Přejít na obsah

Rezonance v aute


Doporučené příspěvky

Ok tak ja tam napisu,ze nas je ale vic co nam to dela...jestli vam to nevadi :rtfm: ovsem....

To napiš na 100pro, já to stejné chtěl udělat do VW, ale do Škody to asi bude jednodušší. Když už nic nevyřeší, tak aspoň ať napíší příčinu toho zvuku, nebo o tom třeba nikdo neví :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To napiš na 100pro, já to stejné chtěl udělat do VW, ale do Škody to asi bude jednodušší. Když už nic nevyřeší, tak aspoň ať napíší příčinu toho zvuku, nebo o tom třeba nikdo neví :)

Tak to by bylo super(B) kdyby jsi tam napsal.

Dej prosím vědět co a jak.

Díky..

P.S.

Ještě malý poznatek skrz tu vibraci:

Při zatíženém autě 5ti lidmi to dělá daleko více.Co Vám???????????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim.

Jezdim ted 14 dni v superbu 1,9tdi ele 96KW r04 cca 130tkm.Predtim jsem mel 1,5roku superba 2,5tdi ele 114KW r03.Zacinam si vsimat zvuku,ktery tady popisujete...

Proti 2,5 je to uvnitr tedy podstatne hlucnejsi(vic rezonuje cela palubka),rikam mu ted trakturek.

Chtel jsem se zeptat na ten plast pro přívod vzduchu k airboxu,o kterem pisete.Ktery to je??

Chci to dat do nejakeho servisu at mi to zpevni,utlumi,nebo co..

At vim co jim mam rict..

V motoru se vubec nevyznam.Kazde snizeni hluku opravdu uvitam,protoze autem jezdim denne hodne km.

Predem Diky

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel jsem se zeptat na ten plast pro přívod vzduchu k airboxu,o kterem pisete.Ktery to je??

Chci to dat do nejakeho servisu at mi to zpevni,utlumi,nebo co..

At vim co jim mam rict..

V motoru se vubec nevyznam.Kazde snizeni hluku opravdu uvitam,protoze autem jezdim denne hodne km.

Predem Diky

Petr

Jak to popsat - je to plastová hranatá trubka vedoucí od chladičové stěny k boxu vzduchového filtru (u pravého světla) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten airbox toho zase tak nezlepsi nerikam ze to nebude lepsi,ale ten zvuk to neni.......staci jenom ten oval co vede vzduch vyndat oblepit treba

kobercovkou a nasadit zpet na sebe a bude to lepsi......Jat o udal za 10min.....nej zvuk to ma ouplne bez toho ;)

Podle mne je to daň motoru PD a asi s tím moc neuděláme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pánové. Pd je Pd a s vibracema moc neuděláme, taky mám 96kw,ale zkoumal jste někdy někdo zadní okno? Budete asi dost překvapení když vás nekdo sveze a vy budete sedět vzadu. Málem jsem vystřízlivěl a to mě sralo nejvíc :) Jinak mám 9\03 najeto cca 300tkm a převodovka v háji. Nic není na věky. :kuk:

Editováno: , autor: rr1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pánové. Pd je Pd a s vibracema moc neuděláme, taky mám 96kw,ale zkoumal jste někdy někdo zadní okno? Budete asi dost překvapení když vás nekdo sveze a vy budete sedět vzadu. Málem jsem vystřízlivěl a to mě sralo nejvíc :) Jinak mám 9\03 najeto cca 300tkm a převodovka v háji. Nic není na věky. :kuk:

Asi záleží jak jezdíš,já měl na prvním Supovi 430tis a převod bez problémů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Vím,že se tu toho o tomle hrozném zvuku1.9 96 Kw napsalo už dost.Nu,ale mě teď začal rezonovát výfuk nehorázným způsobem.myslel sem,že už dosloužil,ale když sem zajel na kanál v dílně tak je výfuk jak nový a když ho přidržím a někdo mě prošlápne plyn tak vybrace a rezonační kravál je fuč.Mám takový tušení,že dosloužil jeden nebo možná i všechny silentbloky motoru.pokud jste to už někdo taky řešil a vyřešil napište mě vaší zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím,že se tu toho o tomle hrozném zvuku1.9 96 Kw napsalo už dost.Nu,ale mě teď začal rezonovát výfuk nehorázným způsobem.myslel sem,že už dosloužil,ale když sem zajel na kanál v dílně tak je výfuk jak nový a když ho přidržím a někdo mě prošlápne plyn tak vybrace a rezonační kravál je fuč.Mám takový tušení,že dosloužil jeden nebo možná i všechny silentbloky motoru.pokud jste to už někdo taky řešil a vyřešil napište mě vaší zkušenost.

Buď vlnovec ve předu,nebo přepážky v posledním tlumiči.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj všem, pročetl jsem celé téma okhledně vibrací..nebo spíše dunění v nizkých otáčkách, ale koukám že diskuze utichla, zjistil už někdo něco více, dunění je velice nepříjemné ! Napadlo mě, jestli nemůže dunění vznikat ve spojích výfuku, jakože profukuje spojem. ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zhruba v 2300ot/min se mi v autě objeví vždy rezonance, hlavně při zrychlení je to jen okamžik, ale když mám puštěnou klimu, či je v kabině chladněji, zdá se mi, že je to víc markantní, tedy dle mého názoru něco v palubovce musí rezonovat. Známej povidal, že je to výfuk a že se to dostává až do kabiny, měl prej auto kvůli tomu v Boleslavi, když mu ho vrátili, řekli že je to normální. Mě se ten výfuk nezdá, mám stále dojem, že je to z palubky. Jak říkám, jen kolem 2300-2500 ot....

jinak ten dekl u sání jsem pořešil, ale ten rezonoval kolem 1500ot...tohle je něco jiného.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ptal sem se na to hodně lidí a nakonec sem to pořežil přidáním ještě jednoho vlnovce na rovnou trubku co je před spojem výfuku.Je už to jako by v místě pod předními sedačkami.Vlnovec sem tam dal 55 mm průměr a 200 mm dlouhej.řekl bych,že to pomohlo a ten hnusnej zvuk je pryč.řek bych ale,že to způsobuje uložení motoru a tohle je jen jakoby utlumení chvění výfuku.Podle mě škodovka použila špatný silentbloky na motor nebo je špatně umístila a ten motor má větší vybrace než by měl mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Ahojte. No ja mam 2,0 TDi 2006 a mam ten samy problem s rezonanciou v kabine. Pri otačkach cca 1800-1900 hlavne na zadnych sedadlach to počut, dunenie a tak. No mne sa na to nasi mechanici pozerali, ale nenasli nic, a v Skodovke servise, tam su ,,vacsinou,, ludia od prijimacieho technia az po mechanikov k nicomu, aspon z mojich skusenosti. Mne sa zda, ze to bude problem s ulozenim motora, pripadne prevdovky, pozeram, ze vela superbov ma ten isty problem. Mne minule menili simering, tesnenie od klukoveho hriadela k prevodovke, alebo spojke, ci k niecomu takemu, to jest, ze prevodovka musela ist von a potom naspat, no zda sa mi, ze nejaka zmena tam nastala, uz to tak nevnimam ten zvuk, ale z casti tam este je......ten zvuk ako keby isiel zo stredoveho tunela, od pohonnej jednotky

Inac fakt neviem, vlajkova lod Skodovky a taketo chyby a vady, je to hanba a najlepsie na tom je, ze v servise to vzdy pocuju prvy krat,ze nieco take

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...