Přejít na obsah

tesnenie pod hlavou


ERIKB

Doporučené příspěvky

Zdar hoši mam octu 1,9TDI 81KW najazdenych 127tisic km

rano som vybral auto z garaže zrobil na nom asi 10km a zohrial sa mi motor na 120stupnou...

tak som ho odtiahol do servisu a tam mi povedali že mam niečo z hlavou alebo tesnenim pod hlavou!!!

tak som autičko zobral domov rozobral a ukazalo sa že to bolo tesnenie pod hlavou!!!!

tak teraz je hlava na freze a na pretlakovani a potom to poskladam a som zvedavy ako bude auto jazdiť dalej!!!

vymenil som do istoty aj termostat a skontroloval som aj vodnu pumpu!!!

JE TO NORMALNE žE PRI TOLKYCH KILOMETROV POVOLI TESNENIE POD HLAVOU? A PRECO VLASTNE POVOLILO?

MA STYM NIEKTO SKUSENOSTI?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar hoši mam octu 1,9TDI 81KW najazdenych 127tisic km

rano som vybral auto z garaže zrobil na nom asi 10km a zohrial sa mi motor na 120stupnou...

tak som ho odtiahol do servisu a tam mi povedali že mam niečo z hlavou alebo tesnenim pod hlavou!!!

tak som autičko zobral domov rozobral a ukazalo sa že to bolo tesnenie pod hlavou!!!!

tak teraz je hlava na freze a na pretlakovani a potom to poskladam a som zvedavy ako bude auto jazdiť dalej!!!

vymenil som do istoty aj termostat a skontroloval som aj vodnu pumpu!!!

JE TO NORMALNE žE PRI TOLKYCH KILOMETROV POVOLI TESNENIE POD HLAVOU? A PRECO VLASTNE POVOLILO?

MA STYM NIEKTO SKUSENOSTI?

čus stalo se to kámošovi ale ve 155 000 km a tomu to udělali na záruku ve škodovce - řekli, že se podfouklo to těsnění :feve: nevím jak tomu rozumět ale od tý doby má pokoj a najezdil už 295 000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar hoši mam octu 1,9TDI 81KW najazdenych 127tisic km

rano som vybral auto z garaže zrobil na nom asi 10km a zohrial sa mi motor na 120stupnou...

tak som ho odtiahol do servisu a tam mi povedali že mam niečo z hlavou alebo tesnenim pod hlavou!!!

tak som autičko zobral domov rozobral a ukazalo sa že to bolo tesnenie pod hlavou!!!!

tak teraz je hlava na freze a na pretlakovani a potom to poskladam a som zvedavy ako bude auto jazdiť dalej!!!

vymenil som do istoty aj termostat a skontroloval som aj vodnu pumpu!!!

JE TO NORMALNE žE PRI TOLKYCH KILOMETROV POVOLI TESNENIE POD HLAVOU? A PRECO VLASTNE POVOLILO?

MA STYM NIEKTO SKUSENOSTI?

důvodů je hodně ani na kilakach to nesouvisí

Editováno: , autor: Bak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a chyba sa už ukazala

už nikdy nedam auto do autorizovaneho servisu

povedali mi po diagnostike v qalte v košiciach že je to tesnenie pod hlavou

tak sme to doma rozhodili a ukazalo sa že to vobec neni tesnenie pod hlavou ale zadrelo sa ložisko na vodnej pumpe....

podotykam že vodna pumpa bola menena pri vymene rozvodov a mala nabehanych asi 20 tisic kilakov...

len čo mi narobili problemy a starosti lebo som daval hlavu na frezu a všetko oklo toho nove a vôbec sa to nemuselo robiť,,,,,a potom že autorizovany servis je najlepši!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Qalt je Kosiciach posledny na zozname servisov, kam by som dal servisovat auto. Dost vela ludi chodi mimo KE (Vranov, Michalovce), jednak kvoli cene a aj pristup mechanikov je na inej urovni. Nesnazia sa oklamat zakaznika.

A je dost mozne ze Ti tu pumpu pri rozvodoch nevymenili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

no ale nakoniec sa aj ukazalo že tieto problemy mohol narobiť aj rozvodovy remeň lebo pri vymene rozvodov som dal zosileny rozvodovy remen a tento ako sa ukazalo tym že je hrubši tak je aj viac napnuty a možno to spôsobilo rozbitie vodnej pumpy a aj puzdra na čerpadle ,tak som dal do istoty naspeť tenši !!! taky ako tam bol pôvodny!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale nakoniec sa aj ukazalo že tieto problemy mohol narobiť aj rozvodovy remeň lebo pri vymene rozvodov som dal zosileny rozvodovy remen a tento ako sa ukazalo tym že je hrubši tak je aj viac napnuty a možno to spôsobilo rozbitie vodnej pumpy a aj puzdra na čerpadle ,tak som dal do istoty naspeť tenši !!! taky ako tam bol pôvodny!!!

To s tím hrubším řemenem je blbost, já je dávám pořád a žádný problém.

Spíš to někdo špatně napnul a nebo špatná pumpa.Už jsem viděl i naopak natočenou napínací kladku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...