Přejít na obsah

BOLERO


Doporučené příspěvky

Tak Bolero je nejhezčí (jako navi mam stejně Nokii), ale právě toho jasu se docela bojim. Nikdo ale nikdy neřekl, že jde jas nastavit... Nemůžeš to prosím natočit? Jak to nastavení v menu, tak jak to svítí za světla (sluníčka) a za tmy. Já jsem nějaký fotky a videa hledal, ale nikde nic. Tak kdyby to šlo, tak prosím video hodit na youtube a odkaz sem. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jas jde nastavit myslim na 4 různé stupně a AUTO... měl jsem obojí - Bolero a teď Columbus. Nedá se to srovnat. Bolero v noci naprosto v pohodě, za neslunného dne to také jde, ale v letních dnech je to katastrofa a to jsem to zkoušel ve všech stupních nastavení jasu. Proto jsem to vyměnil. Amundsena jsem neměl... Pokud to budeš ale ovládat na volantu, tak to asi nebudeš řešit, navíc si na to zvykneš a za čas ti to ani nepřijde, já na to chci vidět pořádně, tak jsem to vyměnil. Na vyzkoušení nepotřebuješ nic předem, jestli je funkční poznáš hned :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky za videa. Vypadá to dost v pohodě, ale co jsem tak četl, tak asi budeš jedinej komu to funguje. :kol-47:

Raději to nebudu zkoušet a vezmu asi Amundsen+ nebo Columbuse.

Já bych to chtěl mít nejlépe připravený tu anténu. Protože když už přijedu pro navigaci a budu tam kuchat Stream abych to vyzkoušel, tak bych tam rovnou navigaci namontoval a vezl Stream v krabici. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom videu je ale vidět, že to neni ono, a to nebylo točený v létě, kdy je echt slunce, navíc to je točený kolmo na display a ne z pozice řidiče, což je dost podstatný. Já tam měl i volbu "automaticky" ale měl jsem bolero ze superba, tohle asi bylo z FL octavie ne?

Jinak nejsem si jistej, ale asi budeš mít problém s tim rádiem, když nenakoduješ gateway, já jí musel měnit, ty asi nebudeš muset, ale nakodovat bude dle mého třeba stejně, jinak ti to vybije baterku (ale to si nejsem jistej). Jinak na tu ploutev budeš muset sundat stropnici, koupit anténu (ploutev) a nevim jak to povedeš až pod palubku, ten GPS modul bys měl za 5minut hotovej a můžeš ho připravit taky předem, stejně tak výhybku, ale záleží na tobě :kol-28:

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na videu je vidět vpravo nahoře ten senzor, takže je to určitě je Supa.

Podle videa a tý fotky to vypadá v pohodě, ale ses vážně snad jedinej. Nejméně 10 lidí tu psalo, že jim to prostě nejde. Někdo si zvyknul, protože nechtěl cpát prachy do Columbuse a někdo to rovnou vyměnil.

Jak natáhnout anténu přibližně vím, ale nechal bych to u někoho udělat. Viděl jsem ale video, kde to cpe za tu navigaci a vypadá to v pohodě. Hlavně to stojí snad 500 a žraločí ploutev origo s kabelama a montáží tak 3 možná 4 tisíce. Po cestě domů bych to nechal nakódovat, ale s tou gateway taky nevím, možná bude chtít vyměnit. Pak mě taky štve, že ta výhybky stojí snad 2 litry, to je docela masakr... :kol-32: A redukce na anténu stojí 150, ale co tu tak čtu, tak je to na ........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je ze SII, nevíš co jsi měl a píšeš že něco nefunguje, promiň, ale toto nechápu. Je možné že Columbus svítí daleko lépe, ale dle mého toto bohatě stačí.

