Přejít na obsah

Čím umývať auto


xman

Doporučené příspěvky

Pri leštení (ručne) taktiež netreba tlačiť. A ak sa lesk nedá dosiahnuť bez silného prítlaku, tak je niekde chyba. Buď vo vosku alebo v aplikácii. Vosk je citlivý na priame slnko (myslím pri aplikácii, potom samozrejme tie drahšie vosky chránia lak pred slnečným žiarením). A taktiež netreba nechať ten nanesený vosk príliš zaschnúť, lebo to ide podstatne ťažšie rozleštiť. Treba nájsť ten správny moment a výsledok je perfektný a pomerne ľahko dosiahnuteľný. A aj toto je dôvod, prečo nemám elektrickú leštičku. Jednak by som nevyleštil celé auto naraz, takže by som musel tú leštičku stále odkladať a jednak veľa miest sa beztak musí leštiť ručne (rôzne hrany, misky pod kľučkami, strecha pod nosičom, ...).

A samozrejme ak je lak už matný a zvetraný, tak to by som ho najskôr zbavil tej povrchovej zoxidovanej vrstvy nejakou brúsnou pastou (napr. Tempo) a až potom by som leštil voskom. Ale to prebrúsenie, to už je podstatne namáhavejšie. Ale výsledok u takého laku stojí za to. A dokonca ešte aj u nového auta sa oplatí tak 1x za 2 roky prebrúsiť doškrabané misky pod kľučkami a budú ako nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_fabka2004

OK, dakujem

takze ak som spravne pochopil, tak staci spravne naniest prislusnu vrstu vosku na auto, nechat primerane zaschnut, a potom zlahka lestit a efekt bude dobry, hmm.

Takze lestenie mi je jasne, (ostatne ako je schnutie mam nastudovane)

este mam otazku nanasania, staci jemne rozotriet, alebo treba pri nannasani rovnako silno/jemne pritlacit.

dakujem a hned po zime idem lestit voskovat aby pekne svietilo a perlickovalo -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_fabka2004

vosk mam ten modry od korytnacky s teflonom.

k tej aplikacii, kolko by som mal spotreboval vosku na nanesenie a vyselstenie auta? (Fabka Combi), resp na kolko pouziti by mala byt tak flasticka vosku, aby som vedel davkovanie

dakujeeeeeeem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako dlho to ma vydrzat netusim, mne to drzi uz par rokov. V principe na nanasanie netreba vyvijat nejaku silu. Ved ten vosk je tekuty, nanasa sa lahko (pokial sa to nerobi na priamom slnku pri 30°C). Nanasam to kruzivymi pohybmi a davam si vosk na handricku a nanasam, kym to este handricka nanasa pomerne lahko. Davkovat treba tolko, aby sa na laku utvorila matna vrstvicka (fakt staci malo, lebo prebytok sa beztak potom zotrie pri lesteni). Takato tenka vrstvicka po chvilke este viac zmatnie a to je cas ju cim skor rozlestit. Obvykle naniesiem a hned rozlestim polovicu strechy, pol kapoty, dvere a podobne. Vacsie celky uz clovek prilis nestiha dokoncit a uz to je dost zaschnute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám dotaz: co kdyby se auto nemylo vůbec? Zrezaví pak dřív, nebo jenom odejde lesk laku? Když je auto hodně špinavé, tak stejně stačí když třeba dva dny prší a auto se zase blýská -_-

Znáte nějaké auto, které ještě nikdy nebylo myto? Tipuju to asi na služebáky :D-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám služebák a starám se o něj. vždyť jsem v něm furt. Jezdím na ruční mytí, nechám si ho umýt šamponem s voskem a lak je furt jak novej. Jezdím tam kde používaj kvalitní přípravky :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som auto umyl, lebo jednak laku nesvedcia niektore ladky, taktiez vtaci trus a v zime aj sol. Okrem toho, ked nechavam auto v garazi fest spinave, tak v tej spine sa podstatne dlhsie drzi vlhkost, nez ked je auto ciste.

