Přejít na obsah

Bitumit a tlumení


Vlasatec

Doporučené příspěvky

Ahoj, myslíte, že tohle je na vytlumení dveří dobré? (třeba lepší nebo na stejné úrovni jako Tecsound ?). :help::help:

TBP PD P26

Už od pohledu se mi to moc nelíbí, kup radši Tecsound s hliníkovou folií, pracuje se s tím fakt dobře a cena je taky bych řek dost slušná, cca 1200 i s doručením až domů za 2m čtverečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, myslíte, že tohle je na vytlumení dveří dobré? (třeba lepší nebo na stejné úrovni jako Tecsound ?). :help::help:

TBP PD P26

Už od pohledu se mi to moc nelíbí, kup radši Tecsound s hliníkovou folií, pracuje se s tím fakt dobře a cena je taky bych řek dost slušná, cca 1200 i s doručením až domů za 2m čtverečný.

Vzdycky me pobavi, kdyz nekdo hodnoti neco povrchne, aniz by o tom neco vedel, asi zkratka ceska natura.

2 stihacka: kolikrat jsi s tim materialem pracoval? kolikrat jsi ho mel v ruce? kolik aut uz jsi vytlumil s tecsoundem a kolik s timto? ... no, spise recnicke otazky

Pokud slo o tu narazku, jde o plosnou hmotnost tecsoundu, ktery je relativne tezky a panty ve dverich dostavaji znacne zabrat, zvlaste kdyz lide tlumi tlouskami vice nez 2 mm.

My posledni dobou tlumime temer vyhradne s timto tlumenim a zakaznici nam davaji za pravdu, ze to tlumeni je kvalitni. Nebudu nijak srovnavat s konkurenci, ale rekneme, ze v teto cene jsme zatim nenasli lepsi tlumeni.

Chapu, ze to neni nijak podlozene, ale klidne kdokoliv napiste a domluvime se, vse predvedu a ukazu - mam skladem pres 10 ruznych druhu tlumeni, muzeme vyzkouset vse a sami si muzete udelat obrazek. Jeste jedna hodne podstatna vec - to tlumeni ma hodne dobrou lepici vrstvu na dverich drzi, coz se neda jednoznacne rici i o ostatnich.

Jenom pro predstavu takto vypadaji vytlumene dvere octavky za pomoci TBP:

Vytlumene dvere Skoda Octavia

Editováno: , autor: Mil4n
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se trosku pridam do diskuze.. Mel jsem taky dilema, co dat za tlumeni, ale nakonec me Milan presvedcil a jsem s nim na sobotu domluvenej. Vytlumeni dveri mi udela.... do auta pujde TBP, tak pak muzu poreferovat, jaky to je ;) Verim ale, ze mi nebude doporucovat neco, co je na nic a pritom ve stejne cenove kategorii (jako Tecsound)... ;)

Editováno: , autor: PeeDeeO1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě hned nekamenujte...omlouvám se, ta reakce byla unáhlená, mě to jen přišlo že to jsou takový ty pláty lepenky se samolepící vrstvou...

V pohode. Me tohle jenom zere, ze toho je posledni dobou moc, co lidi soudi na prvni dojem a ne vzdy je to spravne. Ono po vizualni strance se muzes podivat na Dynamat Xtreme, Sikadamp a treba Stinger Roadkill a vse vypada v podstate stejne, jenom jine napisy, ale ver, ze ta kvalita je odlisna.

Klidne napis, jestli to nemas daleko do Loun a stav se, rad ti vse ukazu a sam poznas rozdil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě hned nekamenujte...omlouvám se, ta reakce byla unáhlená, mě to jen přišlo že to jsou takový ty pláty lepenky se samolepící vrstvou...

V pohode. Me tohle jenom zere, ze toho je posledni dobou moc, co lidi soudi na prvni dojem a ne vzdy je to spravne. Ono po vizualni strance se muzes podivat na Dynamat Xtreme, Sikadamp a treba Stinger Roadkill a vse vypada v podstate stejne, jenom jine napisy, ale ver, ze ta kvalita je odlisna.