Já vím moc dobře, co jsem tam měl. Nevšiml jsem si toho senzoru a nepsal jsem že máš Bolero z FL, ale ptal jsem se - byl na konci věty otazník, tak se hned nečil. Fakt seš jedinej, komu to "funguje". Resp.stále si myslím, že sis jen zvykl, protože i ta další fotka je z blízka, ale to hlavní, proč to je teď vidět, je to, že není léto a je kolem šero, nebo sluníčko není tak intenzivní. Měl jsi Bolero už v létě, nebo jsi ho dal někdy teď? Ale mě je to celkem už jedno, já ho dal pryč během měsíce, prostě mi to nevyhovovalo a jak jsem psal, je lepší přiznat že to neni ono a říct, že mi to stačí, než říkat, jak je to v pohodě, pomůže to ostatním, kteří se rozhodujou. O nic víc nejde přece.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na videu je vidět vpravo nahoře ten senzor, takže je to určitě je Supa.

Podle videa a tý fotky to vypadá v pohodě, ale ses vážně snad jedinej. Nejméně 10 lidí tu psalo, že jim to prostě nejde. Někdo si zvyknul, protože nechtěl cpát prachy do Columbuse a někdo to rovnou vyměnil.

Jak natáhnout anténu přibližně vím, ale nechal bych to u někoho udělat. Viděl jsem ale video, kde to cpe za tu navigaci a vypadá to v pohodě. Hlavně to stojí snad 500 a žraločí ploutev origo s kabelama a montáží tak 3 možná 4 tisíce. Po cestě domů bych to nechal nakódovat, ale s tou gateway taky nevím, možná bude chtít vyměnit. Pak mě taky štve, že ta výhybky stojí snad 2 litry, to je docela masakr... :kol-32: A redukce na anténu stojí 150, ale co tu tak čtu, tak je to na ........

To je blbost, mě udělal Ferda 25 výhybku myslim za 500kč. Kdybys mu napsal tak by ti ji možná udělal a poslal poštou. Jinak s tou anténou (ploutví) máš pravdu, je to ranec a GPS jsem koupil za 600kč a už jsem psal hodně lidem, opravdu to funguje, není třeba předělávat anténu s modulem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem tu tak četl, tak se běžně doporučuje a používá tahle levná sranda http://www.skodateile.cz/index.php?pg=product∏=148&menu=%C5%A0koda|Octavia%20II%28A5%29|Ant%C3%A9ny%20a%20kabely

Ale jestli to někdo umí za 500, tak jdu do toho. :kol-28:

Akorát ještě chybí GSM anténa. :lol::'> To kdybych se někdy rozhodl narvat tam ještě bluetooth... :smich: Ale s tím by byly asi spojený další problémy, takže si nechám BT sluchátko raději na uchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo promin jestli jsem se nejak dotkl tveho ega, kazdopadne ty dve (tri - cinsky trh) radia jsou tak rozdilna, ze to neni jen o senzoru jak pises. Fotka je focena od oci ridice, asi je to o optice. Ty jsi sem nedal zadnou! Porad tvrdim ze je mozne ze Columbus sviti lepe, ale dnes nebylo pod mrakem, svitilo ostre slunce a je to normalne citelne!!! Jak jsem psak, video by nebylo 100%! Toto radio mam jiz tri roky a je to porad stejne. A opet se opakuji, nikomu ho nedoporucuji, ale dle meho to na prepnuti stanic a vytoceni cisla je naprosto v klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nijak ses mne nedotkl, jen je dle mého názoru fér napsat pravdu a Bolero dát do OII předFL si myslím je naprostá hloupost. Bolero je skvělé rádio, o tom žádná, ale do před FL je naprosto nevhodné a to právě těm, kteří neví co místo Streama je třeba říct, aby nebyli zklamaní jako já a spoustu dalších. Fotku nemůžu dát, protože Bolero jsem měl cca měsíc (možná ani to ne) a šel pryč a teď mám Columbus a je to opravdu rozdíl. Dam sem fotku z Columbusu pro porovnání. Bylo by fajn, kdyby někdo s Amundsenem v OII před FL sem taky hodil fotku pro srovnání...

