Přejít na obsah

Octavia rv 98 1.6 74kW nebo 01 1.6 55kW?


Arbi

Doporučené příspěvky

Mám dilema, kupuju hodně starou Octavku a mám na výběr 1.6 74kw GLXi rv 1998, 1xairbag, palubni poč., 4 x el. okna, alarm, bez servisky, slušné zimní gumy na tachometru nastaveno 160tkm ujeto zřejmě kolem 200tkm, prověřena mým automechanikem, který zjistil že je nehavarována ale má celý nový lak, údajně že byla doškrábana tak majitel dal nový. Má novou spojku, brzdy. Při jízdě neshledal žádný závažnější problém, snad jen tužší řazení. Stojí v obyč bazaru záruky žádné.

Druhá je 1.6 55kw Classic rv 2001(čiré světla), 1xairbag, švihadla všude, jinak žádná výbava, na tachometru nastaveno 130tkm ujeto zřejmě opravdu 130tkm, servisní knížka, letní gumy, je o 10000kc levnejší, prověřena mým automechanikem, který zjistil že je nehavarována a odpovídá roku. Stojí v bazaru Auto-plus záruka rok na nějaké ty skryté vady(bazar působí slušněji než ten předchozí).

Jezdím do práce s práce tj cca 70km denně a na to to hlavně potřebuju, semtam nějaká dovolená pouze v ČR. Momentálně mám 13let starou feldu 1.3 Nevím co si vybrat lepší motor starší auto a výbava nebo horší motor bez výbav ale novější auto o 3 roky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to pročítám, tak bych asi bral tu 1.6 55Kw. Já vím, asi řekneš že doporučuji to co mám, ale popisovaná 74Kw je fakt děs-lak celého auta, havárka....výbava je hezká věc, ale není to všechno k čemu je ti auto v elektrice, když budeš pořád v servisu...ostatně výbava té 74Kw není taky nic moc. 1xairbag má i ta slabší, takže jediný rozdíl je v oknech na elektriku. a vzhledem k tomu že kolem roku 98 je se stahovačkama problém možná bych byl raději za ty kličky. Rozdíl v živosti není tak velký. v jedmom do práce a párkrát ročně s rodinou na dovolenou to zvládne i 55Kw a kór když jsi měl před tím feldu-budeš spokojen i s tou 55Kw-ale vyzkoušej...

ještě jeden poznatek: 74Kw bude mít určitě tu nešťastnou převodovku. Strýci odešla je to pár dní. Vánoce na krku a auto mu stojí a převodovku nemůže sehnat-nejsou. Já mám sice slabší motor, ale na rozdíl od něj jezdím

Nezapomeň: méně je někdy více :palec2:

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se s tím hodláš opravdu jen doklouzat do práce a občas vyvézt po ČR rodinku, tak ber tu mladší !! Však se po cestě do práce nebo s rodinkou přece nehodláš zabít a předjíždět taky nemusíš vždy a všude !!

Joo a ještě něco, nevázej se jen na tyto dva vozy protože je máš někým prohlédlé...neblbni a ještě hledej, Škodovek je teď jak sraček a za velmi slušné peníze, narozdíl od doby kdy jsem kupoval já, dnes bych za ty peníze měl tři :-)))

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady máš ještě jedno témátko, kde se řeší vše o 1.6 55Kw. Tam najdeš taky pár informací: http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...t=0&start=0

Ten celolak je docela psina. Prej poškrábané ha ha ha kdo ví přes kolikpříkopů to letělo. Navíc ta 1.6 55Kw je už facelift a je to o tři roky mladší auto a jak píšeš o 10tis. levnější. Jediný rozdíl mezi těmi auty jsou ty okna na elektriku, ale na ty se klidně vykašli to není to nejdůležitější na autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to asi trochu mimo, ale já si myslel, že do faceliftů se již 1.6 55 kw nedávala a tento motor nahradila 1.4 55 kw.

ne ne 1,6 55Kw se do faceliftu dávala, ale jen chvíli-tuším asi rok a půl, nebo dva roky. Pak ji nahradila 1,4 55Kw, ale i ta se montovala už dřív. 1,6 55Kw byla po faceliftu už jen jako Clasic což je škoda.

Pro nevěřící "tomáše" jsem jednu faceliftovou 1,6 55Kw našel :) : http://www.vyzkouseno.cz/showcar.php?id=159817

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne ne 1,6 55Kw se do faceliftu dávala, ale jen chvíli-tuším asi rok a půl, nebo dva roky. Pak ji nahradila 1,4 55Kw, ale i ta se montovala už dřív. 1,6 55Kw byla po faceliftu už jen jako Clasic což je škoda.

Pro nevěřící "tomáše" jsem jednu faceliftovou 1,6 55Kw našel :) : http://www.vyzkouseno.cz/showcar.php?id=159817

Ano,ano našel si právě tu, kterou mám vyhlídnutou :-)) Tak mi ji nevykupte :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U disků se rozlišuje jak průměr tak šířka, odpovídajíci disky a pneu najdeš v techničáku a nebo to možná tady bude někdo vědět popř gumaři ti to řeknou. Ještě se rozlišuje prolis, počet šroubů a průměr vnitřní díry, ale když řekneš disky na octávu tak dostaneš vždycky ty správný, je jich všude mraky... Dokonce bych měl plecháče v pěkném stavu na 195/65 15 - mám dvě sady a jednu už nebudu nejspíš potřebovat...

