Přejít na obsah

BOLERO


Doporučené příspěvky

Tak to se schválně musim podívat ke kamarádovi, protože ten Bolero dával a má původní MF, tak jestli vůbec ví, že mu to nefunguje :kol-28: jinak já bych MF nedodělával, radši bych využil peníze jinak, na ovládání rádia mi to za ty peníze nestojí, jo je to pěkný, ale využitelnost pro člověka, který sedne, nastartuje, zvolí stanici a pak jenom vypne motor, je to myslím naprosto nezbatné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je škoda, protože Bolero se mi líbí nejvíc. Columbuse bych sice mohl koupit na aukru nebo někde za docela slušný peníze, ale bojím se jak dlouho by mi vydržel. Doma mám auto v garáži, ale když budu v práci nebo něco zařizovat, tak bude stát auto v Praze několik hodin zcela bez dozoru a do měsíce tam Columbus nebude a nemluvě o dalších škodách na autě po nějaký fetce.

Zbývá tedy jedině asi ten Amundsen+ nebo zůstat u Streamu.

Já chtěl původně jenom starej MF volant a pak dodělat PA. Stream sice hraje skvěle a nikdy s ním nebyl problém, ale nelíbí se mi vzhledově a ten volant právě taky moc ne. Ale jako přežil bych to, lepší koženej MF volant než obyč gumovej.

Pokud bych dal MF volant po FL, tak nebude se Streamem fungovat pravá strana volantu (tlačítka). Ale zase kdybych tam chtěl dát časem Amundsena, tak by problém nebyl. Pokud bych ale dal starej MF volant a pak chtěl někdy do auta hodit Amundsena, tak si nejsem jistej jak by to fungovalo....

Vidím to tak, že buď starej MF volant, podvolantovku a nechat Stream, pokud bych dodělal PA, tak by to zobrazovalo (musel by bejt ale asi před FL PA, protože FL s novější ŘJ by se asi na Streamu nezobrazoval), klimu zobrazuje a vyjde to nejlevněji.

Nebo prostě komplet změna na FL, takže novej volant, airbag, podvolantovka, Amundsen+, gateway bych doufal, že by se měnit nemusela když mám MR2008, ale tak kdyžtak by se i to vyřešilo. Pak ještě řešit anténu jestli dát druhou do palubky nebo koupit redukci, pak řešit GPS anténu buď zase v palubce nebo hodit na auto žraločí ploutev. PA by se udělal FL, takže by se zobrazením problém nebyl, ale ještě by se musela řešit klima, vyměnit panel a nevim co ještě aby to Amundsen+ zobrazil.

Takže buď 6 litrů a chvilka práce a nebo 20 litrů a rozkopat půlku auta :( ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se schválně musim podívat ke kamarádovi, protože ten Bolero dával a má původní MF, tak jestli vůbec ví, že mu to nefunguje :kol-28: jinak já bych MF nedodělával, radši bych využil peníze jinak, na ovládání rádia mi to za ty peníze nestojí, jo je to pěkný, ale využitelnost pro člověka, který sedne, nastartuje, zvolí stanici a pak jenom vypne motor, je to myslím naprosto nezbatné.

Starej před FL MF volant asi s Bolerem právě makat nebude a s Amundsenem taky nee.

Já MF volant chci, protože mě právě natahování se k rádiu docela štve. Jsem vyšší a prostorově výraznější :) , takže mám sedačku víc vzadu a není to ono. Když se valím po dálnici, tak to ještě jde, ale když se sunu přes Prahu a musím furt čumět kolem sebe, protože tu má řidičák každej moula, tak to pohodlný a bezpečný není. Já mám vypálený CD s MP3, je jich tam asi 110 (snad 6 hodin hudby) a podle nálady na hudbu některý songy přeskočím. Na volantu by to bylo ťuk a je to. Stejný s rádiem. Když tam začnou kvákat reklamy nebo song na kterej nemám náladu, tak vybírám jinou stanici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Druhou anténu neřeš, dej tam výhybku a vše funguje jako s druhou anténou

- GPS modul mám koupenej, kterej je pod palubovkou (stačí vyndat středový kaslík a strčit to za něj pod palubovku) výhodou je že nikdo navenek netuší, že máš NAVI a funguje také bezproblémově

- ten volant bych dal akorát koženej, je to sice pěkný mít MF ale využití v tom vidím prakticky nulové, taky jsem se rozmýšlel a došel jsem k závěru, že za ty peníze co se strčí do všeho okolo aby MF fungoval se mi to neoplatí dělat.

