Přejít na obsah

Help: 1.9Tdi vs 1.4 16V (74kW)


Doporučené příspěvky

kua uz to nemozem vydrzat stale sa porovnava nejaka 1,4 benzin stmosfera s 1,9 turbom, ste normalny to je jasne ze to nema cenu porovnavat.

zrovnajme 1,9TDi s 1,8 TFSI priblizne rovnaky objem a obe maju turbo a ma sancu ta 1,9 proti tej 1,8. ja myslim ze ani najmensiu :p

p.s.: uz aby bola na trhu 1,4 TSI vo fabii a TDI sa konecne zobudia s tej ich iluzie tahu :p a padnu na zem s oblakov :)

ak by som niekedy ostal pri znacke tak 1,4 TSI samo ze vzadu iba stitok 1,4 a TDI-ckari mate po chlebe to vam budu sanky padat az na zem ze 1,4 vam usla fuck

fuuuuuuuuuuha konecne som to dostal zo seba a uz neporovnavajme co taha a co nie to by museli byt rovnake podmienky. je jasne ze 1,9TDI musi tahat lepsie ako nejaka 1,4 atmosfera ved preboha ta 1,9 ma turbo to by bolo keby nesla lepsie to uz by som ani nevidel ziadnu vyhodu TDI resp. uz by nemalo ziadnu :)

pozri si nadpis a to co sa pyta kolega v prvom prispevku. Nechce porovnat motory ale chce odporucit ktory z tych motorov si ma vybrat. chce postrehy a skusenosti majitelov.

Ty trpis komplexom nazvaným 16V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

makov: k uzivatelovi co zalozil temu nic nevycitam aj ja sam som mu napisal ze TDI pojde lepsie, ale nechapem ked potom zacne niekto porovnavat o par prispevkou nizsie ze TDI pojde lepsie proti 1,4 ved to je proti zdravemu rozumu nie ? ja netrpim ziadnym komplexom. to je len priblizovadlo z bodu A do B a nic ine.

to je ako keby som zacal porovnavat fabiu 1,4TDI a 2,0 MPI alebo este lepsie 1,9 SDI a 1,4 16V 74kW, to sa neda. ani v zavodnych sutaziach nejazdia vsetci spolu ale su tam kategorie a to iste treba zohladnit aj pri porovnani motorov urcite kategorie aby bola rovnake podmienky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kua uz to nemozem vydrzat stale sa porovnava nejaka 1,4 benzin stmosfera s 1,9 turbom, ste normalny to je jasne ze to nema cenu porovnavat.

zrovnajme 1,9TDi s 1,8 TFSI priblizne rovnaky objem a obe maju turbo a ma sancu ta 1,9 proti tej 1,8. ja myslim ze ani najmensiu :p

p.s.: uz aby bola na trhu 1,4 TSI vo fabii a TDI sa konecne zobudia s tej ich iluzie tahu :p a padnu na zem s oblakov :)

ak by som niekedy ostal pri znacke tak 1,4 TSI samo ze vzadu iba stitok 1,4 a TDI-ckari mate po chlebe to vam budu sanky padat az na zem ze 1,4 vam usla fuck

fuuuuuuuuuuha konecne som to dostal zo seba a uz neporovnavajme co taha a co nie to by museli byt rovnake podmienky. je jasne ze 1,9TDI musi tahat lepsie ako nejaka 1,4 atmosfera ved preboha ta 1,9 ma turbo to by bolo keby nesla lepsie to uz by som ani nevidel ziadnu vyhodu TDI resp. uz by nemalo ziadnu :)

No a co chceš jinýho porovnávat, když ve fabii I žádné TSI není, dvoulitrů je jako šafránu možná ještě míň a tyto motory stojí proti sobě z pohledu tabulek (stejné zrychlení, stejná Vmax, stejný výkon), navíc se tazatel ptal na tyto motory ;)

A to že je každý motor z úplně jinýho těsta, to neřeš, lidi tohle dělaj... Když to přeženu, tak někdy vybíraj mezi sporťákem a rodinným vozem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běž do 1,9 TDI.

MOŽNÁ nebudeš nadšený, ale určitě nebudeš litovat.

Můj nájezd je cca 1600 měsíčně. Taky sem chtěl 16V,ale kalkulačka měla hlavní slovo. Mám chip, jezdím po Valašských kopcích (jenom zvasvěcení ví, co to znamená)a dlouhodobá spotřeba 5,2. Navíc jsem se ještě nesetkal s člověkem, který by se od nafty vrátil k benzínu.

Teď se samozřejmě ozvou všichni, co nesnáší dehet, a pojedete pořád do kolečka. Ale nikdo z nich nemá aspoň půl roku v kuse TDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běž do 1,9 TDI.

MOŽNÁ nebudeš nadšený, ale určitě nebudeš litovat.

Můj nájezd je cca 1600 měsíčně. Taky sem chtěl 16V,ale kalkulačka měla hlavní slovo. Mám chip, jezdím po Valašských kopcích (jenom zvasvěcení ví, co to znamená)a dlouhodobá spotřeba 5,2. Navíc jsem se ještě nesetkal s člověkem, který by se od nafty vrátil k benzínu.

Teď se samozřejmě ozvou všichni, co nesnáší dehet, a pojedete pořád do kolečka. Ale nikdo z nich nemá aspoň půl roku v kuse TDI.

To je pravda, najel jsem s dieslem od VW v OI pár set km a hned jsem věděl, že nebudem kamarádi :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

malcolm: co narobis skodovacke diesle uplna slabota, to iste aj benziny, teda cely koncern vw podla mna zaostava za konkurenciou agregatmi, ved dohromady nemaju co ponuknut ( okrem 2-3 motorov ) nic pouzitelne, bud je to stare alebo problematicke. cely koncern vw a hlavne vw by sa mal nad sebou namyslet a urychlene nieco spravit lebo to je tragedia preco nenechaju vyvoj motorov audi ty to aspon vedia na rozdiel od nich, uz aj ty sikmaci kia, hyundai maju lepsie motory ako vw, ked sa este zlepsia v oblasti spracovania ( tam uz tiez spravili pokrok ) kua ako som bol odporca kie tak ked vidi ceed sw tak to je parada a do toho nejaka 1,6 CRDI a mozem cely vw :prc:

p.s.: nenadarmo sa nehovori ze vw to su ako komanci tiez sa nevedia uz odputat od tej ich archaickej 1,9 TDI to chcu zivit este asi 20 rokov a s priplatkom ako za formulu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

malcolm: tak to hej 1,6JTD (fiat), 1,6 HDI ( psa ), 1,6 CRDI ( kia ) su vykonostne uplne inde ako vw 1,9TDI a to iste plati aj o benzine kia ma 1,4 77kW a 136Nm ( celkom slusny zaklad ), 1,6 ma 93kW cca 150Nm to je motor nuz ale co to su len nase zbozne priania aby sme take cosi mali v nasich milacikoch no mozno sa za 10 rokov dockame teda ak nedojde trpezlivost a nepresedla sa na inu znacku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...