Klidne napis, jestli to nemas daleko do Loun a stav se, rad ti vse ukazu a sam poznas rozdil...

Ještě se zeptám, když se tady sešli odborníci, jak jste psali o tý velký hmotnosti u Tecsoundu, tak mě přijde, že přece jde o to zvýšit hmotnost plechů, aby nerezonovaly, tak jak tlumí to ostatní když je to lehčí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě hned nekamenujte...omlouvám se, ta reakce byla unáhlená, mě to jen přišlo že to jsou takový ty pláty lepenky se samolepící vrstvou...

V pohode. Me tohle jenom zere, ze toho je posledni dobou moc, co lidi soudi na prvni dojem a ne vzdy je to spravne. Ono po vizualni strance se muzes podivat na Dynamat Xtreme, Sikadamp a treba Stinger Roadkill a vse vypada v podstate stejne, jenom jine napisy, ale ver, ze ta kvalita je odlisna.

Klidne napis, jestli to nemas daleko do Loun a stav se, rad ti vse ukazu a sam poznas rozdil...

Ještě se zeptám, když se tady sešli odborníci, jak jste psali o tý velký hmotnosti u Tecsoundu, tak mě přijde, že přece jde o to zvýšit hmotnost plechů, aby nerezonovaly, tak jak tlumí to ostatní když je to lehčí?

hmotnost ani tak ne ale pevnost vuci rezonancim vibracim. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě hned nekamenujte...omlouvám se, ta reakce byla unáhlená, mě to jen přišlo že to jsou takový ty pláty lepenky se samolepící vrstvou...

V pohode. Me tohle jenom zere, ze toho je posledni dobou moc, co lidi soudi na prvni dojem a ne vzdy je to spravne. Ono po vizualni strance se muzes podivat na Dynamat Xtreme, Sikadamp a treba Stinger Roadkill a vse vypada v podstate stejne, jenom jine napisy, ale ver, ze ta kvalita je odlisna.

Klidne napis, jestli to nemas daleko do Loun a stav se, rad ti vse ukazu a sam poznas rozdil...

Ještě se zeptám, když se tady sešli odborníci, jak jste psali o tý velký hmotnosti u Tecsoundu, tak mě přijde, že přece jde o to zvýšit hmotnost plechů, aby nerezonovaly, tak jak tlumí to ostatní když je to lehčí?

Tak to prave uplne neni. Urcite neplati, ze kvalita tlumeni nebo jeho ucinek je primo umerny vaze. Nejlepe kvalitu tlumeni vystihuje akusticky ztratovy cinitel, coz v podstate laicky vystihuje miru schopnosti materialu premenit akustickou (nebo vibracni energii) na tepelnou - problem ale je, ze zdaleka ne vsichni jej udavaji :-( To je i princip tlumeni - je to pouziti materialu takoveho, ktery dokaze vhodne rozlozit co nejvice akusticke energie a rozptylit ji za vedlejsiho tepelneho ucinku. Takto napriklad funguji i PUR peny.

Druhym duvodem je zvyseni tloustky plechu, cimz docilis posunuti rezonancni frekvence.

Hmotnost tedy na toto vubec nema vliv - dukazem je napr. dynamat xtreme, ktery vazi odhadem tak 1/2 toho co tecsound, vlastnosti dynamatu jsou ovsem o dost lepsi.

Editováno: , autor: Mil4n
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě hned nekamenujte...omlouvám se, ta reakce byla unáhlená, mě to jen přišlo že to jsou takový ty pláty lepenky se samolepící vrstvou...

V pohode. Me tohle jenom zere, ze toho je posledni dobou moc, co lidi soudi na prvni dojem a ne vzdy je to spravne. Ono po vizualni strance se muzes podivat na Dynamat Xtreme, Sikadamp a treba Stinger Roadkill a vse vypada v podstate stejne, jenom jine napisy, ale ver, ze ta kvalita je odlisna.

Klidne napis, jestli to nemas daleko do Loun a stav se, rad ti vse ukazu a sam poznas rozdil...