- klimu bych taky neřešil, mě to na Columbusu taky neukazuje a je mi to tak nějak úplně jedno, protože stupně se ukazujou na panelu climatroniku a na co by mi bylo, že změnu uvidim i na rádiu (cca 5sekund po změně)...

Podle mě to spíš chceš moc echt, ale nemáš zbytečný prachy na vyhození (jinak bys to tu neřešil :kol-28: ), tak se na to vykašli, zamysli se, jestli fakt potřebuješ všechno to okolo, nebo jestli chceš jenom to co ti opravdu za ty peníze stojí.

Já osobně chtěl navigaci, takže proč měnit i climatronic, když mi to vesměs nic nepřinese, chtěl jsem koženej volant, tak proč dávat MF, když ho nevyužiju. za ty peníze co jsem "teoreticky ušetřil" si nechávám příští týden dát MAXIDOT :kol-47: a pak ještě komfortku, protože chci sprovoznit corner.

Takže jak říkám, zamysli se, jestli ti jde o parádu, nebo o funkce, protože právě ta paráda tě vyjde jednou tolik...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám MR2008 Elegance a tak tam všechno mám - maxíka, mlhovny s corner funkcí, climatronic a výhřev sedaček atd.. Co mi do plný výbavy chybí je TMP, PA, MF volant, navigace, příprava na telefon, ele. sedacky, sklápěcí zrcátka, dešťovej senzor a stmívací vnitřní zrcátko. Jinak mám asi fakt všechno. A z toho co nemam mi chybí jen ten volant a PA, ale když už FL volant, tak i rádio. :) Když už, tak je asi lepší udělat FL aby to bylo nový, než dávat jen starej volant.

S tou klimou máš pravdu. Co je zapnutý mi ukazuje svítící dioda, kolik je nastavená teplota je vidět na displeji a na kolik je výhřev sedaček taky vidím. :) Navíc se mi ten novej panel climatronicu ani moc nelibí. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám MR2008 Elegance a tak tam všechno mám - maxíka, mlhovny s corner funkcí, climatronic a výhřev sedaček atd.. Co mi do plný výbavy chybí je TMP, PA, MF volant, navigace, příprava na telefon, ele. sedacky, sklápěcí zrcátka, dešťovej senzor a stmívací vnitřní zrcátko. Jinak mám asi fakt všechno. A z toho co nemam mi chybí jen ten volant a PA, ale když už FL volant, tak i rádio. :) Když už, tak je asi lepší udělat FL aby to bylo nový, než dávat jen starej volant.

S tou klimou máš pravdu. Co je zapnutý mi ukazuje svítící dioda, kolik je nastavená teplota je vidět na displeji a na kolik je výhřev sedaček taky vidím. :) Navíc se mi ten novej panel climatronicu ani moc nelibí. B)

Tak určo bude lepší dát FL MF volant, navíc pokud ho opravdu využiješ narozdíl ode mě... jinak mě se FL climatronic taky nelíbí, ale hlavně se mi zdá zbytečný za to utrácet...

Já TMP, PA, dešťový senzor, stmívací vnitřní zrcátko, NAVI mam a teď bude i Maxík a chci FL zpětná sklápěcí zrcátka a dodělat xenony na který už skoro všechno mám... To ostatní nepotřebuju (krom těch el.sedaček za který nechci dávat ty peníze co by to stálo, ale líbilo by se mi to)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak xenony ještě nemam, jsem zapomněl. Ale co jsem tak koukal, tak ta přestavba vyjde snad na 15 nebo i víc. To já koupím spíš nějaký dobrý žárovky se kterejma to pak bude trošku vypadat jako že tam xenony jsou. :lol::'> Ele. sedačky jsou pěkný, ale ta využitelnost je skoro nulová. Autem jezdím jen já a když posunuju sedačku kvůli čištění auta, tak to dycky max. na druhej pokus posunu jak to bylo.

