Přejít na obsah

Divná závada motoru 1.8 20V 92kW r.v.97


Ray

Doporučené příspěvky

Tak jsem našel-sice jen nákres, ale lepší než drátem do oka ;) V kruhu je první válec, ale jaksi tam přes něj čumí kladka, na druhém válci je celý mechanizmus dobře vidět.Šipkou jsem označil OJNICI tj. místo možného problému.Akorát u prvního válce bude asi ve výhledu bránit to olejové čerpadlo, ale možná ne...

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a někdo známý by tě nepustil do garáže? A šikovné ruce-proboha češi zvládnou všechno.Na tom nemáš co zkazit.Nebo počkej až se příští týden trochu oteplí a rozdělej to venku. Sežeň nějakou nádobu do které vypustíš olej+- 5 litrů a pak se mrkni čím je přišroubovaná vana(spodní kryt motoru) tipuju imbus nebo možná torx-odšroubuj to a pak vezmi zrcátko a foťák a uvidí se co dál.Zkusím najít nějakou fotku vnitřností 1.8 20V...

Sundat vanu opravdu není moc práce. A pokud ten motor má opravdu jenom 120 tis. km, tak bych nejdříve zjistil, co se stalo, než kupoval jiný. Pokud je píst tržený a vana bude dole, měl by jít píst vystrčit zespoda nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem našel-sice jen nákres, ale lepší než drátem do oka ;) V kruhu je první válec, ale jaksi tam přes něj čumí kladka, na druhém válci je celý mechanizmus dobře vidět.Šipkou jsem označil OJNICI tj. místo možného problému.Akorát u prvního válce bude asi ve výhledu bránit to olejové čerpadlo, ale možná ne...

No až se mi dostane motor do rukou tak udělám fotky.

post-4043-1195896627_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Takže už mám nefunkční motor v garáži, sice ještě nemám fotky ale na motoru byla na zadní straně nalezena díra o průměru 8cm. Už se těším na demontáž... :)

Jinak jsem už sehnal motor jiný, takže auto šlape zatím jako hodinky. ťuk ťuk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavně že už jezdíš. Kolik stál novej motor a kolik celková oprava? Až to rozebereš, tak udělej pár fotek a hoď je sem, jsem docela zvědavej.

Jo fotky udělám :) no takže motor ve výborném stavu s hlavou jsem sehnal za 10tis. rok výroby 99, celá výměna mě stála 6 tis, při výměně motoru jsem si nechal vyměnit rozvodovej řemen, novej olej a chladící kapalinu. takže to celkem sakum prdum vyšlo na cca 19tis kč... ted už rozprodvám starý motor na součástky :)

fotky budou co nevidět. ale motor budu rozebírat asi až na jaře... v garáži bohužel nemám elektřinu (zásuvku 220V)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak že ojnička udělla "kůůůk" na strejdu??

Promiň, ono to až zas taková sranda není. Pak dej foto, taky mě to moc zajímá. Vždyť mám taky tento motor AGN... Kdo ti měnil motor, ty sám??? Nebo pomohli kámoši.

Jojo sem koukal jak udělala kuk :D no jo ted už to je sranda, ale bylo huř. No fotky sam pak nahážu... Motor mi dělali v autorizovaný firmě jménem OKIM..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...