Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Zdravím mám takový problém s parkovacími senzory jednoho dne při zařazeni zpátečky se ozvalo z radia dance dlouhé pípnuti a ticho auto a čárky na radiu nenaskočili po zhruba 2 týdnech se na parkovišti ozvali a pak zase ticho už skoro rok nefunguji a po připojení diagnostiky VAG-COM a načteni  chyb se tam objeví chyba:  01548-sensor for parking aid:rear right(G206)

           010-open or short to plus     

 

Minuly víkend jsem pořídil nový originál senzor škoda akorát v jiné barvě na zkoušku senzor fungoval přibližně den normálně při zařazení zpátečky normálně hlásily při přibližováni k překážce vše normálně následně auto bylo zaparkované v garáži a ještě 1 po nastartováni jen tak mě napadlo vyzkoušet jestli opravdu jdou takže jsem nastartoval zařadil zpátečku a pííííííííííí nic vyjel jsem s autem před garáž chvíli jsem nechal auto stát a pak znovu nastartoval zařadil zpátečku a vše normálně zaparkoval opět do garáže. Následoval den 2 kdy se senzory přestali hlásit jak v garáži tak na parkovišti a do dnes se zase neozvali při diagnostice zase ta samá chyba i přesto že před výměnou byla vymazaná takže kde ještě muže byt chyba ???

Auto: Roomster 1,4 16v (2009) STYLE+

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

cawte potreboval bysom mensiu pomoc. Mam octavi II predface 2006, mam na nej namontovane od vyroby zadne senzory. Kupil som si origo predne kompletne senzory aj riadiacu C pre predok aj zadok. Senzory som si kupil uz faceliftove nakolko som sa dopocul aj docital ze predne predface su dost kazive. Potrebujem vediet ci tie kruzky okolo senzorov co su na predface senzory ci budu pasovat na face senzory, ak nie tak si chcem vyrezat dierky do naraznika ale neviem aku presnu velkost. Meral som tie senzory a vyslo mi 17,4 mm. Ale aku dierku mam vyrezat do naraznika vacsiu, alebo presne 17mm ? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Cawte tak dnes som si namontoval original predne parkovacie senzory na octaviu II predface. Zatial som len namontoval, vyvrtal dierky a napojil senzory. Elektriku mi bude robit kamarat, ale az o taky necely mesiac. Vsetko som to pofotil a robotu tahania kablov nafotim tiez a hodim to sem :)

post-78128-0-65627500-1399135267_thumb.j  post-78128-0-14408000-1399135353_thumb.j Na zaciatok si zadovazte krokovy, resp. kuzelovy, alebo pyramidovy vrtak, 

post-78128-0-83584200-1399135399_thumb.j potom maliarsku pasku

post-78128-0-56320700-1399135448_thumb.j technicky benzin

vrtame dierku podla velkosti senzora. Ja mam face senzory tak ich velkost je 17,4 mm, tak som vyvrtal dierku cca 18 - 20, aby sa zmestili. Predfaceliftove senzory myslim ze maju priemer 26mmm lebo okolo nich su tie drziaky.

post-78128-0-49686500-1399135490_thumb.j paskou si prelepime celu pravu aj lavu cast na miestach kde sa bude vrtat. Nespravil som to pri prvej dierke a dost sa mi zlupuje lak, lebo tym ze som nevrtal cez pasku tak mi to zadrelo do laku. Paska to nejako zmierni :)

post-78128-0-37154400-1399135628_thumb.j tak takto to vyzera zvnutra, je tam krasne naznacene, kde sa ma vrtat, resp. kde maju byt senzory. Najprv som spravil zvnutra malu dierku a potom som to uz rozvrtal zvonku.

post-78128-0-34775100-1399135723_thumb.j tu je vysledok zvnutra

 post-78128-0-97046900-1399143276_thumb.j a tu zvonku

post-78128-0-11629900-1399143358_thumb.j a tu je vyvrtana dierka co som vrta bez pasky....... :(

Pred nalepenim drziaka senzora som to odmastil, resp. vycistil s technickym benzinom, aby sa mi to neodlepovalo

post-78128-0-94455200-1399135766_thumb.j post-78128-0-23508100-1399136029_thumb.jpost-78128-0-42235100-1399136043_thumb.jpost-78128-0-38464000-1399136054_thumb.j postupne som tak spravil vsetky 4 dierky, potom som do drziakov nasadil senzory a pozapajal ich

 

post-78128-0-69761900-1399136072_thumb.jpost-78128-0-72905400-1399136104_thumb.j No a tu je vysledok, nieje to bohvieco, ale snazil som sa :D :D :D

 

 

 

Este mensia poznamocka. Zadne senzory mam od vyroby a predne senzory som kupil nove a su z FACELIFTOVEJ octavky, lebo ze vraj sa predfaceliftove dost kazili. No a tie predface drziaky okolo senzorov sa mi velmi nepacia tak som ich nedal a mam to podobne ako faceliftova :)

Editováno: , autor: OctavianusII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj všem.

