Přejít na obsah

Xenony


TomV

Doporučené příspěvky

ale Bi-Halogeny s adaptívnym nastavením a nasvedcovaním do strán teda corneringom majú už RJ ktorá toto všetko riadi a teda z kolieska na nastavenie sklonu svetlometov vedie vodič nie do svetiel ako je to u Bi-Halogenov ale najprv do RJ a potom z nej vedu separe vedenia do jedneho svetla a do druhého svetla. Z RJ vedú aj dve LIN vedenia na natačaciu elektroniku a odkial berie RJ info kam má natočiť? Z CAN pohonu a rj podla informácie zo snímačov ABS merá aj zrýchlenie a na základe toho upravuje výsku svetlometov to znamená, poriadne pridáš, predok sa zdvihne a rj zníži z nastavenej hodnoty svetlá.

To len na margo oslnovania pri rozjazde :-)

ano tohle je jediné nej řešení, osobně jsem byl v úžasu, když u touaregu vše takhle fungovalo, dokonce i během řazení při rychlém rozjezdu a i při snižování podvozku, a ta rychlost přenastavení je obdivuhodná

všechna ostatní řešení jsou tak trochu napůl a je jedno jestli je to kolečko nebo nastavení "automatikou" po nastartování a případně jejím zásahem dvakrát za cestu,

osobně si myslím, že brzká budoucnost bude patřit právě adaptivním světlům s rychlou regulací nejen v závislosti na náklonu a zatížení, ale právě i na rychlosti a natočení předních kol - alá new supík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sa tyka tej super automatiky, to je tiez hovadina co vravis majko.
Jo keby som nebol vyvyjal zariadenie, ktorym sa to ma merat ..., ale to nechajme tak, lebo budem bez oblicky :p. Nema vyznam dalej diskutovat, aj tak si budes(me) stale vraviet to svoje. Editováno: , autor: majko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo keby som nebol vyvyjal zariadenie, ktorym sa to ma merat ..., ale to nechajme tak, lebo budem bez oblicky :p. Nema vyznam dalej diskutovat, aj tak si budes(me) stale vraviet to svoje.
kol1 Jo jo, suhlasim. :) Tak vyvyjaj nech su dokonale. ;)

mnooo ale hlavne by ich mal vyvijat, vyju akurat vlci :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic proti xenonům v čočkách roomsteru nemám, ale jak to udělal lešan to je hrůza ,to bych svému autu nikdy neudělal, že si nevyvrtal díry do kapoty a nepřidrátoval jsi je rovnou na kapotu, jinak že čočky nesvítí je kravina pošlu ti fotku co jsem zvlášt na tebe vyfotil mobilem svého roomsteru ,žárovky jsou philips extra power 55w a foceno jen při potkávacích světlech což si můžeš ověřit na palubce na kontrolkách, a nijak slepý mi to nepřipadá...

post-297-1199387206_thumb.jpg

Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic proti xenonům v čočkách roomsteru nemám, ale jak to udělal lešan to je hrůza ,to bych svému autu nikdy neudělal, že si nevyvrtal díry do kapoty a nepřidrátoval jsi je rovnou na kapotu, jinak že čočky nesvítí je kravina pošlu ti fotku co jsem zvlášt na tebe vyfotil mobilem svého roomsteru ,žárovky jsou philips a foceno jen při potkávacích světlech což si můžeš ověřit na palubce na kontrolkách, a nijak slepý mi to nepřipadá...

