Přejít na obsah

2.0 FSI (110 kW)


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

Mal som taký istý pripad na 2,0FSI ,len vypatký vstrekovania boli na 2.a 4. valci. Zavada bola na kontaktoch riadiacej jadnotke.Prečistiť a auto už malo výkon.

No jo, ale přímo vypsaná závada je něco jiného než když je paměť čistá. Jinak jak říká má manželka hluchej jsem jak poleno, ale kdyby motor měl trochu divnej zvuk tak to bezpečně poznám. I kdyby na chvilku - chod motoru je malý koncert a když něco přestane ladit tak to slyším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdravím vás v novém roce... kol5 takže teď jsem dost jezdil mimo město, ale zase jsem dost blnul na zasněžených loukách a polích :D dlouhodobý průměr dle Maxíka stále 9,1 l ... včera jsem měl na první třídě spotřebu 7,4 l ... jel jsem trochu pomaleji jak obvykle... to mývám těch 7,7 l - 8,3 l ... včera jsem jel ve třech a s plně naloženým kufrem... ;) jo a najeto zatím 4300 km... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mu dáváš za uši - Haldexu . Je to prča, viď lítat po louce jak janek..?

Taky bych bral Scouta hnedka lol

jj, je to skvělý... když máš předokolku, tak se bojíš sněhu, a když máš 4x4, tak seš rád, když napadne :D haha ale jako že budu jezdit na chalupě v zimě po poli, to mě fakt nenapadlo! ;):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SOS

Ahoj jsem starý účastník fora i když ne u Octy... Mám ibizu 1,2HTp 47kW spotřebu mám okolo 7-8 dáno stylem jízdy a hlavně velikostí disků 16"-17" zima-léto...

K jádru pudla... mám nabídku na leona 2,0FSI u nás na seatím foru o tom není skoro nic řikám si přečtu zkušenosti u Octaklubu... Kluci s TDI nezklamali i přes opakované prosby jsem zjistil akorát kdo za kolik jezdí po Rakousku s 77kW a jak má 2,0TFSI 147kW... Nebejt pár přizpěvků zejména Rosti a pár dalších nezjistím vůbec nic... Takže bych se chtěl zeptat (bude to naprosto stejné jako Octa, je to 2-kola z roku 2005) myslel jsem že FSI vždy spalují vrstvenou směs zde jste mluvili o kodech motoru BLX a BLR to zjistím z vinu nebo někde přímo na motoru? (čtení přízpěvků jsem zakončil na 7 stránce kde jsem se k ničemu kloudnému neodstal...)

Když budu jezdit po městě budu jezdit stejně okolo 10 litrů jezdím hlavně mimo obec, někdy dálnice spíše I. třídy okolo 40 tis ročně... dokáže mi někdo odpovědět jaký tam bude motor zda ten co žere 13 za každé situace nebo ten co dokáže jezdit i za 8 jako moje 1,2... Díky klucíííí

Editováno: , autor: Lewis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes veliké problémy jsem zjistil že leon má kod motoru BLR, BLY, BVY, BVZ, a všechny tyto motory spalují pouze homogení směs... našel jsem to na ruských stránkách a musel jsem oživit svojí azbuku na španělských stránkách jsem našel že kombinovaná spotřeba u 2,0FSI je 8,2 a mimo 6,1 nebo tak nějak ale ve městě 11,9.... má tu tedy někdo 2,0 s homogenním spalováním? BLR???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes veliké problémy jsem zjistil že leon má kod motoru BLR, BLY, BVY, BVZ, a všechny tyto motory spalují pouze homogení směs... našel jsem to na ruských stránkách a musel jsem oživit svojí azbuku na španělských stránkách jsem našel že kombinovaná spotřeba u 2,0FSI je 8,2 a mimo 6,1 nebo tak nějak ale ve městě 11,9.... má tu tedy někdo 2,0 s homogenním spalováním? BLR???

