Přejít na obsah

Zimní přezouvání 2008


Romariooo

Doporučené příspěvky

Kola si také měním sám a vždy mě hlodalo jestli jsem šrouby neutáhnul málo nebo naopak moc tak jsem si

loni koupil momentový klíč za 500 Kč a jsem s ním moc spokojený. Utahuju přesně na 120 Nm jak stojí v návodu

a šrouby jdou v pohodě povolit klíčem z povinné výbavy. Momenťák se doma určitě neztratí a předpokládám že mi vzhledem k frekvenci

používání 2x za rok vydrží na věky. Můj bratr byl ke koupi klíče velmi skeptický, tvrdil že kolo utáhne spávně i bez něho, tak

jsme na jeho Golfu (také 120 Nm) přeměřili utahovací moment a měl tam 190 Nm. Pak se ani nedivím že to jeho žena na silnici při defektu

nepovolí. Jestli takové dotažení na krev alu kolům prospíva to ať si přebere sám....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jaký letáky máš na mysli, ale dva šrouby letos normálním klíčem nešly

jasny blbe sem to napsal povolit srouby a kola sundat :))

no tak to si to utahnul o kapku vic nez je zdravo :)

jinak za dob co jsem mel esco tak jsem taky utahnul jednu matku takovym stylem ze jsem pri dalsim prezouvani prerval steft :) a to bylo teprve v hazlu:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moment je tam od toho, aby všechyn šrouby byly dotaženy stejně... kola z lehkých slitin jsou už dle svého názvu vyrobeny se slitin hliníku, zinku a jiných příměsí...

Šroubové spoje jsou dimenzovány tak by s momentem nenamazaný šroub bezpečně udržely a přitom nenamáhaly samotný spoj, tedy samotný šroub, základnu brzdového kotouče (nikoli náboj) a samotné kolo. Plechovým kolům přetahování tak nevadí, hlíny se můžou zkroutit nebo deformovat sedla...

"praskání" povolovaného šroub je normální...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...