Přejít na obsah

Zimní přezouvání 2008


Romariooo

Doporučené příspěvky

Kola jsem si přehazoval sám, ale při poslední návštěvě servisu jsem si pro jistotu nechal překontrolovat dotažení šroubů. A jak to tady čtu, tak asi bude prospěšné přibalit nějakou tu trubku, kdybych někde píchnul :feve: I když tak trošku doufám, že to dělají momenťákem. Výrobce předepisuje 120Nm pro Al i ocelové disky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz mam taky prezuto. Dopoledne jsem na to vlitnul a za hodku bylo přebačkůrkováno :) Vždy si přehazuji kola sám a tak jsem zatim neměl problém s povolovánim šroubu. Sice jeden dneska drzel trochu vice, ale stacilo si stoupnout na klic a byl povolenej. Jinak prehozeno akorat vcas, po prehozeni kol jsem otevrel garaz a nestacil se divit, snezilo... :) Nicmene auti zustane v garazi az do patku, jeste delame zimni udrzbu (voskovani, sprejovani atd...) Auti je jak kdyby sjelo z vyrobni linky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já fakt nechápu, že si to dneska někdo přezouvá doma doslova "na koleni" ... já si teda před nasazením nechám kola vždy znovu převážit... a těch 450 kč za to radši dám... mám to za 15 minut hotový a bez problému s povolováním a správným utahováním...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vidíš a já to zas nechápu obráceně. k dovažování nevidím důvod, je to pro mě práce na 50 minut, správný utahování neřešim, mám momenták, ale stejne to přetáhnu, jen se u toho člověk trochu zapotí...

navíc jak už jsem psal, když vidim jak se k tomu v tom pneuservise chovaj (a to je to dobrej známej) a potom co mi pistolí strhnul bezpečák, tak si to radši udělám na koleni

Viktor: myslim že vim jakej zvuk myslíš, to je normální

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky utahuju momenťákem!!!!......vyprávěl mi známej z Jarova kolik tam už měli přetažených kolových šroubu že na to musel vzít páku jako kráva a i tak měl problém....dokonce i případy že to bylo dorvaní tak že to zvlnilo náboj kola....

Soused z chaty měl taky dobrej případ...tamu zase na Fábii zaoxidoval střed hliníku k náboji tak že kol.šrouby sice povolil lehoučce,ale kolo nešlo za boha sundat...tak do toho tak dlouho kopal až mu to sletělo z heveru...

To taky dělám že očistim kartáčem dosedací plochy na náboji a lehce to máznu vazelínou.......taky se mi ještě nikdy nestalo abych nesundal kolo!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vorlajz: doposud jsme s Octavkou taky právě jezdili do servisu na přezutí, ale letos jsme to chtěli přezout sami a odzkoušet si to aspoň, kdybychom někdy třeba chytli defekt a právě jsme byli nemile překvapeni neodbornou prací. Dneska mi řekl v servisu taky, že kdybych v zahraničí píchl kolo, tak bych s tím sám nic neudělal. Dneska jsem byl v jinám servise a tak to řádně zvedli, přehodili kola, přišroubovali tou "pistolí", pustili na kola a dotáhli momenťákem. Tak doufám, že na jaře už problém nebude.

Luke: tak to jsem rád, že je to normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

předepsaných je právě 120... ale to je jedno.... já jezdím do jednoho servisu už x let a jsem tam spokojený... dělají to jak říká Viki... nahoře to zašroubujou pistolí, pustí dolů a dotáhnou momenťákem... :) no, ale každej si to bude stejně dělat jak chce :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...