Přejít na obsah

Zimní přezouvání 2008


Romariooo

Doporučené příspěvky

To: Vorlajz

Nejnovější generací zimních pneu je Winter Sottozero Serie II, vychvalují je a výrobce hlásá: nejlepší nabídka bezpečí a maximální výkon, jaký jen lze od zimní pneu požadovat, prý super volba pro sportovní vozy "nadupané" vozy typu Bentley,Porsche nebo Aston Martin....

Tak snad i ta Oi II snese toto obutí :palec2:

Jinak ještě k těm rezervním kolům

... a jejich přezování... podle zákona resp. Vyhlášky 341/2002Sb. se změnami a doplňky provedenými vyhláškou 100/2003 platilo toto:

-Na vozidle se nesmí, s vyjímkou nouzového dojetí, současně použít pneumatiky různých rozměrů a konstrukcí a na téže nápravě musí být používány pouze shodné pneumatiky.

Bohužel novější citaci z paragrafů jsem nenašel.

Dále je tam mírný rozpor v zimních výbavě - zimní pneu mají být namontovány, když teplota poklesne pod 7st. C a neměli by být používány, pokud je teplota nad 17st. C. Při teplotách nad 17st.C se doporučuje jezdit jen do 90Km/h po ujetí cca 30min. zastavit a položit dlaň na běhoun, pneu nesmí přesáhnout 60st.C

Zimní pneu s hloubkou dezénu pod 4mm není legálně uznávaná za zimní pneu. kol7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě k těm rezervním kolům

... a jejich přezování... podle zákona resp. Vyhlášky 341/2002Sb. se změnami a doplňky provedenými vyhláškou 100/2003 platilo toto:

-Na vozidle se nesmí, s vyjímkou nouzového dojetí, současně použít pneumatiky různých rozměrů a konstrukcí a na téže nápravě musí být používány pouze shodné pneumatiky.

Bohužel novější citaci z paragrafů jsem nenašel.

Zimní pneu s hloubkou dezénu pod 4mm není legálně uznávaná za zimní pneu. kol7

Tak to je přesně to co jsem našel já. Nikde se víc v platné vyhlášce nepíše. Zimní dezén není, ale odlišný rozměr nebo konstrukce, takže na nouzové dojetí za značkou Zimní výbava by se měla použít jen zimní pneu. Je to kravina a věřím, že nikdo kvůli tomu problémy dělat nebude (tak mne napadá, že snad jediněpojišťovna by to ráda využila), ale ukazuje to pěkně jak jsou podobné novinky v legislativě nedotažené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...... -Na vozidle se nesmí, s vyjímkou nouzového dojetí, současně použít pneumatiky různých rozměrů a konstrukcí a na téže nápravě musí být používány pouze shodné pneumatiky.

Vždyť je to tam jasně napsané. Když to vezmu z opačné strany, v případě nouzového dojetí mohu použít pneu jiného rozměru atd atd. Aspoň teda já to tak chápu.

A s těmi případnými problémy, to by potom musel být opravdu policajt BIG DEBIL, když by viděl tři kola se zimníma pneu a jedno s letní gumou a chtěl za to prcat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pan zije? ;)

Zdarec,

ale jo, zije zije, se ted docela zadarilu "v praci", tak posilhavam po necem silnejsim a reprezentativnejsim :-)

(mam super navrhy cen na TT-S, nebo S3(ta mi uz prijde stara), ale chci si pockat az vyjde TT-RS, kolik za to budou chtit - novy, z Nemecka)

Ale tenhle mazel jeste stopro 2 roky zustane, jen mozna bude mit bratricka :-)

Co u tebe new, studujes?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...