Jinak vem novější, protože čím starší auto tím víc problémů... Mne to častečně živí a vždycky je to stejný... úderem pátýho roku začínají problémy... rozvěcejí se a zhasínají kontrolky... přestávaj fungovat elektrický drobnosti... tu zámek/centrál... tu sklápění světel...

s 1,6 74kw jsem najezdil 280 000 - dobrý a bezproblémový, šlo to i točit a byla tam nahoře výkonová špička. S 1,6 55kw jsem taky jezdil a byl jsem fakt překvapenej! Nahoře teda opravdu nic, to nemělo cenu točit... ale dole táhla že jsem nestačil koukat. Pro toho kdo si zvykne že to dole a nahoře jede stejně a naučí se s tím podle toho jezdit je to fakt pohodový svezení.

Jinak lakování auta je divný... proč??? Poškrábaný... tomu nevěř! Vem si kolik stojí lak a dal bys lakovat starý auto naprodej protože je poškrábaný?

Kolegovi kdysi feldu dobily kroupy... ale fest... obě okna pryč... a střecha a kapota jak od kulometu... šlo to na pojišťovnu, skla a kapota samo výměna a střechu mu chtěli zakitovat a pak celý do laku. Vymohl si výměnu i střechy a když to prodával tak samo bazarníci věděli kam se dívat a všichni: nekecejte o kroupách, to bylo bouraný těžce a má to měněnou střechu a -20 000 dolu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se s tím hodláš opravdu jen doklouzat do práce a občas vyvézt po ČR rodinku, tak ber tu mladší !! Však se po cestě do práce nebo s rodinkou přece nehodláš zabít a předjíždět taky nemusíš vždy a všude !!

Joo a ještě něco, nevázej se jen na tyto dva vozy protože je máš někým prohlédlé...neblbni a ještě hledej, Škodovek je teď jak sraček a za velmi slušné peníze, narozdíl od doby kdy jsem kupoval já, dnes bych za ty peníze měl tři :-)))

jj to je fakt to máš pravdu dnes bych za ty peníze co jsem jí kupoval bych tři sice neměl ale dvě určitě jo :palec2: ..... A hezké svátky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak lakování auta je divný... proč??? Poškrábaný... tomu nevěř! Vem si kolik stojí lak a dal bys lakovat starý auto naprodej protože je poškrábaný?

No nevím, auta se lakujou celkem běžně. Známému v Praze poškrábali celý auto na parkovišti, krom střechny, ale tam měl zase škrábanec od toho, jak jednou dával špatně na střechu kolo. Pak auto prodával a ve fordu mu za něj nabídly myslím 150 tisíc, tak to nechal z havarijka za 2 tisíce nastříkat komplet a ford to vykoupil za 170 tisíc, tak nevím proč je blbost před prodejem auta nechávat přelakovat. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, auta se lakujou celkem běžně. Známému v Praze poškrábali celý auto na parkovišti, krom střechny, ale tam měl zase škrábanec od toho, jak jednou dával špatně na střechu kolo. Pak auto prodával a ve fordu mu za něj nabídly myslím 150 tisíc, tak to nechal z havarijka za 2 tisíce nastříkat komplet a ford to vykoupil za 170 tisíc, tak nevím proč je blbost před prodejem auta nechávat přelakovat. ;)

Nj ale zase přijde o bonus a platí pak roky vyšší pojistný. A pokud bonus neměl tak ho mohl získat.... Takže skutečnej rozdíl není 20 000 ale možná pár tisícovek + to dal do ruky nějakejm patlalům takže má všechno co sundavali blbě slícovaný, bude mu tam zatejkat... atd... známe to všichni ...nikdy to nedopadne za jedna.... protože co si neuděláš sám to zfušujou..... a byl cca týden bez auta.

Já teda nějak neuvažuju o tom kolik za to dostanu a čím hůř to vypadá (v Praze) tím líp protože to nikoho neláká a nemusím opravovat vypáčený zámky,rozbitý okna a urvaný rádia..... investovat do toho a ještě s tím ztrácet čas. Odpracuje si to u mne svoje a pryč s tím. Spotřební zboží... jsou toho plný bazary a nikdo to nechce... Ale pro mne to je pracovní nástroj, a nikoliv leštěnka.... Radost mi přináší že to slušně jede, dobře brzdí, jednoznačně řadí, má to odezvu ve volantě a né joystik, dobrý sedadla.... a jak to zvenku vypadá mne nezajímá protože když si užívám tu jízdu tak to zvenku nevidím..... a když k tomu přicházím tak taky ne protože koukám po ženských :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě že na vyzkoušeno.cz už není, tak ji asi v pondělí koupil, ale nepochlubí se... :)

Koupil v útery a už se chlubím i když není moc čím když je to Octavia classic(sociál) :-)) Ale o to nejde, hlavně že s tím dojedu do práce a zpátky. První dojmy oproti felicii:

- zadní okno fakt mohlo mít stěrač, v tomhle počasí přes něj nevidím nic

- naprosto tragické couvání i kdyby zadní okno mělo stěrač tak nepomůže, takže zbývají zrcátka, v nich zas nevidím zadní obrys auta takže moje couvaní je teď dost těžký :-) snad si časem zvyknu

- motorově i když jen 55kW je to pro mně dost rozdíl proti felicii samozřejmě daleko lépe jezdí

- sedadla mě zatím nenadchla, ve felicii bylo tak měko, tady je celkem tvrdo :-)

zatím jsem jenom dal zimní gumy a chystám se na prohlídku do servisu abych to měl v pořádku.

A jinak díky všem za doporučení, jsem rád že jsem koupil tu novější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...