Přejít na obsah

Oprava nebo vrakoviště


Snooppy

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás profíci,

mám menší problém (y) se svou OII, 77kw, r. 2004. Vzhledem k tomu, že se v autech vůbec nevyznám píšu tady, abyste mi poradili co dělat...v r. 07 jsem koupil auto u Jelinka holding (s.v.i.n.e.) s tím, že to auto mělo už nalítáno 180k km. Jsem mladý a blbý, a proto jsem do toho šel. Jenže co se kupodivu nestalo. Po 2 měsících od nákupu odešla váha vzduchu, starter, nejspíš mrazem prasklo čelní sklo (vše přes noc v zimě, žádný důkaz cizího zavinění), problém s defend lockem...vše jem tedy opravil, protože jsem ho potřeboval k práci. Po opravě v Auto Jarov (díky p. Boháči) vše v naprostém pořádku až do doby cca před 3 měsíci...nejdříve mi pořád svítila kontrolka motoru, poté vynechávalo turbo, nešlo startovat, měnil se snímač otáček, opět váha vzduchu, při brždění mi klepou destičky nebo kotouče, turbo už nejede vůbec, pískají mi okna při stahování a vytahování, nefunguje klimatizace, zadní pravé okno netěsní, diagnostika ukázala vadnou elektroniku plynového pedálu, v motoru odešly nějaké vačky a hydro zdvihátka a v neposlední řadě mi nějak blbne spojka... :feve::feve:

Jinak podle firmy Jelinek Holding auto v perfektním stavu, "nebourané" jen pravý zadek auta zvláštně přelakovaný...takže všechny před nimi varuju!!!

Poraďte jestli si mám nechat auto opravit, hodit ze skály nebo si hodit mašli

OCTAVIA FOREVER :aggressive:

Moc děkuji a těm kdo to bude číst se omlouvám za bolest oči :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno jsem to také zkoušel. Vždy se ke mě obrátil zády. Všechno jsem si udělal sám a za všechno můžu. Podle nich bylo vše v naprostém pořádku, když auto prodávali. 3 měsíce jsem jim psal maily, volal a vždy mě fuck . Hrozil jsem právníkama, ale po domluvě s právníkem mi stejně řekl, že většina věcí není skrytá vada a mám hold smůlu :feve:

Editováno: , autor: vorlajz
citace předchozího příspěvku je zakázána!!! dávej si na to prosím bacha... díky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych hlavně řekl že to nemělo ani těch udávaných 180.000km,protože moje auta mi vždy najezděj min.300.000km během 3.let a tyto závady co tu popisuješ(váha vzduchu,startér,zdvihátka ventilů atd.) neznám.....i po 300.000km při pečlivé údržbě se o těch autech dá říct že jsou v perfektní kondici......

Reklamaci ti už asi neuznaj podle toho co o nich popisuješ,tak bych volil vrakoviště(Vršovice)..Nové,orig.díly za poloviční ceny....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si, že by mi v km kecaly. Auto má servisní knížku a vše je tam krásně vypsáno. To vrakoviště myslíš dát tam auto nebo nakoupit náhradní díly a dát to do kupy :) .

Jsem už z toho docela zoufalej...připadá mi, že pracuju jen na servisy :kuk:

Editováno: , autor: vorlajz
opět...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych hlavně řekl že to nemělo ani těch udávaných 180.000km,protože moje auta mi vždy najezděj min.300.000km během 3.let a tyto závady co tu popisuješ(váha vzduchu,startér,zdvihátka ventilů atd.) neznám.....i po 300.000km při pečlivé údržbě se o těch autech dá říct že jsou v perfektní kondici......

Reklamaci ti už asi neuznaj podle toho co o nich popisuješ,tak bych volil vrakoviště(Vršovice)..Nové,orig.díly za poloviční ceny....

Příspěvek k ničemu...auto dosereš po pár km, když "víš jak", nemůžeš srovnávat tvoji "pečlivou údržbu" s něčím jetým, co neznáš od novoty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příspěvek k ničemu...auto dosereš po pár km, když "víš jak", nemůžeš srovnávat tvoji "pečlivou údržbu" s něčím jetým, co neznáš od novoty...

Nejhorší na tom bylo i to, že při koupi auta byl semnou klučina co se v tom vyzná. Vše bylo v naprostém pořádku. Ani známka toho, že by se v autě někdy sedělo...naftu mám poprvé, ale myslím si, že tak nějak vím jak se k ní chovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten výčet závad po tak krátké době po koupení je hrůzostrašný. První co jsi asi měl, uplatňovat ihned vady u prodejce. Předpokládám, že nějakou smlouvu při prodeji jste sepsali a existuje ochranná lhůta pro spotřebitele.

