dvěma dny koupil NikonD40 Double zoom + 4Gb karta cena v Megapixelu 13 450,- Kč. Chtěl jsem původně taky Olympa 510,ale po konzultaci a zkoušce v prodejně jsem šel do Nikona- Olympus má cca o třetinu menší snímač, Kdybych nebyl limitován finančně Koupil bych asi Nikon D 60.Ahoj Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3roky Olympus C-745 fotí super.

Olympus má krásný fotky.

Viděl jsem fotky od jiných značek, ale Olympus mi přijde nejlepší.

Spokojenost takže doporučuji nějakého nástupce :palec2:

Co mě taky sere koupil jsem si do něj 2giga kartu Olympus a ona tam nejde soudruzi asi nepočítali s tím že budou tak velké karty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, mám Fujifilma S9600 a napadlo mě, že bych si pořídil nějakej polarizační filtr, ale mám takový dojem, že to asi nepůjde...fuji nabízí jen širokoúhlou předsádku a sluneční clonu. Jak to funguje, to musí mít ten objektiv nějakej závit, že?? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak zatím můj favorit je tento Nikon D60: http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p4011377-c...-afs-1855-ii-dx

Viděl jsem ho naživo a je docela relativně malej :palec2:

A nebo tento http://www.megafoto.cz/canon-eos-450d-cano...s-18-55-is.html ale ten je dražší.

Tuším že je větší. Ale zase výhoda kámoš má Canona a má k němu spousta věciček, které by mohl občas půjčit.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...