Sklápěcí zrcátka bych moooc chtěl, protože takhle každou chvíli běhám kolem auta a nejlepší je, když je zapomenu dát zpátky, nastartuju a když chci vyjet, tak si toho všimnu. :wallbash:

Ale kdybych měl všechno dodělat, tak už snad možná výhodněji vyjde koupit OII FL. Už jsem o tom i trochu přemejšlel. :rolleyes:http://www.dasweltauto.cz/Car/610343/octavia-1-9-tdi-iii-fl-elegance

Má najeto o 33tisíc míň. Ale já mam za sebou už aspoň rozvody, olej, filtry, tlumiče atd. atd. a nechtěl bych to asi řešit teď znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak xenony ještě nemam, jsem zapomněl. Ale co jsem tak koukal, tak ta přestavba vyjde snad na 15 nebo i víc. To já koupím spíš nějaký dobrý žárovky se kterejma to pak bude trošku vypadat jako že tam xenony jsou. :lol::'> Ele. sedačky jsou pěkný, ale ta využitelnost je skoro nulová. Autem jezdím jen já a když posunuju sedačku kvůli čištění auta, tak to dycky max. na druhej pokus posunu jak to bylo.

Sklápěcí zrcátka bych moooc chtěl, protože takhle každou chvíli běhám kolem auta a nejlepší je, když je zapomenu dát zpátky, nastartuju a když chci vyjet, tak si toho všimnu. :wallbash:

Ale kdybych měl všechno dodělat, tak už snad možná výhodněji vyjde koupit OII FL. Už jsem o tom i trochu přemejšlel. :rolleyes:http://www.dasweltau...iii-fl-elegance

Má najeto o 33tisíc míň. Ale já mam za sebou už aspoň rozvody, olej, filtry, tlumiče atd. atd. a nechtěl bych to asi řešit teď znovu.

No s cenou máš pravdu, počítal jsem to a mělo by to stát komplet 18000,- pokud lampy seženu za 4500,-.

Jinak máš pravdu v tom, že předělávání je nákladné, ale ty tu svou OII za ty peníze co bys koupil FL neprodáš, takže suma sumárum bys zaplatil o mnoho peněz víc, než když si to uděláš. Já mám tedy dvoulitr 2005, kdybych chtěl FL tak pokud dobře prodám a dobře koupím, tak bych stejně rozdíl musel doplatit minimálně 100000 130000 kč. což bohužel nemám a dlouho mít nebudu, takže si musim vystačit s tím co mám (vzhledem k mému věku 25 let a že jsem si na auto vydělal skoro sám je to stejně co říct, že mám to co mám :kol-28: ) takže mi nezbývá nic jiného než si pomaličku auto dodělávat...

Jinak xenony jsou xenony, ty žárovkama nenahradíš - zkoušel jsem už všechno a je vidět stejnak prd v noci... Jinak já mám taky už vše, vč. nového turba, takže jenom aby vydržela kastle a nezačala někde rezivět a můžu jezdit vesele dál... Většina lidí sice odepisuje auta po 10 letech, ale doufám, že mi vydrží dlouho, páč až doslouží, budu asi bez auta, holt mimko a hypotéka :kol-26: na autíčko nezbývá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak xenony ještě nemam, jsem zapomněl. Ale co jsem tak koukal, tak ta přestavba vyjde snad na 15 nebo i víc. To já koupím spíš nějaký dobrý žárovky se kterejma to pak bude trošku vypadat jako že tam xenony jsou. :lol::'>

Kvuli tomu, aby to vypadalo jako xnenony, žarovky nekupuj. to je prasárna :( Jezdim často v noci a mohl bych vyprávet, jak nekterý svítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky pravda, mě by v případě výhodného prodeje a nákupu chybělo tak 120 tisíc. Mě je 23 a jsem na tom tak nějak podobně, jen mimi není a hypotéce jsem se po roce přemýšlení vyhnul pronájmem. :feve:

O žárovkách jsem si tu dost přečetl a dá se sehnat něco o dost lepšího než tam dává Škodovka, samozřejmě to není žádnej zázrak, ale 18 za xenon se mi dávat nechce.