Vůbec nikdo semnou o tom nebavil, nemohl jsem udělat vůbec nic. Drahé věci jako turbo atd. jsem se znažil prosadit stůj co stůj, ale nezmohl jsem vůbec nic. Tak dlouho to odkládali až mi vypršela reklamační doba 6-ti měsíců

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taky jsem koupil Octavii II 1.9 TDI od Jelinek Holding a můžu říct že super, Cenově v republice bezkonkurenční a hlavně ke všem autum tam maj servisky, prolezl jsem jim tam asi 6 octávek a u všech serviska, i když je pravda že tam všechny maj najeto přes sto tisíc. Brácha je taxikář, tak taky scháněl dvojkovou octávku, tak jsme zase zajeli tam a víte co koupil?? Koupil tam bílou dvojkovou za 189 000,- v Eleganci, ale měla nejeto 261 000km !!! Jezdí s ní už 3 měsíce a pořád OK a to počítal že do ní bude vrážet. To já jsem tu mojí kupoval a měla najeto 124 000km , po dvou měsících jediná závada a to že začali praskat přední parkovačky, ale jinak šlape jak hodinky. Jsem spíše zvědavej na bráchu jak bude spokojenej když si koupil s tolika kilometrama a navíc to má ještě na taxíka. Ale zase za ty prachy říká že by nesehnal ani jedničkovou. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak přesně tohle brácha udělal zavolal si do toho servisu kde to bylo servisovaný a oni mu vše potvrdili, celejch těch 261 000 km . Dokonce si tam pak dojel osobně a bylo vše OK. Je pravda že serviska se dá pořídit nová za pár korun, ale není nic snažšího než si do toho servisu zavolat a nebo dokonce si tam zaject.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak přesně tohle brácha udělal zavolal si do toho servisu kde to bylo servisovaný a oni mu vše potvrdili, celejch těch 261 000 km . Dokonce si tam pak dojel osobně a bylo vše OK. Je pravda že serviska se dá pořídit nová za pár korun, ale není nic snažšího než si do toho servisu zavolat a nebo dokonce si tam zaject.

Tvůj brácha má bílou barvu,že ? Na tu Octavku jsem se díval,měla měněný turbo,taky bych ji vzal :) jinak mě taky vše sedí,najeté km jsem ověřoval,někdy se hold stane :( jen mě štve že mě,ale co už

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobní zkušenost z falšováním servisky a ostat.údajů teda nemám.....nemám na to prostě žaludek,navíc každé mé auto se mi za působení u mě ve firmě zaplatí několikanásobně,tak dělat takový podvody kvůli ušmudl.pár tisícům co bych možná dostal navíc za takovou levárnu..to doopravdy ne!!!!!!,ale co znám bohužel spousty lidí a fakt jich je dost co to takto dělaj,tak prý záznamy v PC(změny+doplnění) je to nejmenší.......Neni to tak dlouho co jsem se bavil z jednim "borcem"co dělá ve stejné branži jako já a když pak přišla řeč na obměny aut co ho čekaj,tak se rozkecal a právě došlo i na toto téma......když se mi už po takovym kratšim vyprávění vařila krev,tak mu řikám jeslti je normální takhle riskovat kvůli pár tisícům..že stačí aby si nastavájící majitel při koupi zavolal do servisu odkud to má potrvzené a je oheň střeše...a na toto mi řekl že za samotné razítko do servisky chtěj technici v autor.servisech do 300kč a když chceš i změnit nebo doplnit údaje v PC tak 1000-2000kč dle rozsahu té změny a doplnění!!!!!....na toto jsem už neměl slov a v duchu jsem si řikal že díky bohu že kupuju jen nový auta,protože co se děje u nás z ojetinama to se fakt nevidí a drzost takových "borců"už nezná hranice!!!!!!.....

Můj brácha kterej se mezi ojetinama pohybuje...dělá na živnosťák pro různé leasingovky takového prostředníka mezi jimi a firmami co maj od nich auta,tak ten co občas vypráví to by se asi nejeden človíček dost divil.......protože takové lévárny zkoušej i normálně velké firmy+prej už i na těch leasingovkách kvůli podvodům vyletělo takových lidí že by to ani nespočítal......Je to tak necel.rok mi taky vyprávěl že jeho soused z baráku pořídil OI-Combi..byla to Octávka koupená jako jetá v autor.servisu někde za Prahou...údajně byla i koupená nová tam,po celou dobu servisována a nakonec jí tam majitel zas nechal protiúčtem když si tam kupoval nový auto...veškerá dokumentace,auto prý prej bylo jak se řiká voňavý,takže těm km odpovídalo(tenkrát řikal že ho kupoval z necel.80.000km)....po pár měsících ježdění s ní mu začal být nedostatečný výkon slabého TDI 66kw,tak se rozhodl pro chip..na na chipu po napíchnutí mu frajer řekl.."víte že vám neslouhlasej km?"..tak místo já nevim cca 100.000km co ukazoval tacho to mělo přes 270.000km......Nejdřív tam chtěl na ně vlítnout,ale po pár doporučení od různých lidí se prý na to vysral a tak jak to bylo to prodal v bazaru a jelikož to nebyla jeho první nemilá zkušenost šel hned na salón a objednal si funglovku......

