Přejít na obsah

Bolero


Majk

Doporučené příspěvky

Ha, to co si napsal hodně vysvětluje, mě bylo pokaždé divné, když mi při zapnutém náhodném přehrávání hrály třeba 4 písničky začínající na "M" po sobě  :kol-28: . Ale tak moc jsem nad tím nepřemýšlel teda, měl jsem vždy výběr, který se mi líbil, tož mi bylo jedno jak to hraje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jo půjde to všechno, bolero je jen barevný swing s CD měničem a slotem na kartu. Půjde ti všechno od multifunkce na volantu až po parkovací senzory. Jediné o co přijdeš, tak je tuším zobrazení venkovní teploty a hodin, co psal swing na displeji nahoře.

 

Já bolero měl a kdybych nemusel měnit za Amundsen+ kvůli bluetooth, měl bych ho pořád, bylo super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych pak určíte neprodal swing a ležel by mě ve skříni. Takhle mam hudbu na cd když chci a stejne většinou mam rádio. Jen jsem si říkal že kdyby stal 2500 tak do toho určíte jdu protože má přeci jen krásný velký displej. Ale za 4500 když mě funguje swing tak to dat nemůžu :/ a s xenony aspoň lip uvidím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

pani nemá niekto skusenosti príp nevie či ide do roomstra  mamontovať Bolero momentálne tam mám Swing a uvažujem o kúpe Bolera dik za radu

hlavne ma zaujíma či to bude možné bez nejakých potrebných úprav či zakúpenia nejakých dodatočných adaptérov druhého ramčeka čo je okolo pôvodného rádia Swing

Editováno: , autor: mlubomir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tam máš teď swing, tak máš už auto po Faceliftu a Bolero by ti mělo fungovat bez problému.U Faceliftu není potřeba ani žádný adaptér, jen plug and play zasuneš a vše funguje. Co se rámečku týče, použiješ ten současný. Jen pozor při vybírání Bolera, musíš koupit takové, které má stejný tvar jak současný swing a těch moc není. Je jich hodně s jinými tvary a i levnějších, ale ty ti tam pasovat nebudou.

Pasující bolera se prodávají od cca 4500 výše.

 

Teď jsem na sbazaru našel jen jedno vhodné, ale to je dost drahé... Viz TADY, ale pro představu, jaké máš hledat a vybírat určitě postačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím,

tak pokud jsem dobře koukal, tak asi ne tento typ.

 

To, že jsou minimálně dva různé typy asi víš.

Tedy hlavně rozměrově.

 

Pokud se nemýlím tak potřebuješ tento:

post-28432-0-88622900-1439113161_thumb.j

 

Podobné, ale do fabie nepasující je tento typ:

post-28432-0-69311300-1439112934_thumb.j

 

Hodně štěstí při výběru.

:kol-47:

Editováno: , autor: Soldier_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žiadna verzia Bolera pre Fabiu sa nikdy nerobila :)

Ty do Fábie potrebuješ typ Bolera ako je na prvom obrázok ktorý poslal Soldier_CZ, je to typ ktorý sa montoval nejaké obdobie do Superbu.

RCD 510 Ti bude samozrejme sedieť tiež, rozdiel oproti Boleru je vo farebnom podsvietení tlačidiel (zelené vs. červené), úvodnom logu a celkovej grafike rádia (červeno - čierno - sivá vs. zeleno čierna)

 

U RDC 510 si dávaj pozor, že u nás vieš kúpiť 2 verzie určené pre rozdielne trhy.

 

1) Verzia pre východný trh 

  • Výrobca: Delphi 
  • Má sice jednoduché vstupy na USB alebo parkovaciu kameru, ale nemá RDS.
  • Práve týchto rádii je u nás na predaj najviac a úplne nové sú často oveľa lacnejšie ako používané RCD 510 pre EU trh 
  • 9b71ea7c5324.jpg

2) Verzia pre EU trh

  • Výrobca Bosch
  • Má RDS, ale je zložitejšia podpora USB /zvyčajne treba dorábať MediaIN/
  • Je ich u nás podstatne menej, zvyčajne sa predávajú len použité jednotky a ich cena je vyššia ako u nových RCD 510 pre východný trh
  • rcd-510-532.jpg

 

Ak by si predsa len siahol po EU verzii RCD 510 alebo po Bolere, tak je dobré vedieť že sú to vlastne identické jednotky iba z iným podsvietením a grafikou.