aky typ phillips-ov tam mas? x-treme, power2night alebo bluevision ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím že neorigo xenony v čočce roomsteru je daleko bezpečnějčí řešení než když to dá někdo do auta s klasickou optikou nebo nějakej expert do feldy, ale rozhodující je mít dobře nastavená světla , ale abych já experimentoval s otáčením výbojky na to moc nejsem má své místo a když otočíš žárovku má to taky negativní vliv, koupil jsem dobrý homologovaný philips extreme power svítí dobře z vlastní zkušenosti vím že dát namodralou žárovku do čočky má za následek sice pěkný namodralý vzhled asi nejblíž xenonu ale taky slepotu večer a zvlášt na dešti ,kdo chce dobrý žárovky musí vybírat jedině bílou ,osram silvestar taky svítí v čočce roomsteru dobře ale z pohledu řidiče ,z předu auta zázrak nečekejte svítí prostě bíle. když jsem koupil romika první co mě napadlo bylo vyměnit ty hnusný žlutý žárovky, koupil jsem v autodílech ty namodralý cca za 200kč výsledek modrý vzhled ale jak jsem psal v noci a na mokru tragedie, pak jsem zkusil osram cool blue, ty už jsem si půjčil protože na to jsou tyhle značkový žárovky moc drahý a taky by se mohlo stát že za ně utratíte 4000kč a na hovno a jste na sadě xenonu, ty svítili pěkně modře a líp než klasický za 200kč ale ztráta tam díky té modré pořád byla, pak jsem zkoušel philips blue vision ty svítily z modrých asi nejlépe a líp svítící modrý žárovky asi neseženete, ovšem taky svítili nejmín modře, pak jsem pochopil že prostě ty modrý nikam nevedou a začal zkoušet bíle svítící, byli to osram silver star na první pohled žádná pecka ale v noci po dálnici paráda, návěstidla jako by někdo osvítil 1000w halogenem, v noci svítí fakt dobře, myslím že jsou srovnatelný s posledním vzorkem který jsem měl možnost zkusit a to jsou poslední philips extra power svítí taky bíle ale v noci ještě o něco líp než silvestary , tak bych je shrnul 1.místo philips extra power, 2místo osram silvestar a z modře svítících 1místo philips blue vision .2 místo osram cool blue, jiný nekupujte jsou to vyhozený prachy , měl jsem asi 5 typů a všechny stály za hovno , taky oproti značkovým philipsům a osramkám měli všechny po vyndání zdeformovanou banku , což se vám u osramů nestane, žádná žárovka nenahradí xenon, ale i kvalitní žárovky svítí dobře v noci kde je to asi nejvíc potřeba, ale do xenonu bych zatím nešel i když to vypadá super má to ještě mouchy, myslím pro mě, vadí mi že už je to prostě zásah do auta, pak by mi vadil ten stína výbojku bych určitě neobracel, pak by mi vadilože někdy nenaběhne xenon at pravý či levý co jsem tak četl tak se to stává vám všem, policajti mi ani neva myslím že u nového auta se tím až tak nezaobírají a s stk si taky hlavu nelámu ta je za 4 roky a to už ho mít asi doufám nebudu , spíš bych věřil scénáři že až potkáte nějakýho blba kterej se před vámi vyseká a bude tvrdit jak jste ho oslnili ,pak by se v tom mohl někdo hrabat a nedej bože když by ten vůl zabil svého spolujezdce a pojištovna by se taky mohla cukat, za to mi to nestojí lidi jsou dnes všicni děsně chytrý a znají svá práva asi nejvíc alofoci který zase na druhou stranu nerespektují práva nás druhých ale to je jiná věc ... :aggressive:

Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak párkrát jsem teď jel v noci a říkal si, že by to do Romči asi chtělo nějaké lepší žárovky než co tam jsou (mám výbavu Style). Musím se ale přiznat, že co do elektriky a světel jsem naprostej antitalent. Takže asi tam mám normální halogeny, ale moc to nesvítí. A tak bych se chtěl jednoduše zeptat (hlavně mi neukamenujte jako totálního neznalce):

Jaký schválený typ žárovek pro Roomster bych si měl koupit tak, abych je pak přinesl do autorizovaného servisu a tam mi je normálně bez řečí vyměnili. Prostě aby to byl schválený typ, jenom aby svítily o něco lépe než ty origo co tam jsou z výroby. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak párkrát jsem teď jel v noci a říkal si, že by to do Romči asi chtělo nějaké lepší žárovky než co tam jsou (mám výbavu Style). Musím se ale přiznat, že co do elektriky a světel jsem naprostej antitalent. Takže asi tam mám normální halogeny, ale moc to nesvítí. A tak bych se chtěl jednoduše zeptat (hlavně mi neukamenujte jako totálního neznalce):

Jaký schválený typ žárovek pro Roomster bych si měl koupit tak, abych je pak přinesl do autorizovaného servisu a tam mi je normálně bez řečí vyměnili. Prostě aby to byl schválený typ, jenom aby svítily o něco lépe než ty origo co tam jsou z výroby. Díky

kamenovat ta nebudem, ale ziarovku by si mal vediet vymenit aj ty, lebo ked sa ti vypali, a zastavia ta policajti tak mas problem...

mas to pekne napisane v navode co mas k autu, roomster style ma svetla s cockou, a ziarovka je tam H7 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak párkrát jsem teď jel v noci a říkal si, že by to do Romči asi chtělo nějaké lepší žárovky než co tam jsou (mám výbavu Style). Musím se ale přiznat, že co do elektriky a světel jsem naprostej antitalent. Takže asi tam mám normální halogeny, ale moc to nesvítí. A tak bych se chtěl jednoduše zeptat (hlavně mi neukamenujte jako totálního neznalce):

Jaký schválený typ žárovek pro Roomster bych si měl koupit tak, abych je pak přinesl do autorizovaného servisu a tam mi je normálně bez řečí vyměnili. Prostě aby to byl schválený typ, jenom aby svítily o něco lépe než ty origo co tam jsou z výroby. Díky