Auto asi taky budu mít ještě několik let a pokud se nenajde práce za lepší prachy, tak když OII doslouží, tak si zaplatim opencard. kol100

Turbo mě asi taky čeká, kolem 2200-2400 otáček slyším pískání. :kol-26:

Tak teď MF volant, asi Amundsen+, PA, TMP a třeba někdy za rok bude i na ty xenony, i když spíš nee.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to pískání nemusí znamenat hned výměnu turba, já mám vyměněno a píská taky. Řekli mi, že je to u 1,9 a 2,0 tak 50% vozů, kterým to píská. Myslel jsem jestli náhodou váha vzduchu, tu mam prý OK, tak ještě jestli něco nepřisává, taky nic nenašli, ale je fakt, že to pískání bych rád pořešil, pořád si myslím, že to turbem být nemůže, že je to něco ještě jiného, bohužel nikdo to nedokáže specifikovat co za zvuk se line v kabině při vzrůstu i klesání cca jak píšeš 1800 -2400 ot/min. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to pískání nemusí znamenat hned výměnu turba, já mám vyměněno a píská taky. Řekli mi, že je to u 1,9 a 2,0 tak 50% vozů, kterým to píská. Myslel jsem jestli náhodou váha vzduchu, tu mam prý OK, tak ještě jestli něco nepřisává, taky nic nenašli, ale je fakt, že to pískání bych rád pořešil, pořád si myslím, že to turbem být nemůže, že je to něco ještě jiného, bohužel nikdo to nedokáže specifikovat co za zvuk se line v kabině při vzrůstu i klesání cca jak píšeš 1800 -2400 ot/min. :kol-32:

Nevím no. Já se držím v nízkejch otáčkách, tak jsem si toho ze začátku nevšimnul (navíc puštěný rádio nebo CD), ale když občas jedu jako prase a víc na to šlapu, tak jsem to pískání objevil. Není to tak hrozný jak jsem slyšel u jednoho videa, to bylo jak houkání policajtů.. :D Servis Škodovky kam jezdím je kousek, tak až pojedu okolo, tak se tam stavím a někoho z nich svezu aby mi to vysvětlili. :kol-28: Co jsem tak osobně zjistil, tak každej servis občas tvrdí něco jinýho.. :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím no. Já se držím v nízkejch otáčkách, tak jsem si toho ze začátku nevšimnul (navíc puštěný rádio nebo CD), ale když občas jedu jako prase a víc na to šlapu, tak jsem to pískání objevil. Není to tak hrozný jak jsem slyšel u jednoho videa, to bylo jak houkání policajtů.. :D Servis Škodovky kam jezdím je kousek, tak až pojedu okolo, tak se tam stavím a někoho z nich svezu aby mi to vysvětlili. :kol-28: Co jsem tak osobně zjistil, tak každej servis občas tvrdí něco jinýho.. :kol-44:

No tak to pak určitě pošli SZ, zajímá mě co se dozvíš, protože mě to občas opravdu jako sanitka, nebo policajti houká, hlavně když se courám po městě!

Jinak ty mlhovky žlutý budou asi lepší než origo v mlze, ale vůbec se mi nelíbí :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty žlutý mlhovky jsou opravdu dost ošklivý, ale pokud jsou za deště a v mlze mnohem lepší, tak je tam asi dám.

Ty Osram nejsou moc dobrý co jsem tak hledal a četl, takže to vidím na PIAA nebo nebo Solaris, ale bude to celkem drahý a ještě kupovat na zahraničním webu s mojí minimální znalostí angliny.

:noot:

Co jsem tu tak vyčetl, tak Amundsen prej nehraje moc dobře a nezbejvalo by nic jinýho než Columbus. Má s tim Amundsenem (nejlépe novější Amundsen+) někdo zkušenost?

Zase Amundsen+ seženu novej se zárukou za 10tisíc a za stejný prachy seženu někde na Aukru použitej Columbus bez záruky... Tak nějak nevím.. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty žlutý mlhovky jsou opravdu dost ošklivý, ale pokud jsou za deště a v mlze mnohem lepší, tak je tam asi dám.

Ty Osram nejsou moc dobrý co jsem tak hledal a četl, takže to vidím na PIAA nebo nebo Solaris, ale bude to celkem drahý a ještě kupovat na zahraničním webu s mojí minimální znalostí angliny.

:noot:

Co jsem tu tak vyčetl, tak Amundsen prej nehraje moc dobře a nezbejvalo by nic jinýho než Columbus. Má s tim Amundsenem (nejlépe novější Amundsen+) někdo zkušenost?

Zase Amundsen+ seženu novej se zárukou za 10tisíc a za stejný prachy seženu někde na Aukru použitej Columbus bez záruky... Tak nějak nevím.. :kol-32:

Já bral columbus taky z Aukra, ale doporučuju si i třeba zajet nějaký ty kilometry a chtít to vyzkoušet osobně. Stačí vyndat svoje rádio a připojit Columba a hned vidíš jestli je vunkční a hlavně jestli ti bude fungovat PIN. Určitě bych to nekupoval jen tak... Já pro něj jel 170km, těch pár stovek navíc za tu cestu se vyplatí investovat a převzít osobně s vyzkoušením :kol-28:

Jsem s Columbusem max spokojenej a navíc když použiješ ten GPS (někde najdu i přesný typ co mám já a řekl bych Ti co koupit) pod palubku, tak ani neni vidět na první pohled že máš v autě Columbuse.

