Přejít na obsah

EPC - spínač brzdových světel (F)


MaD

Doporučené příspěvky

Tak jsem tak jel autem a za jízdy na mě auto písklo a napsalo na Maxík (Motor do servisu) a rozsvítila se kontrolka EPC a přestal fachat tempomat. Na diagnostice mi to vypsalo následující chybu:

16955 - spinac brzdovych svetel (F) - neverohodny signal

P0571 - 35-00 - -

Tak jsem ji resetoval a jel projet auto a ani ne za půl kilometru už kontrolka svítila znovu. :aggressive:

Netušíte někdo, co je to za závadu a jak se jí zbavit? Případně doporučit servis v Praze, kde mě jí opravdu zbaví a nenechám tam za opravu státní rozpočet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak delam chytreho a ani v DP jsme to nemohl uz najit ani fotky nemuzu najit mam tu asi bordel v tom lol

ale postup vim je to jednoduche, predpokladam ze spodni cast palubovky umis sundat:)

pak te ceka jeste sundat ofuk od vetilace na nohy drzi ho jeden sroubek a pak se vycvakne vyloupne smerem dolu.

a ted uvidis spinac svetel odpojis znej konektor a pootocis snim doleva tusim but o 45 nebo 90° podle toho jaky mas rok vyroby ja mam 2002 a stacilo jen o 45;)

ale to poznas ze uz jde vytahnout.a to je vse z demontaze :)

jak budes mit koupeny novy, ja chtel usetrit protoze mi rekli ze stoji 380kc tak jsem zajel vedle a objednal neoriginalni za 200kc (bylo mi receno)!! jak prisel tak jsemzaplatil 250 namontoval do auta a vbrzdy svitily vkuse :aggressive: ten neoriginalni byl kratky a vubec se nedal nastavit takze se nedotykal pedalu, takze nastvane jsem ho sel vratit(stejne vypadal jako z lega)

vzapeti jsme jel do skodovky koupil co jim zrovna prisle od jineho vyrobce za 250 ale originalni, coz me velmi potesilo :) originalni je samonastavovaci!!!

takze vytahnes znej tu tycinku nadoraz neboj se bude to vnem jen tak cvakat a s nezeslapnutym pedalem!!! ho namontuj (opet uslysis cvakani spinace jak se nastavuje na pozadovanou delku)a pootoc sni zase doprava na puvodni misto. a zapoj konektor a to je vse :palec2:

a kdybys hledal tak to tu nekde je taky popsane :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak delam chytreho a ani v DP jsme to nemohl uz najit ani fotky nemuzu najit mam tu asi bordel v tom lol

ale postup vim je to jednoduche, predpokladam ze spodni cast palubovky umis sundat:)

pak te ceka jeste sundat ofuk od vetilace na nohy drzi ho jeden sroubek a pak se vycvakne vyloupne smerem dolu.

a ted uvidis spinac svetel odpojis znej konektor a pootocis snim doleva tusim but o 45 nebo 90° podle toho jaky mas rok vyroby ja mam 2002 a stacilo jen o 45;)

ale to poznas ze uz jde vytahnout.a to je vse z demontaze :)

jak budes mit koupeny novy, ja chtel usetrit protoze mi rekli ze stoji 380kc tak jsem zajel vedle a objednal neoriginalni za 200kc (bylo mi receno)!! jak prisel tak jsemzaplatil 250 namontoval do auta a vbrzdy svitily vkuse :aggressive: ten neoriginalni byl kratky a vubec se nedal nastavit takze se nedotykal pedalu, takze nastvane jsem ho sel vratit(stejne vypadal jako z lega)

vzapeti jsme jel do skodovky koupil co jim zrovna prisle od jineho vyrobce za 250 ale originalni, coz me velmi potesilo :) originalni je samonastavovaci!!!

takze vytahnes znej tu tycinku nadoraz neboj se bude to vnem jen tak cvakat a s nezeslapnutym pedalem!!! ho namontuj (opet uslysis cvakani spinace jak se nastavuje na pozadovanou delku)a pootoc sni zase doprava na puvodni misto. a zapoj konektor a to je vse :palec2:

a kdybys hledal tak to tu nekde je taky popsane :p

Tak už jsem to našel i v DP, je to Podvozek, 45-69.1. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ja si rikal ze je to nejake divne:D tam by me to nenapadlo hledat:) ikdyz jsemto nasel predtim jak jsem si to menil:)

Tak jsem koupil nový spínač a jelikož pořád pršelo, tak se mi do výměny moc nechtělo. Tak jsem chmátnul pod brzdový pedál, sešlápl ho a párkrát zapohyboval osičkou spínače tam a zpátky, pak vymazal chybu v řj a ejhle, starý spínač už zase funguje (zatím ověřeno na 120km jízdy). Tak jsem nový spínač uložil do šuplíku, že se třeba bude ještě někdy hodit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty co uz prodavaji to je nejaka druha verze, nejsou tak slozite udelane takze se nedaji tak lehce znicit, jedine kladivem lol

jj a jsou fialové. :p

jo a nechápu s tím bržděním a křižovatkou, protože spínač brzdy fungoval jak měl, jen blbnul spínač brzdových světel, tj. když blbne spínač brzd. světel, tak nesvítí brzdová světla a max. to nějaké tele neubrzdí a koukne se mi do kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si doma oddekloval spodek přístrojovky a připravil to mechanikovi ve škodofce tak, že jenom vyměnil spínače. Ani deklovat zpět nic nemusel. Prostě 2 minuty práce. Ti hajzli si stejně naúčtovali 165 Kč bez DPH za práci. S babou jsem se nechtěl hádat, protože tam víc krát už nepůjdu. Cena spínače + 2. minuty práce = 543,50 Káčé. Autoservis Bártek F-M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: noo tos mel jeste ten starsi typ spinace ktery byl slozity a opravdu nachylny na spatnou montaz, ty nove co ma skodovka a jak bylo receno jsou fialove;) tak je jednoduchy a muzes ho demontovat jak chces nic se mu nestane, takze to zvladnu uz opravdu kazdy

Měnil jsem ho sám.Je to opravdu jednoduché.Sice je tam přístup jako do tanku,ale jde to. Akorát paní v náhradních dílech v autoprodeji v Hradci Královém, nebyla štonc najít náhradní za typ původní, který se nevyrábí.Ještě štěstí, že sem ho měl s sebou. Starý měl opálené kontakty a vzhledem k tomu, že to přímo ovlivňuje funkci ABSka,dal jsem nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...