Přejít na obsah

Nesvieti pravá zadná hmlovka


Jarda K.

Doporučené příspěvky

Já koupil Roomstra v bazaru ve verzi Comfort s mnohým dalším příslušenstvím, najeto 10 000km za 426tis. Vše OK auto jak nové.

Jen mě trápí pravá zadní mlhovka - nesvítí. Zkoušel jsem jí tedy vždy při nenastartovaném motoru. Pojistky jsem zkoušel měnit, žárovky taky a nic. Nevíte někdo čím to může být? Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u OII i u rumika sviti orig jen leva zadni mlhovka. u OII jeto udelany tim, ze zadny zarovky jsou "podzhaveny" kdyz svitej normalne koncovy, kdyz slapnes na brzdu, tak se rosvitej ty horni. a kdyz zapnes mlhovku tak se rosviti vic(rozumej tim uz neni podzhavena) leva.

u rumika je na ot samostatna zarovka a je jen vlevo.

Pokud se nekomu zda, ze s orig taznym najednou svitej obe, tak je to divne, mam orig tazne i na OII i na rumikovy a nic takoveho se nedeje, respektive bez vozejku sviti jen leva mlhovka, se zapojenym vozejkem sme to jeste nezkousel ,ale prijde mi to dost divny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ZADNÍ MLHOVKY: Hrabal jsem se v tom a právě mne udivilo, že žádná žárovka v pravém zadním nechybí. Nechápu proč to v továrně nezapojujou a jakej účel má to, že svítí pouze levá. Docela mě to štve, už se vidim jak policajtům vysvětluju, že ta mlhovka nesvítí tím, že by byla prasklá žárovka, ale že je to věc Škodovky :(!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a rekl bych, ze je to dobre, ze sviti jen jedna, neni to nic prijemnyho, kdyz jede clovek za nejakym magorem co to ma rozsviceny i kdyz uz je mlha temer neznatelna. Myslim, ze staci ze roomster docela oslnuje velkyma brzdovyma svetlama. Kdyz popojizdim v noci a slapnu na brzdu tak tomu za mnou vidim az do zaludku a kdybych mu jeste zasajnil dvema mlhovkama, tak uz ten chudak nemusi chodit na rentgen :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj souhlas. kdyz stojim na semaforu a vidim v zrcatku jak tomu chudakovi za sebou ty brzdy svitej do obliceje, tak kolikrat radsi zatahnu rucku. Stejne tak jako kdyz nekde dyl stojim ,tak shasinam na parkovacky (i treba prejezd). uplen me deptaj sasove co stojej na prejezdu obvykle jeste mirne do kopecka a perou mi to do oci. 097.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

nakolko sa nám tu rozšíril nešvar že sa v téme o corneroch rozmohlo aj dopojenie druhej zadnej hmlovky, založil som toto téma.

Všetky dalšie "rozoberačky" na túto tému prosím SEM

PS: je to síce elektrická záležitosť, ale nie velkého rozsahu, preto to nechávam v Exteriéri

profor

Pôvodný príspevok Blackyho

tak az dnes sem se byl podivat na rosvicene zadni mlhovky. a ejhle sviti mi obe, tedy leva i prava. uz nevim kde ve foru se to presne resilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tka az dnes sem se byl podivat na rosvicene zadni mlhovky. a ejhle sviti mi obe, tedy leva i prava. uz nevim kde ve foru se to presne resilo.

Taky už nevím, kde se to řešilo, ale vyřešilo se to asi tak, že ten kdo má namontované originál tažné zařízení, tomu svítí obě zadní mlhovky. A ten kdo to tažný nemá, tak jenom jedna. Nechápu proč to tak je, ale asi to tak je.

Editováno: , autor: Jirka67
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tka az dnes sem se byl podivat na rosvicene zadni mlhovky. a ejhle sviti mi obe, tedy leva i prava. uz nevim kde ve foru se to presne resilo.

Taky už nevím, kde se to řešilo, ale vyřešilo se to asi tak, že ten kdo má namontované originál tažné zařízení, tomu svítí obě zadní mlhovky. A ten kdo to tažný nemá, tak jenom jedna. Nechápu proč to tak je, ale asi to tak je.

j presne tak., BINGO, jej diky, ted mi to secvaklo., hihi :)kol5 kdyz sem se na to dival poprve, tak sem nemel tazny, teduz ho mam., :o) hiiihihihi

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze len niekde vo VAG COMe nakodovat ze mam tazne? Lebo ziarovka je aj tam...tedje to len v naprogramovani. Ak ano, tak kde a ake to ma vyhody/nevyhody?

mno svetlo je plnohodnotny, takze je to asi jen v nakodovani, a nebo tim jak se zapojuje tazny, tak se proste propoji i ta druha., . , lol

Vyhody - lip to vypada, v noci pri couvani si tim obcas prisvetluju, kdyz na vozejku povezu neco vetsiho, tak je vesi sance, ze za mnou jedouci auto uvidi aspon tu jednu

nevyhody - vetsi spotreba el, muze prasknout, vic oslnuju, mozna zamena s brzdovkama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte tam kábel, nič sa nekóduje, to neni OII

Po instalaci taznyho to zacalo sviti a pochybuju, ze v servisu jen tak od sebe budou tahat kabel k mlhovce. Pokud to teda neni v nakodovani, tak se pri pripojovani taznyho propoji jiz stavajici instalace. Jestli je to zamer, nebo nahoda ,netusim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...