Po dazdi sa auto bude asi tazko lesknut. Mne sa auto neleskne ani po vystriekani wap-kou. Na laku ostane taky matny povlak, ktory zmizne az po rucnom umyti. Ale komu by sa v zime chcelo, ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

B) Zajímavá debata. Myju a čistím a leštím auta hodně dlouho. Není to špatnej job. Autokosmetiky je spousta, ale jen 3 značky jsou dobrý. RIWAX, Sonax a Turtle. Od každý značky funguje něco, ale od riwaxu zatím fungovalo všechno, ať to jsou brusný pasty, vosky, přípravky na interiér..... . Navíc mi to všechno přivezou. Objednávám toho víc, protože to beru na firmu, ale fakt už nebudu měnit. Na myčce vám to můžu ukázat. Meju auta v Litvínově. Jestli máte nějakej dotaz, rád poradím, co a jak. Zdravím všechny ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

B) Zajímavá debata. Myju a čistím a leštím auta hodně dlouho. Není to špatnej job. Autokosmetiky je spousta, ale jen 3 značky jsou dobrý. RIWAX, Sonax a Turtle. Od každý značky funguje něco, ale od riwaxu zatím fungovalo všechno, ať to jsou brusný pasty, vosky, přípravky na interiér..... . Navíc mi to všechno přivezou. Objednávám toho víc, protože to beru na firmu, ale fakt už nebudu měnit. Na myčce vám to můžu ukázat. Meju auta v Litvínově. Jestli máte nějakej dotaz, rád poradím, co a jak. Zdravím všechny ;)

potreboval by som poradit cim odstranit z auta drobne necistoty po posype a asfalte, dik ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

B) Zajímavá debata. Myju a čistím a leštím auta hodně dlouho. Není to špatnej job. Autokosmetiky je spousta, ale jen 3 značky jsou dobrý. RIWAX, Sonax a Turtle. Od každý značky funguje něco, ale od riwaxu zatím fungovalo všechno, ať to jsou brusný pasty, vosky, přípravky na interiér..... . Navíc mi to všechno přivezou. Objednávám toho víc, protože to beru na firmu, ale fakt už nebudu měnit. Na myčce vám to můžu ukázat. Meju auta v Litvínově. Jestli máte nějakej dotaz, rád poradím, co a jak. Zdravím všechny ;)

potreboval by som poradit cim odstranit z auta drobne necistoty po posype a asfalte, dik ;)

mám pocit, že tu někdo psal, že to jde krásně s máslem :)

no joke!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

technicky benzin ;)

jj, to bol najlepsi tip! napadlo ma ze uz som to s nim robil pred rokmi. musel som s tym vydrhnut skoro celu kasnu. ale uz je navoskovana a COOL! treba slnecne okuliare na odlesky na slnku :D:p

B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bobik: :specool:

dnes som pridal skodovacky cistic na plasty (biela plastova hranata flasa za 129 SKK). mozem len odporucat. interier je po zime ako novy a jemne voni, ziadny neprijemny zapach ako niektore desne pripravky. a kedze sme v teme exterier tak aj vonkajsie plasty vyzeraju hned lepsie :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moja skúsenosť tejto zimy je pred zimou auto navoskovať a potom celú zimu keď je soľ a sajrajt na cestách neumývať, maximálne oplachovať.

Teraz keď som umyl po zime tak sa leskne a stále sa robia kvapky akoby bolo teraz voskované... Nezotrite si počas zimy ten vosk, on vám chráni lak počas zimy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a zamknut auto v garazi a nejazdit ani v lete...

ak auto v zime len oplachnes vodou, najhorsia mazlava spina na nom zostane. ked sa obtres o auto, odnesies si spinu na obleceni. okrem toho proti kamenom vosk aj tak vela nezmoze. funguje to len u horsta fuchsa s ws platinum :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jansko - je mi ľúto, ale ten tvoj recept nefunguje. Ja v zime tiež síce iba oplachujem (ale wapkou) a aj napriek tomu je auto čoraz viac špinavé. Až keď to potom prebehnem hubou s dostatkom vody, tak je auto ozaj čisté. Ale nech každý robí ako chce. Ja v zime "len oplychujem", lebo sa mi nechce vymrazovať ruky vo vode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...