Jednoduše ti doporučím Philips Blue Vision a nebo Philips X-treme power.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak párkrát jsem teď jel v noci a říkal si, že by to do Romči asi chtělo nějaké lepší žárovky než co tam jsou (mám výbavu Style). Musím se ale přiznat, že co do elektriky a světel jsem naprostej antitalent. Takže asi tam mám normální halogeny, ale moc to nesvítí. A tak bych se chtěl jednoduše zeptat (hlavně mi neukamenujte jako totálního neznalce):

Jaký schválený typ žárovek pro Roomster bych si měl koupit tak, abych je pak přinesl do autorizovaného servisu a tam mi je normálně bez řečí vyměnili. Prostě aby to byl schválený typ, jenom aby svítily o něco lépe než ty origo co tam jsou z výroby. Díky

jestli chceš dobrý vyber z těch 5 co jsou dole osram či philips sve jsem k nim už napsal, lepší prostě nejsou jsou homologovaný a je to přesný typ i vatáž pro roomster at máš čočky či obyč lampy jsou stejný jen si ohlídej autodíly u vás jestli nemají lepší cenu já ty extreme power koupil za 800kč ... http://www.cartechgroup.cz/?eshop&kid=h7_733 Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to heckeer: Jak jsi to myslel s tím Lešanem, že otočil ty výbojky. Měl jsi namysli to provedení a nebo celkově to otočení.
no tak jak to napsal, otočil výbojku aby neměl stín na silnici který mu tam výbojka házela aspon tak jsem to pochopil že otočil výbojku vzhůru nohama, vždyt se podívej na ten obrázek co sem dal jak tam ta výbojka nepasuje a jak je zajištěná, to bych tam radši ten stín oželel ale věděl bych že tam sedí jak prdel na nočník..... Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty asi opravdu vis o cem mluvis kol1 Presne takhle montuji hidky firmy a jeste si za to reknou tezky prachy

No nic proti xenonům v čočkách roomsteru nemám, ale jak to udělal lešan to je hrůza ,to bych svému autu nikdy neudělal, že si nevyvrtal díry do kapoty a nepřidrátoval jsi je rovnou na kapotu, jinak že čočky nesvítí je kravina pošlu ti fotku co jsem zvlášt na tebe vyfotil mobilem svého roomsteru ,žárovky jsou philips extra power 55w a foceno jen při potkávacích světlech což si můžeš ověřit na palubce na kontrolkách, a nijak slepý mi to nepřipadá...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli chceš dobrý vyber z těch 5 co jsou dole osram či philips sve jsem k nim už napsal, lepší prostě nejsou jsou homologovaný a je to přesný typ i vatáž pro roomster at máš čočky či obyč lampy jsou stejný jen si ohlídej autodíly u vás jestli nemají lepší cenu já ty extreme power koupil za 800kč ... http://www.cartechgroup.cz/?eshop&kid=h7_733

Není to až tak pravda co jsi napsal. Roomster s čočkou má žárovku H7 a roomster s klasickou parabolou ma H4 pokud se nepletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jenom tak pro info. kolik lidi už má v roomovi xenony. Já vím že je má Romanko, Lešan a Tom-V

Máte tedy stále problémy s tím zapínáním xenonů? A nebo už je to v pohodě. Já se k vám přidám asi příští týden. Měla by mi dorazit HID sada. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej hej...na vybojke kde sa vsetko zhlukuje. je tam izolacia a pod nou je to zatavene asi tavnou tycinkou. My sme to s proforom skumali a tak sme to odchlipli nozikom a kabel ostal holy a zabudli sme ho zatavit. Takze ked ti pride nova sada, ty to urcite budes mat zatavene a este zaizolovane. :) Tak sa nemusis bat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha takže to nebyla vyrobni vada ale chyba se stala ve výzkumu.

Ja mam jiný zážitek. Ja jak jsem menil zarovky na Philipsy Blue visiony tak jsem byl tak nervozni s tech parkovacek, ze jak jsem "vse" dodelal tak jsem si rikal sviti to pekne jedu to vyzkouset. Zavrel jsem kapotu a jel jsem se projet. Jak jsem prijel ke garazi a odemykam ji tak slysim takove cinkani, jako kdyby narazely malinkate kaminky do plechu. Tak jsem otevrel kapotu a zdeseni nastalo, jak jsem zjistil, ze jsem zpátky nenasadil nadobku s aktivnim uhlim a zustala lezet na remenu. Nastesti se nic tak vazneho nestalo, akorat remen prodrel diru do te nadobky a zacalo se sypat uhli. Tak jsem si vydelal a za 900Kč koupil novou nadobku s uhlim a vymenil ji. Tak doufam ze ke xenonum nebudu potrebovat jeste jednu :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...