Ještě se zeptám, když se tady sešli odborníci, jak jste psali o tý velký hmotnosti u Tecsoundu, tak mě přijde, že přece jde o to zvýšit hmotnost plechů, aby nerezonovaly, tak jak tlumí to ostatní když je to lehčí?

Tak to prave uplne neni. Urcite neplati, ze kvalita tlumeni nebo jeho ucinek je primo umerny vaze. Nejlepe kvalitu tlumeni vystihuje akusticky ztratovy cinitel, coz v podstate laicky vystihuje miru schopnosti materialu premenit akustickou (nebo vibracni energii) na tepelnou - problem ale je, ze zdaleka ne vsichni jej udavaji :-( To je i princip tlumeni - je to pouziti materialu takoveho, ktery dokaze vhodne rozlozit co nejvice akusticke energie a rozptylit ji za vedlejsiho tepelneho ucinku. Takto napriklad funguji i PUR peny.

Druhym duvodem je zvyseni tloustky plechu, cimz docilis posunuti rezonancni frekvence.

Hmotnost tedy na toto vubec nema vliv - dukazem je napr. dynamat xtreme, ktery vazi odhadem tak 1/2 toho co tecsound, vlastnosti dynamatu jsou ovsem o dost lepsi.

Tak děkuji za vysvětlení, teď mám v autě Tecsound a jsem dá se říct spokojenej, takže to měnit nebudu, ale třeba někdy do dalšího auta dám něco jinýho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma mě taky zajímá. K tlumení jsem se ale ještě nedostal, pořád a pořád je něco důležitějšího... Tak že má někdo zkušenosti s gelem Brax?? Myslím si, že lepit pláty do dveří Octavie je dost pracné. Natřít dveře za příčkama by mělo být schůdnější. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma mě taky zajímá. K tlumení jsem se ale ještě nedostal, pořád a pořád je něco důležitějšího... Tak že má někdo zkušenosti s gelem Brax?? Myslím si, že lepit pláty do dveří Octavie je dost pracné. Natřít dveře za příčkama by mělo být schůdnější. Co vy na to?

Pastu Brax eXvibration pouzivame celkem casto a na vnejsi plech skvela volba. To 1,5kilove baleni je tak akorat na oboje dvere, ikdyz da se i vice, nadsenci davaji klidne 5kg kyblik dohromady na oboje dvere.

Ale urcite se nemas ceho bat, jenom je dobre nechat ty dvere po aplikaci chvilku dychat nez bych se s tim pustil na nejakou delsi trasu, chvilku to trva nez to zatvrdne. Optimalne bych to videl udelat rano a nechat 24 hodin stat... Ono to pomalu tvrdne, ale neriskoval bych

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma mě taky zajímá. K tlumení jsem se ale ještě nedostal, pořád a pořád je něco důležitějšího... Tak že má někdo zkušenosti s gelem Brax?? Myslím si, že lepit pláty do dveří Octavie je dost pracné. Natřít dveře za příčkama by mělo být schůdnější. Co vy na to?

Pastu Brax eXvibration pouzivame celkem casto a na vnejsi plech skvela volba. To 1,5kilove baleni je tak akorat na oboje dvere, ikdyz da se i vice, nadsenci davaji klidne 5kg kyblik dohromady na oboje dvere.

Ale urcite se nemas ceho bat, jenom je dobre nechat ty dvere po aplikaci chvilku dychat nez bych se s tim pustil na nejakou delsi trasu, chvilku to trva nez to zatvrdne. Optimalne bych to videl udelat rano a nechat 24 hodin stat... Ono to pomalu tvrdne, ale neriskoval bych

Dík za cenné poznatky. Nejsem nijak časově omezen, tak že pak nechám gel řádně vytvrdnout. Je logický, že silná vrstva bude déle schnout... Určitě bude záležet na okolní teplotě. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma mě taky zajímá. K tlumení jsem se ale ještě nedostal, pořád a pořád je něco důležitějšího... Tak že má někdo zkušenosti s gelem Brax?? Myslím si, že lepit pláty do dveří Octavie je dost pracné. Natřít dveře za příčkama by mělo být schůdnější. Co vy na to?