Ale nikomu nenutim svůj názor, že si do auta nemá Bolero pořídit, konec konců i Tobě to vyhovuje, tak proč by to nemohlo vyhovovat i někomu dalšímu, ale když si projdeš všechna vlákna o Boleru, tak zjistíš, že nikomu to nefungovalo tak jak má a většina přešla buď na audienci, nebo na Columbus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bolero je sice pěkný, ale je asi zbytečný ho kupovat a riskovat, že ten jas bude špatnej. To uz rovnou můžu koupit Amundsen nebo Columbus.

Dneska jsem byl nakupovat v Letňanech a maj tam vystavený nový dva Rapidy, který maj Amundsen+. Tak jsem se hned do jednoho auta nacpal a začal testovat. Menu je sice takový nezvyklý jak je to do kruhu, ale mít to v autě, tak to za chvíli ovládám automaticky. Hrozně moc se mi líbí to, že Amundsen jde ovládat dotykově, tlačítkama a ještě přes volant a to je super. Doporučuju vyzkoušet. Ještě tam asi odpo pojedu, protože maj jednoho Rapida venku, tak dám testovací jízdu a vezmu si cd a SDHC kartu a otestuju to víc. :kol-135: Vzhledově je Bolero a Columbus hezčí, ale Bolero je risk s jasem a Columbus je risk s krádeží a to hlavně v Praze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by měla být blbost dávat do OCT 2 předFC Bolero?

Mám ho tam už 3 roky a OK

Navíc mě Ferda25 udělal upgrade firmware a MP3 na 16GB SD kartě načítám během 2 vteřin. :kol-47:

A jas?

Sice si to dělá co chce (podle mě záleží i jestli je nakódovaný denní svícení) ale neřeším to-ještě se mi nikdy nestalo že by to nebylo čitelný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak někdo udělejte video a foto Columbuse pod stejným úhlem jako je to Bolero a uvidíme jakej je v tom rozdíl. :kol-47:

Ten kdo Bolero má a jas blbne, tak si na to buď zvyknul a nebo si ten špatnej nákup obhajuje. :clap:

Bolero je pěkný, ale bazarově se jich moc nesežene a ještě hledat kousek ze Supa se senzorem....

Na předchozích stránkách dost lidí píše o problému s jasem a teď tu několik lidí tvrdí, že je to OK. Nechápu :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prostě nechápu, že mi to nefungovalo, stejně jako ZDE na foru mnohým dalším. Kodoval mi to taky Ferda 25 takže předpokládám, že to bylo kodované správně. Senzor nefungoval, zkoušel jsem na něj svítit v noci, zakrývat přes den. Denní svícení mám nakodované, na to to nereagovalo, když jsem dal jas na AUTO, tak to bylo stejné jako při nastavení na nejtmavší a to přes den nebylo skoro vidět názvy stanic, když jsem dal na nejsvětlejší, bylo to lepší, ale s Columbusem se to nedá absolutně srovnávat. OPAKUJI, že zde v žádném případě Bolero neodsuzuji za funkčnost, je to opravdu povedené rádio a troufám si říct, že i lépe hrálo, než Columbus, řeším tu pouze a jenom ten jas, který prostě nefunguje jako když máte Bolero v OII fl, nebo superbu. Konec tečka s Bolerem, kdo chce, ať ho dá a buď mu to bude stačit, nebo půjde do Audience, případně Amundsena nebo Columbuse. Psal jsem zde z vlastní zkušenosti a porovnal Bolero s Columbusem, tudíš to, co mohu z vlastní zkušenosti porovnat. Bolero je super rádio, já ho ale hned měnil za Columbus, protože jeho zobrazení mi nevyhovovalo :kol-28:

Konec konců, já taky i přesto, že jsem tu četl před výměnou za Stream, že Bolero neni to pravé do OII předFL, tak jsem ho koupil a zkusil, takže pokud někdo chce vyzkoušet a udělat si vlastní názor, udělá to samé... Takže nemá cenu se tu dál hádat, jestli to je v OII předFL to pravé, či nikoli.

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...