Přejít na obsah

nastavení otáček


NNNTomas

Doporučené příspěvky

chiplý to mám...sportmotor u těchto motorů otáčky prý nezvedá, jedině kdybych to výslovně chtěl...a já to dřív nechtěl... :) Ale tak..., vidim že to není asi vada když to nemám jedinej...

Ale třeba novější Fabia s 1,4 59kW má otáčky cca 850-900... ale zase je víc volnoběh slyšet..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že je to nanic... skoro se to bez plynu neutahne...

co tak to u mna bez plynu uplne v pohode ci je studeny alebo zohriaty, dokonca ked je studeny a ide na 1300 to je parada sa rozbehnut to ide ako po masle.

p.s.: podla mna pod 800 su uz fakt nizke otacky na to aky je to maloobjemak a s akym krutak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč proboha nízké? Zrovna dnes zkoušeno u silnější verze, která dole jede hůř, že v pohodě dokáže jet na dvojku do celkem prudkého kopce se zátěží cca 200kg bez plynu na těhle (asi 700) volnoběžných otáčkách ;)

to nemyslis vazne, mam strach ze nalozeny do kopca to na 2-ke tahalo bez plynu na 700 otackach. tomu neverim ze to dovolila jednotka u mna urcite nie akonahle zacnem ist do briezka na dvojke a mam cca 1000 ot. auto si samo prida (zvysi otacky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to sice taky na tech 700ot i na tu dvojku bez plynu rozjede, ale už se auto trochu zatřese pokus spjku nepouštím velice pomalilinku...

Pokud jsem to samé zkoušel na 1,4 59kw která má těch 800-900ot rozjede se na dvojku s relativně rychle pustěnou spojkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nemyslis vazne, mam strach ze nalozeny do kopca to na 2-ke tahalo bez plynu na 700 otackach. tomu neverim ze to dovolila jednotka u mna urcite nie akonahle zacnem ist do briezka na dvojke a mam cca 1000 ot. auto si samo prida (zvysi otacky).

Ale myslim a nevidím důvod proč bych měl lhát ;) Prostě do volnoběhu to zpomalovalo (celkem rychle vzhledem k tomu že se jelo do kopce) a jakmile otáčky lehce klesly už i pod volnoběh (700ot/min), tak bylo cítit jak si řj přidala a auto v pohodě jelo na těchto volnoběžných otáčkách. Záměrně píšu v pohodě, protože rozhodně nebylo cítit žádné vibrování, což překvapilo i mě ;)

Mě se zase nechce věřit, že u tebe je volnoběh 1000ot/min?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to sice taky na tech 700ot i na tu dvojku bez plynu rozjede, ale už se auto trochu zatřese pokus spjku nepouštím velice pomalilinku...

Pokud jsem to samé zkoušel na 1,4 59kw která má těch 800-900ot rozjede se na dvojku s relativně rychle pustěnou spojkou...

jj, u rozjezdu to chce opatrně... Ale když už auto jede tak se utáhne v pohodě (na to jsem hlavně reagoval)...

Holt je to maloobjemový benzin...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale myslim a nevidím důvod proč bych měl lhát ;) Prostě do volnoběhu to zpomalovalo (celkem rychle vzhledem k tomu že se jelo do kopce) a jakmile otáčky lehce klesly už i pod volnoběh (700ot/min), tak bylo cítit jak si řj přidala a auto v pohodě jelo na těchto volnoběžných otáčkách. Záměrně píšu v pohodě, protože rozhodně nebylo cítit žádné vibrování, což překvapilo i mě ;)

Mě se zase nechce věřit, že u tebe je volnoběh 1000ot/min?

pri zahriatom volnobeh nie je 1000 vtedy je cca 850-900ot. ale ak je motor studeny tak ma volnobeh 1300.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no i tak mi přijde že máš vysokej, ale je možný že někomu třeba blbě ukazuje otáčkoměr...

no netvrdil by som ze otackomer ukazuje blbo lebo pri ohriatom je presne tolko kolko by malo byt. ja myslim ze ukazuje dobre.

p.s.: kamarat ma japonca a studeny volnobeh ma 1500.

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tiez mam volnobeh okolo 700ot/min, ked sa auto hybe tak okolo 750ot/min (ked sa auto hybe, zdvihne sa). Zdalo sa mi to malo, tak som patral, ci je to OK, ale je taky odkedy to auto mam (2 roky), tak to neriesim. Zaujimave je, ze kamarat s podobnym motorom (on ma 1.6/75KW AVU a ja BFQ) ma volnobeh vyssi, odhadom okolo 800.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...