Ty mlhovky bych si tam nedal ani kdyby byly lepší :kol-31: na autě to vypadá jak na staré 120ce

Piaa jsou prý špička mezi žárovkama, až budu mít ty xenony, tak rozhodně dokoupím ty dáláče, sice jedna vyjde na 1200kč, ale za 1. se to nedá srovnat s obyž žárovkama a navíc jsou bílé a tak to s xenony ladí. Do parkovaček pak strčím LED a bude to komplet v bílé. Jinak jsem dal do směrovek pokovené žárovky a můžu říct, že ten rozdíl je fakt velkej, teď žádná oranžová skvrna ve světlech, dal jsem je i do zadních lamp a neni vůbec vidět, že tam je nějaká žárovka a oranžově blikaj dokonce výrazněji, než ty oranžové...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele asi bychom tu už měli přestat, udělej si vlastní topick se svým autíčkem v sekci Vaše octavia II http://forum.skodaho...ase-octavie-ii/ a tam můžem diskutovat dál, tady je to o Boleru a ne o žárovkách :kol-47:

OK provedu. :kol-28: Jen musím vyhrabat nějaký fotky, ale skoro žádný nemám... Teď jsem tam pár aut prošel a zjistil, že v OII před FL se docela Bolero objevuje a dokonce se starým MF volantem, tak tomu nějak nerozumím. :wallbash: Columbuse asi dávat nebudu, vypadá to teď zase na rozhodování mezi Bolerem a Amundsenem+. U toho Amundsenu se mi líbí, že jde ovládat i přes tlačítka a ne jenom dotykově. Prostě dvě možnosti. Teda třetí možnost ještě přes volant.

myslím od 1:35.. :kol-31:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm... Rapid se opravdu povedl :kol-47: budu se opakovat, osobně pokud bych kupoval, tak po své zkušenosti s Bolerem (které jak píšeš se hodně objevuje), bych šel do Columbuse. To Bolero v OII před FL prostě nefunguje jak má a dle mého názoru je tam lidi nechávaj, protože už nechtějí investovat do další výměny, prostě jim to buď stačí že vidí za světla minimum na displeji, nebo si prostě zvyknou. Amundsen jsem nemohl vyzkoušet, resp, když už jsem měl zainvestovat podruhé, nechtěl jsem riskovat že to nebude dle mých představ a tak jsem koupil rovnou Columbus a jsem max. spokojenej. Vše funguje jak má. Záleží opravdu pouze na tobě, jen přidávám vlastní zkušenosti a pokud mám dát relativně stejné peníze za Amundsena, nebo za Columbuse, pro mě je jednička Columbus :kol-28:

PS: Fotky uděláš za pár minut a jsou aktuální, takže přes víkend se nám pochlub se svou Octávečkou :kol-24:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak svoje autíčko už jsem zveřejnil. INFO

Objevil jsem Amundsena+ za 6500 a jel bych ho do Liberce docela otestovat. Akorát by to chtělo nejdřív udělat anténu nebo koupit alespoň redukci aby to bylo možné vyzkoušet. Columbus je samozřejmě mnohem lepší a asi budou lépe dostupný i aktualizace FW a map, větší displej, je rychlejší atd., ale zase cena za dobrej novější LED kousek je kolem 11 000 a to už mam Amundsena+ i s MF volantem.. :kol-31: Taakže proto nad tim tak přemejšlim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam s Bolerem v pred fl problem! Jas by na primem slunci pri koukami na film asi nebyl 100%, ale filmy to neprehrava a na prepnuti stanice, nebo nalistovani tel. kontaktu v pohode. Jas lze v menu nastavit, ten senzor je asi nefunkcni. Rozhodne vyvracim tvrzeni ze v pred fl nefunguje, ale na druhou stranu jsem nevidel jak moc sviti Columbus.

Jeste doplnim, jas je cca nastejno jako u meho TomToma XL, take kdyz na nej sviti, tak to neni 100%.

Editováno: , autor: Stanson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...