Pastu Brax eXvibration pouzivame celkem casto a na vnejsi plech skvela volba. To 1,5kilove baleni je tak akorat na oboje dvere, ikdyz da se i vice, nadsenci davaji klidne 5kg kyblik dohromady na oboje dvere.

Ale urcite se nemas ceho bat, jenom je dobre nechat ty dvere po aplikaci chvilku dychat nez bych se s tim pustil na nejakou delsi trasu, chvilku to trva nez to zatvrdne. Optimalne bych to videl udelat rano a nechat 24 hodin stat... Ono to pomalu tvrdne, ale neriskoval bych

Dík za cenné poznatky. Nejsem nijak časově omezen, tak že pak nechám gel řádně vytvrdnout. Je logický, že silná vrstva bude déle schnout... Určitě bude záležet na okolní teplotě. :kol-47:

Jasne, jinak kdybys chtel davat vetsi vrstvu, radeji dej mensi, nech zatvrdnout a pak dalsi. Kdybys dal hned silnou vrstvu, mohlo by to ted v horku popraskat. "Nevyhodou" braxu je jeho prilnavost, to zkratka uz pak sundat nejde, jedine kladivo a majzlik, takze super ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma mě taky zajímá. K tlumení jsem se ale ještě nedostal, pořád a pořád je něco důležitějšího... Tak že má někdo zkušenosti s gelem Brax?? Myslím si, že lepit pláty do dveří Octavie je dost pracné. Natřít dveře za příčkama by mělo být schůdnější. Co vy na to?

Pastu Brax eXvibration pouzivame celkem casto a na vnejsi plech skvela volba. To 1,5kilove baleni je tak akorat na oboje dvere, ikdyz da se i vice, nadsenci davaji klidne 5kg kyblik dohromady na oboje dvere.

Ale urcite se nemas ceho bat, jenom je dobre nechat ty dvere po aplikaci chvilku dychat nez bych se s tim pustil na nejakou delsi trasu, chvilku to trva nez to zatvrdne. Optimalne bych to videl udelat rano a nechat 24 hodin stat... Ono to pomalu tvrdne, ale neriskoval bych

Dík za cenné poznatky. Nejsem nijak časově omezen, tak že pak nechám gel řádně vytvrdnout. Je logický, že silná vrstva bude déle schnout... Určitě bude záležet na okolní teplotě. :kol-47:

pokud budou i nějaký fotky,jak to budeš aplikovat, bude to super :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Kolik těch plátů 50cm x 100cm TBP PD 26 mám koupit abych vytlumil oboje přední dveře? Předpokládám, že se to dává jak na vnější plech, tak na ten vnitřní pro vytvoření ozvučnice. Dík za radu.

Urcite chce tlumit vnejsi i vnitrni plech. Pak spotrebujes 4 platy.

Jeste neco malo k predchozi diskuzim: TBP se s tecsoundem urcite neda srovnavat uz jen proto, ze jde naprosto o rozdilny materialy. Stejny material ale v sirce 4mm se prodava i pod znackou Stinger a Stinger by na nekvalitni tlumeni urcite svoje logo nedal. Vse ma sve vyhody a nevyhody. Neni to prilis vhodne ne prelepovani vetsich otvoru (ale to ani tecsound), tam radeji pouzijte neco s pevnou hlinikouvou folii jako je Dynamat Extreme, Sikadamp, Stinger. Jinak ma opravdu perfektni prilnavost a za tepla jde i dobre tvarovat. Neda se rict obecne je dobry to a nebo to. Kazdy tlumeni ma jine uplatneni. Ja jsme ve dverich pouzil kombinaci TBP, Brax a Stinger .

ukazka tlumeni dveri: http://galerie.audioves.cz/Octavia-dvere

S TPB mam cca 2 roky vytlumenej strop auta. Nedavno jsme byl nucen sundat stropnici a tak jsme vse prekontroloval. Vse je bez problemu - drzi jak ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...