Mě stačilo když jsem kupoval auto holce....nejdřív jsem chtěl pro ní na začátek nějakou né moc jetou FI,ale to co jsem viděl v bazarech to bylo fakt na zvracení.....auta zhuntovaní jako kráva,vyleštěnej volant,vošmajd. pedály a na vysačce stálo např.Stav km:50.000km apod......tak to fakt ne,to si snad ani nemůže nikdo koupit takový auto.......Pak se mi líbila jedna FI na Jarově,ta vypadala fakt moc pěkně,tak tam řikám tomu prodejci jestli si mi k ní může něco říct a ukázat....chlapík ochotnej,ale po 5.min.když jsem do toho vlezl a otevřel jsem na kukačku schránku před spolujezdcem a tam byli ty černý desky co jsou v tom ty návody,serviska atd.,tak to vemu do ruky a koukám vevnitř bylo vše kromě servisky a na to ten prodejce mi řekl že jim majitel řekl že servisku někde potratil,že jí prostě nemohl najít(auto bylo kupovaný někde na moravě)......to mi taky stačilo a po pár týdnech okukování ojetin jsem byl tak znechucenej že jsem sedl k netu,prolezl různý prodejce aut a pořídil jí nakonec novýho Aurise.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu u nás to stojí za prd ! Hledal jsem tak dlouho,až jsem narazil na Jelínek Holding s.r.o. Teplice,tak jsem z tama vzal Octavia II 1.9TDi a slušné prachy,je to snad nejlevnější bazar u bás,hned ten den jsem si ověřil kilometry,vše sedělo,jneže ted mi odešlo pár věcí,tak mě to sere,přístě už beru jen funglovku.Už jsem do toho vrazil tolik penez...auto budu platit ješte 3roky a ted jsem si rozmyslel,že chci Maxidot,tempomat,MF volant,climatronic,lituju že jsem si nevzal fungl RS :(

Editováno: , autor: vorlajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karlos: je to v prdeli, ty lidi, co dělaj ty přepisy v PC by v případě provalení měli dostat na hodinu výpověď a ještě zaplatit všechny škody na autě co tim byly způsobený ze svýho.

jetý auto chce kupovat jedině od dobrýho známýho. táta takhle kupoval segře FI, jetou, ale přes chlapíka, co ho dobře zná, takže on sám mu to doporučil, auto po nějaký doktorce, najeto 30tis km, servisovaný v servisu, kde nás taky hodně dobře znaj a jako zákazníků si váží, takže tam se to taky prokleplo. jinak bych se bál koupit jetý auto jako čert kříže někde v bazaru, o kterým nic nevím. doba je fakt divná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto od dobrýho známýho o kterym víš vše..to je o něčem jinym,ale na takových moc nenarazíš....bohužel...

Ještě neni špatný koupit takový ty předváděčky,ty co vlastní autosalón...na to dávaj pěkný slevy a když se trefíš,tak koupíš pěkný,zánovní auto z pár tisícema km a ještě za výborný prachy.....

Ted zrovna měli na Jarově co jsem tam byl naposledy např.Předváděcí Passaty(3 nebo 4ks a všechny byli +- stejný) 2.0TDI-CR 103kw Bussines......najeto od 5.000-12.000km a ceny byli od 529 do 619.000kč a to byli fakt slevy i přes 300.000kč.Tak takových bych se taky nebal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu u nás to stojí za prd ! Hledal jsem tak dlouho,až jsem narazil na Jelínek Holding s.r.o. Teplice,tak jsem z tama vzal Octavia II 1.9TDi a slušné prachy,je to snad nejlevnější bazar u bás,hned ten den jsem si ověřil kilometry,vše sedělo,jneže ted mi odešlo pár věcí,tak mě to sere,přístě už beru jen funglovku.Už jsem do toho vrazil tolik penez...auto budu platit ješte 3roky a ted jsem si rozmyslel,že chci Maxidot,tempomat,MF volant,climatronic,lituju že jsem si nevzal fungl RS :(

tehle když čtu, tak si říkám , že to co jsi chtěl za výbavu tak to jsi si měl rozmyslet když si k nim jel a koupit si ELEGANCI. :smich: :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...