Přejít na obsah

1.4 TSI (90 kW)


Marios

Doporučené příspěvky

Před chvilkou jsem jen pro zajímavost zadal VIN na škodováckém webu http://www.skoda-aut...s/assembly.aspx a kupodivu na mě vyskočilo toto:post-32075-0-94714300-1334329345_thumb.j

Majitelé/provozovatelé 1.4 TSI,můžete to také zkusit? Jak to vidím,návštěva "oblíbeného" Škoda servisu mě asi nemine. :kol-33:

Snad to nebude nějaká jobovka. Aby to nebylo jako u Yetiho,tam se snad mění nekvalitní škodovácké znaky na kapotě a pátých dveřích. :kol-32:

Nicméně jsem napsal do škodovky a uvidíme co z toho vyleze.

Ten hokej na škodováckém webu stále trvá:post-32075-0-16930100-1334399753_thumb.j :specool:

Tímto se také omlouvám,že jsem svým příspěvkem znejistil majitele 1.4 TSI. :rolleyes:

Tak už přišla odpověď z Bolky:

Vážený pane xxxxx,

obdrželi jsme Váš email dne 13. 4. 2012, ve kterém se dotazujete na druh svolávací akce pro Váš vůz Škoda Octavia s číslem VIN:

TMBCJ............, o které jste se dozvěděl z našich stránek skoda-auto.cz, sekce svolávací akce. K tomuto dotazu bychom Vám

sdělili, že informace z našich stránek není správná. V současné době je na stránkách chyba, kterou se snažíme opravit.

Pro Vaší informaci Váš vůz není do žádné svolávací akce zahrnut. Omlouváme se za takové nedorozumění.

S pozdravem,

Richard Cejnar | PST - Péče o zákazníka, Customer Care, Kundenbetreuung

ŠKODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic

tel: +420 326 8 16096 | fax: +420 326 8 16223 | eFax: +420 326 8 75368

Richard.Cejnar@skoda-auto.cz | www.skoda-auto.cz | www.skoda-auto.com

Škoda - Simply clever.

Please consider the environment before printing this email.

Prosím, zvažte dopad na životní prostředí před tiskem tohoto mailu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pozoruju, na 1,2TSi, že čím se blížím víc k výměně oleje tak to práská čím dál víc a znovu- už jedenkrát vyměněno. Teď cca 9 tis od výměny.

Olej řídne a degraduje a ten napínák to nedostatečně drží a i při startu to dostane kopanec.Pak to ten řetízek vytahuje a je po něm.

Editováno: , autor: Jakub Nabel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zkusím na obou, ale ať už jsem doma....zatím mě vozili v Hyundééééé a teď tak maximálně v žiguli nebo kamazu nebo v čem to :-). Už se těším až přijedu a šáhnu si :-) ..... ale to mne teda nenapadlo, že to tak topí.....nějak to neřeším, když teploměr ukazuje to, co má, nebudu měřit kapotu. I když jen tak pro zajímavost minulý týden v Soulu mi nějaký "národní bezpečnostní úřad" nalepil teplotní čidla i na psací stůl dva metry od přístroje.....nechápal jsem. Akorát jsem si vzpomněl na toho skopčáka snáušnicema z té staré reklamy na cosi na auto, jak smažil ta vajíčka na hauptně od medvěda..... Tak takhle horké to snad nebude :-) čau z Almaty. btw - ta eresa předFL je stejně hezčí než ta nová......ačkoli ty plástve v plastové krytu masky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějaké to teplíčko dá i katík. Proto na 1,2 TSi je motor holý aby se nespekly dráty od modulu ke svíčkám- tak to pravil technik v servisu. Alespoň chráníme přírodu a zvířátka mají kde spinkat, v teple a jěště si můžou ustlat z odhlučnění kapoty.Ta 1,4ka je taková trochu pouklízená,ale jak se otevře "haupna" 1,2 tak to je síla co to je za chaos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, pro ty naše 90kw TSIčka, budou tyhle oleje na QG1 vhodné??

http://www.olejservis.cz/castrol-slx-proffesional-powerflow-5w30-longlife-3-1lt-nove-edge/d-71646/

http://www.olejservis.cz/shell-helix-ultra-av-l-5w30-1lt-drive-helix-ultra-vx-5w30-longlife-3/d-71150/

Kolik je toho oleje vlastně na výměnu potřeba? Stačí 4l balení, nebo lepší vzít spíše 5l? Koupili jste si ještě jeden litr stejného longlife oleje na případné dolévání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na prodloužený interval ano,

ale asi bych šel do tohoto, protože má nízký obsah sulfátového popela:

http://www.olejservis.cz/aral-super-tronic-longlife-iii-5w-30-1lt-akce/d-73911/

osobně bych doporučoval výměny po 15.000 km a tohle:

http://www.olejservi...0-1-lt/d-70627/

Editováno: , autor: Jar_da
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shodou okolnosti mám kamaráda, který je vedoucí servisu ve škodovce, ptal jsem se ho, jak to je. Potvrdil mi, že u 1.2-ek už dělali rozvody mockrát, 1.8-ku tam měli taky už i potkanou, ale u 1.4-ky rozvody zatím nedělali. Potvrdil mi že by rozvod měl vydržet podobně jako u 1.6 FSi tedy cca 100 - 120 tkm.

Co vím tady na foru 1.4 TSi mají všichni rozvod původní. Já osobně 31 tkm.

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...