ale to vrstvený spalování je stejně jenom při malém zatížení motoru a při použití N98... ty do toho můžeš cpát N95... ;) nevím jak v Leonu, ale já mam Scouta 4x4 a mě to při rychlosti 100 km/h žere dle Maxíka 7,3 l na sto... myslím, že u toho Leona to bude se spotřebou lepší! ;) jinak město jedzím od 10,5 - 12, jak kdy, podle provozu... to je jasný! každopádně doporučuju se s tím motorem svézt... mě mile překvapil, táhne hezky v celým spektru otáček a má velmi příjemný zvuk... při 130 na dálnici o něm prakticky nevím... a to se mi líbí! ;) jinak průměr dle maxíka mám 9,1 l na sto... ale 4x4 bere víc! ;) taky jsem se dost bavil s klukama co maj 2.0 FSI v normálních O II. a jsou s tím motorem taky spokojeni... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zítra se na něj jedu podívat... Ono když sesednu z 1,2 a vlezu do čehokoli co bude mít víc jak 51kW (mám chip) tak se mi bude zdát že to táhne dobře.... jako vlezu do toho kouknu na pc jaká tam je spotřeba a projedu se a pak mrknu na krátkodobou spotřebu kolik mi to ukáže... domluvim se na způsobu financování a budu přemýšlet no.... chce za to dobré peníze a láká mě ta výbava... 6 pytlů, ESP, ABS, TCS, ASR (v serii) + tempomat, digi dvouzon klima a spoustu dalších krásných zbytečností které v ibize nemám.... já chtěl auto s pytlem, ABSem a klimou... takové jsem si před 2 roky pořídil a ted mám prostě nabídku která vrtá a vrtá....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mě šlo o to aby nebyla výrazně vyšší než u toho HTP.... najezdim dost a tak nějak počítám se spotřebou 8 litrů a prostě bylo mi řečeno to strašně žere nekupuj to musíš do toho lejt 98 a ještě to veme 13...

tak jsem koukal že těch 6 pytlů co se mi na tom líbí a klimu která je u mě v autě podmínkou má i 1,4 jenže tu mi zkritizovali uplně a bylo mi řečeno že mezi 2,0 a 1,6 už ve spotřebě není nijak výrazný rozdíl... a jestli bych spíš neuvažoval o 1,4TSI...

Ale nechtěl jsem se rozepisovat o jiných motorech.... zítra mrknu jestli přibyly nějaké nové názory od někoho večer až to uvidim tak se svezu a v pátek čekejte mojí reakci co jsem o tom zjistil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky záleží na stylu jízdy... jestli to budeš honit, tak je jasný, že půjde spotřeba nahoru, ale jestli jezdíš hlavně mimo město a v klidu, tak se do 8 l na sto vejdeš úplně bez problémů! ;) vem si, že já jezdím s mým 4x4 dálku kolem 7,7 l na sto, neříkám, že to nějak drtím, ale neplazím se! ;) hh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mě šlo o to aby nebyla výrazně vyšší než u toho HTP.... najezdim dost a tak nějak počítám se spotřebou 8 litrů a prostě bylo mi řečeno to strašně žere nekupuj to musíš do toho lejt 98 a ještě to veme 13...

Já myslím, že se motoru 2.0 FSI BLR bát nemusíš, Leon je možná i o něco lehčí nežli OII combi se kterou občas jezdím-je to služební vůz se kterým se nijak pomalu nejezdí, slouží k jízdám na delší cesty a jeho dlouhodobá spotřeba se pohybuje mezi 8-8,8 litry.Jen jednou se spotřeba dostala na 10,5 litru ale to byly dost kuriózní situace, kdy kolega jel do Maďarska a nevšiml si, že má 6ti kvalt a jel celou cestu jen max. na 5tý stupeň, což se na spotřebě samozřejmě podepsalo.Moje spotřeba s tímto motorem je velmi přijatelná mezi 7,2-8,4l.Leon by neměl mít vyšší spotřebu.

Co se týká motorů 1.4 TSI, tak tam mám velmi dobrou zkušenost z Golfů V Variantů-tedy vozů, které jsou opět asi těžší než Leon. Jel jsem jak se 103kW, tak i s 125kW.Oba jedou velice pěkně potichu a mají i slušnou dynamyku.Ten silnější je jako 1.8TSI v OII -tedy pocitově bych řekl, že je to úplně to samé, neměřili jsme žádné zrychlení.Slabší motor je samozřejmě trochu línější ale pořád je to velice pěkný motor-má výhodu-může jezdit jen na N95, kdežto silnější motor vyžaduje N98/N100.Osobně bych doporučil 103kW motor, zdá se mi být naprosto dostačující pro normální ježdění a cena vozu je nižší.Zvukově jsou to velice tiché motory.V nižších otáčkách je slyšet kompresor ale jen málo nijak to neobtěžuje.Jejich spotřeba je velice příznivá, jejich majitelé jezdí za 6,5-7l a moc si to pochvalují-jedná se o nové vozy koupené teď v listopadu a prosinci, tedy s ještě syrovými motory.Jediná slabina těchto motorů je cena vozu, Golfy s těmito motory jsou docela drahý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mrknul na pc... 11,9l/100 ale prý za to cestou dost bral a já nevim co ještě a jeho paní s tím jezdí po městě a údajně za 9... je to typ motoru BLR takže žrát to bude... jel jsem s tím a skutečně mě to velice překvapilo.... motor běžel krásně a tiše.... ani jsem nepoznal že neustále překračuji povolenou maximální rychlost... aktualní spotřeba na 6 stupen při rychlosti okolo 100-110 čili tolik kolik bych jel mimo obec svítilo od 6 do 8 čili ve většině případů okolo 7 myslim že kdybych se s tím naučil jezdit tak bych to okolo těch 8 litrů dokázal udržet ale věřím tomu že s tím jde jezdit i za 13...

