Přejít na obsah

draha zeberu spojky


houmr

Doporučené příspěvky

zdar borci.

mam jednu drobnost. je normalne aby na motore 1,4 16V 55kW AUA bola draha spojky tak mala. povedzme ze cela draha pedalu je 10cm a zaber spojky sa odohrava na poslednych 2 cm. uz ma to niekedy stve, hlavne ked clovek potrebuje rychlejsi rozjazd bud to zhasne, alebo to musi drzat v otackach s naslednym sklbnutim pri rozjazde alebo kludny rozjazd. uz sa na to tiez niekto stazoval, ale nevedelo sa jednoznacne ci je uz spojka na odchode alebo vyrobne nastavenie. nedospelo sa k nicomu, preto ak ma niekto skusenost ako to ma byt prave na serii motora AUA tak budem rad ked napise. aby som vedel ci treba poriesit alebo sa s tym zmierit. :help:

p.s.: ak je to nastavenie s vyroby tak by som chcel toho cloveka poznat co to tak vymyslel :aggressive::feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

draha pedalu 10cm? pedal spojky sa ma dat vyslapnut az na zem. a v klude má byť približne zarovno brzdoveho pedalu v klude. draha brzdoveho pedalu musí a je o poznanie kratsia.

záber spojky v rozmedzí 2 cm odhadom sa mi zdá dosť. auto v zábere potrebuje otáčky. moj svokor jazdi bez otácok a pinda ze mu to zdochyna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto ma 104tkm nabehane, ja viem ze pokial je spojka na odchode trreba lamelu vymenit mne skor ide o jav co som pisal ci je to normalne lebo co som patral tak niekto pise spojka v cudu, niekto ze nadstavenie s vyroby a zaver ziadny.

one-z: inak sa to preberalo na autorevue a tusim si tam pisal tiez ze je to normalny stav, tento stav sa takmer od 80tkm po 104tkm nezmenil a preto som sa pytal aby som vedel, nie ze dam spravit lamelu a bude bezo zmeny. ale pomaly sa zacinam priklanat k tomu ze je to z vyroby a to je pekne na ............., dement co to vymyslel v kombinacii s tak maloobjemovym motorom nachylnym na zhasnutie. :feve::kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto ma 104tkm nabehane, ja viem ze pokial je spojka na odchode trreba lamelu vymenit mne skor ide o jav co som pisal ci je to normalne lebo co som patral tak niekto pise spojka v cudu, niekto ze nadstavenie s vyroby a zaver ziadny.

one-z: inak sa to preberalo na autorevue a tusim si tam pisal tiez ze je to normalny stav, tento stav sa takmer od 80tkm po 104tkm nezmenil a preto som sa pytal aby som vedel, nie ze dam spravit lamelu a bude bezo zmeny. ale pomaly sa zacinam priklanat k tomu ze je to z vyroby a to je pekne na ............., dement co to vymyslel v kombinacii s tak maloobjemovym motorom nachylnym na zhasnutie. :feve::kuk:

To ses ani za těch :p;) 104t km s tím nenaučil rozjet?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NNNTomas: keby som ja na tom aute nabehal 104tkm tak je uz lietadlo ;):p

p.s.: uz som si zvykol ale tak chlapci ked sa clovek previezol v audi TT 1,8 T (180HP) a na krizovatke zvyknuty pridat plyn tak to bol zazitok.......... ty voe tak krasne pustit spojku trochu pridas a uz hrabe. tam mi prislo ze motor ma prirodzenu silu a nie ako fabia kde mi prijde ze treba davat pozor aby ho clovek nezadusil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam jednu drobnost. je normalne...

p.s.: ak je to nastavenie s vyroby tak by som chcel toho cloveka poznat co to tak vymyslel :aggressive::feve:

Umna je to rovnake ako to popisujes ty. Tiez ma to hneva. Len ma tak napadlo som cital v prirucke na udrzbu, ze ci to nemoze byt aj zlym odvzdusnenim spojkoveho pedalu. (zevraj sa pri vymene brzdovej kvapaliny ma odvzdusnit aj spojka). Co vy nato?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Houmr: Ahoj pane... tak koukám, že jsme se našli ;)

1.4 16V AUA , 105tkm :)

Úplně to samé...spojka zabíra až ke konci dráhy...je to dost o zvyku. Myslím, že takový stav je tam už dlouho..pamatuji, že jsem to nějak víc zkoumal cca při 85tkm a taky jsem nijak na nic nepřišel. Bál jsem se, že odcházi spojka...ale nezdálo se. Teď již jsem si na to tak zvykl, že mi to nepřijde. Cca měsíc zpět když jsem ještě měl letní se mi jednou stalo, jako kdyby proklouzla spojka. Rychlej rozjezd hodně plynu a spojku jsem měl puštěnou a nějak to netáhlo. Jak styl skutr lol Ale spíš to byla haluz...možná se tam nějak připletl kobereček nevím...pak jsem to samo pořád zkoušel a již se to nestalo. Není problém "utrhnout" 205/40 17 gumy. Z toho bych jako laik usoudil, že spojka na tom není nejhuř... No jezdím vesele dál a vše při normálu - tedy záběr poseldní 2cm ;)

Editováno: , autor: Lugo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

one-z: tak to mas pravdu pri 2000 ot. je jedno ci iden na pol plynu ale plny zrychluje to rovnako skoda to tlacit na podlahu musi clovek ratat ze musi podradit ja uz som si zvykol, pokial ide clovek do kopca napr. 40km tak ziadna 3-ka ale dvojka.

lugo: nj jaj som si zvykol ale ked potom raz za cas ide clovek s niecim inym tak to neda inak ako si nevsimnut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jak se teda pozna, ze je spojka na odchodu..? Pokud k tomu dojde, da se s tim jeste neco najet, nebo to ze dne na den padne? Taky jsem nad tim premyslel, 1,4, 44kW AZE a spojka mi zabira tak jak pisete, kousek pred uplnym uvolnenim, tak ty 3 cm...

Nerad bych zustal nekde trcet.. diky ale taky menit to preventivne.. kdyz to je treba jeste ok.. auto ma na tacho 80t.. ale jsem 3. majitel.. takze verit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky cítím, že spojka zabírá až ke konci a dost náhle, vadí mi to zejména ve městě. Hlavně při popojíždění do kopce. Třeba u OII má ta spojka mnohem příjemnější chod než ve fabči, ale je to víceméně o zvyku.

Kolik km vydrží spojka? Je nějaké rozmezí nebo je to kus od kusu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...