Přejít na obsah

Zimní přezouvání 2008


Romariooo

Doporučené příspěvky

Ne, že bych se chtěl silničářů nějak zastávat, občas mne taky vytáčí a to hlavně postupem v odklízení, ale ty hlášky o zaspání často nejsou vůbec na místě. I když se to může taky stát. Ono když "kydá" i 5 cm za hodinu, tak než to ten jeden vůbec objede, tak může začít znovu. Jinak čekám na první sněhovou nadílku, po jedenácti letech s Barum Polaris jsem přesedlal na asymetrické Nokian. A tak jsem na ně zvědav. Zatím na suchu a mokru se zdají dobré, relativně tiché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, že bych se chtěl silničářů nějak zastávat, občas mne taky vytáčí a to hlavně postupem v odklízení, ale ty hlášky o zaspání často nejsou vůbec na místě. I když se to může taky stát. Ono když "kydá" i 5 cm za hodinu, tak než to ten jeden vůbec objede, tak může začít znovu. Jinak čekám na první sněhovou nadílku, po jedenácti letech s Barum Polaris jsem přesedlal na asymetrické Nokian. A tak jsem na ně zvědav. Zatím na suchu a mokru se zdají dobré, relativně tiché.

Asi tak, v zimě nikdy silnice nebude černá a suchá jako v létě, zato někteří řidiči dnes jezdili jak kdyby to tak bylo..stodvacítkou předjíždět v tom marastu co dnes byl od devatenáctce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen co jsem to dopsal tak pod oknama 50 metrů od bytovky už je první bouračka.Chlap jel na přezouvání...docela pech.Byl jsem se hned zeptat jestli něco nepotřebuji a tak prej volali POLICII a bylo jim řečeno že přijedou nejdříve za 4 hodiny.Je to vůbec možny?Představa že čekám v tom počasi takovou dobu je šílená!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možný, protože většinou slouží jen jedna hlídka, zvlášť o víkendu. Navíc dopraváci fungují pod okresním ředitelstvím, takže mají na starosti rajón celého bývalého okresu. Tady u nás to obnáší, že jezdí řešit nehody i do 50 km vzdálených míst. Nehody šetří v pořadí, v jakém jsou hlášeny, takže ve chvíli, kdy vyrazí na nehodu a vzápětí se stane další, tak je čeká třeba i 100 km než dorazí zpět. A to je jen cesta, není v tom započítaný čas šetření nehody (třeba mně tenhle týden přijela nehodovka ke srážce se srnou, kdy tam pak museli ještě čekat na myslicve, který si to zvíře odveze), a to kdoví, v jakém stavu jsou cesty a na co všechno mohou narazit. Upřímně to jim nezávidím, jako dopraváci s tím ani nemohou nic udělat, ten systém mají nastavený shora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u nas pres noc, respektive uz vcera vecer zaclo padat a rano tu mame uz cca. 20 cm a ted zaclo opet snezit. Cesty jak jsem cekal poroslene a brecka, ale v jednom miste, zrovna ve stoupani do sedla a pak dolů (cca. 6 km) to bylo jen prohrnuté, takze jsem si aspon tam trochu uzil klouzani, byt takhle cesty vsude, pouze odhrnuté, tak by se mi ta zima i libila :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen co jsem to dopsal tak pod oknama 50 metrů od bytovky už je první bouračka.Chlap jel na přezouvání...docela pech.Byl jsem se hned zeptat jestli něco nepotřebuji a tak prej volali POLICII a bylo jim řečeno že přijedou nejdříve za 4 hodiny.Je to vůbec možny?Představa že čekám v tom počasi takovou dobu je šílená!

To není pech, ale blbost. Stát by se mu to samozřejmě mohlo i na zimákách, ale čekat na sníh a až pak jet přezouvat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bomba... večer ještě přisněžilo, v noci se to rozfoukalo... mezi 1:00 a 2:00 jsem trochu musel pojíždět po městě a téměř všude 10-15 cm "panenského" sněhu... v hlavních tazích hluboké koleje... všichni jeli max. 30... kromě mě teda :)

Fakt si to užívám... klébry drží... neriskuju, do zatáček najížím velmi pomalu... parkrát sem si i driftnul... zejtra určo prubnu letiště...

Prostě nadšení...

Viděl jsem (podle jejich rychlosti tipuju) minimálně dva cvoky na letňákách... jen mám strach parkovat v zatáčkách a bojím se že tohle pokud fdo rána neukliděj, tak bude hodně aut v příkopech...

Ani slavná C15a nezachránila D1 od kolapsu... je vidět že je to skutečně o řidičích a ne o obutí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsi ji pouzil a nezlomi se ten plast ?

Použil jsem ji zatím jenom jednou a to ještě kvůli troubovi na letních který zapadl přede mnou. A dělal s ní samozřejmě on. Vydržela, asi je na to stavěná. Nakonec, je to o citu jak s tím zacházet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tady na severu je už taky dost sněhu. Celou noc sněžilo :palec2: Moje Dunlopy super. Dělám myslivost a ráno na přikrmování zvěře jsem jel v lese jak tank lol Jinak skládací lopatu mam taky. Ma teleskopickou tyč, byla tenkrát zlevněná v kaufláči z 230 na 120 kč lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...