Problém je ten, že EU verzia RCD 510 mala 2 generácie ktoré sa striedali v roku 2010. Bolero ktoré sedí do F2FL je postavené na prvej generácii a má trošku problém s veľkými SD kartami. Nie žeby ich nechcelo prehrávať, akurát je trošku citlivé na počet priečinkov a podpriečinkov ktoré sa na karte nachádzajú.

Aby som bol presný: 

  • Ak je na karte iba jeden priečinok (najlepšie žiaden priečinok) ktorý obsahuje XYZ skladieb, tak rádio funguje rýchlo
  • Ak je na karte veľa priečinkov a podpriečinkov, tak sa práca s rádiom môže podstatne spomaliť a môže sa ti stať že budeš načítavať kartu aj viac ako 5 minút (viď. video: https://www.youtube.com/watch?v=pIX8EA9gA3o
Editováno: , autor: Lordiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ono je ho podľa mňa ťažké zohnať preto, že to rádio sa vyrábalo iba pre SuperB 2 a to len veľmi krátke obdobie (pokiaľ viem tak len niekoľko mesiacov). 

Potom ho nahradili Bolerá ktoré mali iný tvar rámčeka a už nesedeli do F2 ;)

 

Osobne som mal Bolero vo F2 FL a teraz mám v Golfe V RCD 510 (2. generácie) a musím rozdiely nie sú prakticky žiadne, až na tú rýchlosť pracovania SD kartou.

Mám teraz kartu kt. obsahuje nejakých 16-17GB hudby v desiatkach priečinkov a podpriečinkov a načítanie karty trvá 1-2 sekundy (v Bolere by to boli rádovo minúty).

Ale pokiaľ nestojíš o to, mať v aute celé diskografie kapiel, prehľadne uložené v priečinkoch a podpriečinkoch, tak nebudeš mať s Bolerom žiaden problém ;)

Editováno: , autor: Lordiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No práve že obmedzený počet Bolero rádií ma dohnalo k tomu že ak žiadne pasujúce nenajdem tak hold kúpim niektorú z verzií RCD510. Bootovacie logo sa dá určite zmeniť a podsvit je hold podsvit. A u toho RCD510 pre východný trh sa to USB dá použiť len na pripojenie kamery či aj čisto ako USB pre hudbu ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malo by ísť aj aj.

U východnej verzie Ti stačí pre pripojenie USB len takýto adaptér: http://www.ebay.com/itm/OEM-USB-Switch-Cable-suit-for-RCD510-RCD300-VW-GOLF-MK6-JETTA-MK5-/261427704604?hash=item3cde4e331c&vxp=mtr. Ale pokiaľ použiješ nejakú  32GB class10 SD kartu, tak podľa mňa USB pripojenie na hudbu vôbec nie je treba. Jedine žeby si chcel nosiť sebou HDD :)

 

U EU verzie niečo takéto nejde, musel by si dorobiť MediaIN pripojenie, čo je podstatne drahšia záležitosť.

 

Čo sa týka zmeny bootovacieho loga, to ti neviem povedať, mne by osobne vadil nie len podsvit, ale aj červené grafika celého rádia. Ale to už je vec preferencií.

 

Jediná vec ktorá nefunguje korektne vo F2FL na Bolere /RDC 510/ je funkcia svetelného senzoru kt. je v jeho pravom hornom rohu. Senzor vôbec nefunguje a podsvietenie sa automaticky reguluje na základe podsvietenia budíkov. Takisto sa dá nastaviť intenzita ručne. Väčšinu času to nie je problém, jedine ak začneš šoférovať za svetla a počas jazdy sa zotmie. Vtedy rádio zostane na dosť veľkej intenzite podsvitu a je to treba ručne meniť. Ale to sú len drobnosti ktoré som si všimol používaním ;)

Editováno: , autor: Lordiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...