mimochodem jízdní vlastnosti auta naprosto vynikající uplně mě to nadchlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych snad doplnil, že ve svém voze (jako všechny čtyřkolky OII) máš motor BLX,který umí vrstvené spalování...

nějak mě to vrtalo hlavou, tak jsem se podíval do servisky a velkýho techničáku a tam mám napsáno BVX... tys psal BLX, nemáš tam náhodou chybu? anebo je ve Scoutu nějaký "úplně jiný" motor :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no sláva!!! :) a pak že nás je málo... :palec2: ta spotřeba je dlouhodobej průměr? asi nejezdíš jako řidič slečny Daisy :D mě zatím vychází průměr 9,1 l, ale mám 4x4 ... hele, mrkni se do techničáku (nebo do servisky), jakej máš kód motoru... díky a napiš jak se ti s tím motůrkem jezdí a tak... ok? díky kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhodobou mám 10,6 ale to je jenom proto, že mám rád zvuk BENZÍNOVÉHO motoru a abych ho jako slyšel, tak tomu musím trochu šlapat za krk :w00t1:

s motorem jsem spokojenej, nechá se pěkně vytočit a z mého pohledu auto jede a naopak když chci jedu za 8-9l.

co mě nesedí jsou jízdní vlastnosti, nechápu když je někdo chválí - to asi nejel v ničem jiném. se to houpe a v zatáčce to držím silou myšlenek :kol-79: a tím nemyslím nic extrémního...

a jinak celkem pozitiva :scooter:

na kód se mrknu, k čemu to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhodobou mám 10,6 ale to je jenom proto, že mám rád zvuk BENZÍNOVÉHO motoru a abych ho jako slyšel, tak tomu musím trochu šlapat za krk :w00t1:

s motorem jsem spokojenej, nechá se pěkně vytočit a z mého pohledu auto jede a naopak když chci jedu za 8-9l.

co mě nesedí jsou jízdní vlastnosti, nechápu když je někdo chválí - to asi nejel v ničem jiném. se to houpe a v zatáčce to držím silou myšlenek :kol-79: a tím nemyslím nic extrémního...

a jinak celkem pozitiva :scooter:

na kód se mrknu, k čemu to?

a co máš za O II.? lifta nebo comib? divím se, že nejsi s jízdníma vlasntostma spokojenej... klasická O II. bude asi malinko něco jiného než Scout, ale stejně... no kód motrou jsem chtěl vědět, kvůli tomu, zda máš vrstvenné spalování bo homogení. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co mě nesedí jsou jízdní vlastnosti, nechápu když je někdo chválí - to asi nejel v ničem jiném. se to houpe a v zatáčce to držím silou myšlenek :kol-79: a tím nemyslím nic extrémního...

Docela jsi mě překvapil s nespokojeností s vlastnostmi podvozku.Z běžných vozů v ceně okolo milionu jen Ford Mondeo má lepší podvozkovou platformu a Seat Leon Cupra.Citroen C5 s jeho samořiditelnou zadní nápravou je naladěn ještě víc na komfort-jen v režimu sport je lepší ale zase velice tvrdý, Peugeot s Renault jsou naladěny taky spíše na komfort.Passsat má lepší podvozek jen ve verzích s VR motory ale to už je nad 1 Mio taky.Pokud to dobře chápu máš 2.0FSI na standartním podvozku, možná bys mohl zvážit výměnu za sportovní verzi.Ber to tak, že Oktávka je podstatně levnější oproti zahraniční konkurenci s lepší podvozkovou platformou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...