Potřeboval bych poradit ohledně parkovacích čidel. Při zařazení zpátečky se ozve plný hlasitý tón a přední ani zadní senzory nereágují. Je to O II a vše je originál.

Jak poznám že je vadné čidlo či nějaká centrální jednotka ????

Díky Martin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute chalani, Vcera som mal buračku na zadok a mam rozbity kufor a narazdnik. Isiel som teda hladat nove nahradne diely a podarilo sa mi zohnat za 150€ komplet vybaveny zadny zarazdnik aj s origo parkovacimy senzormi. Je tam komplet kabelaz chyba akurat ta krabicka kde sa pripajaju tieto senzory. Mam Octaviu 2 Tour rocnik 2011. Ako to tam namontovat? musi sa tam tahat vela kabelaze alebo je to v pohode? Pripadne ci nieje jednoduchsie kupit nejaku neorigo sadu a dat tam tu?

 

Dakujem Robo

Editováno: , autor: Kexo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jak už jsem psal o pár příspěvku zpět( když zařadím zpátečku tak mi přední! čidlo ukazuje že jsem nadoraz k překážce ale jinak ostatní chodí dobře) a ted v poslední době mi při couvání přestala čidla pípat. Měl jsem to o víkendu napíchle na PC a ohledně parkováku to žádnou chybu nehlásilo! A hlasitost čidel byla nastavena na 7 z 9 takže by měla být v pohodě slyšet. Bohužel skutečnost je jiná, čím by to tedy mohlo být když na PC to žádnou chybu nehlásilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Sheffield:

No mne takto blblo predné čidlo len raz, keď mi urobil kamienok na ňom jamku. Musel som len zoškrabnúť okraje tej jamky lebo tam bola vytlačená farba - hotový kráter :-) a všetko funguje. Ďalšia pomerne častá závada je keď sa čidlo kúsok vtlačí do nárazníka, vtedy ho treba len zvnútra posunúť späť. A ak ti to robí čidlo čo je bližšie k ŠPZ tak tá niekedy tiež zvykne robiť paseku. Skús ju trochu prihnúť bližšie k autu aby nevadila senzoru.

Čo sa týka toho pípania - ak ti to ukazuje na displeji a nepípa tak to bude najpravdepodobnejšie odídený repráčik, alebo kabeláž k nemu.

 

To Sporades:

Robí ti to od začiatku? Ak áno tak máš prehodené senzory medzi sebou, bude ich treba dať na správne miesto v konektore na RJ parkovákov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zelo7 díky za tvé postřehy. Tou značkou by to snad nemělo být když to bylo dlouhou dobu v pohodě a značka tomu nevadila. A poškrabané či špinavé čidlo by být taky nemělo(na to jsem se koukal) a zamáčknuté mi taky nepřijde ale mrknu na to. To stím pípaním je divné když to ještě před nějakou dobou bylo ok ale tohle by mohl být ten problém. Pokud by to bylo repráčkem na kolik příjde? Musí se ktomu ještě něco kupovat?  A číslo dílu by nikdo nevěděl? A jak to vyměnit?Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sporades:

RJ parkovákov je umiestnená v kufri. Je schovaná na boku za ľavým kobercom hneď za kolesom.

 

Schefield:

Repráčik som našiel napr. tu.

Býva schovaný tuším že v ľavom B-stĺpiku (tam kde je vodičov pás). Ale skontroluj aj káble či nie je niekde prerušený alebo zalomený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj potřeboval bych poradit... Mám octavii II 2.0 TD elegance. S ničeho nic mi přestala svítit zpátečka,parkovací senzory ani nepípnou a na rádiu se taky nic neukazuje. Potom při zařazení zpátečky by měl setřít sklo zadní sterač,to taky neděla... Na diagnostice vůbec nic. jen to ukazovalo zásuvku tažného,že nesvítí světla,ale to přisuzuji tomu,že jsem táhnul vozík,který nesvítil.. Sporadická chyba smazána. Koukal jsem na čidlo zpátečky a zkoušel proměřit,ale přístup je tam takový,že nevím jistě jestli jsem se trefil na kontakty... Dále jsem měřil napětí na svorkovnici k čidlu zpátečky. Ukazovalo to nějaké malé napětí,ale 12 V to určitě nebylo? bohužel přístup taky na prd a nejsem si jist jestli jsem se na svorkovnici těmi špičkami měřáku dostal uplně + kostru jsem měl na špinavém motoru...

 

Napadá vás prosím něco??? Kde najdu případně ŘJ zadního asistenta??? někde vlevo vzadu??

Nejde mi do hlavy že s ničeho nic..

Děkuji za pomoc.

 

PS: ještě kolega co mi pomáhal zkoušel drátkem propojit svorkovnici u čidla zpátečky.Zpatečka se nerozvítila.Pokud se trefil na kontakty na svorkovnici,tak by se měli rozvítit... diagnostika bohužel pořád nic nehásí...

Jaký na to má vliv odpojení a zapojení baterky???

pojistky OK.

 

PS2: Tak jsem pro jistotu vyměnil čidlo zpatečky a nefunguje to stejně... Zpatečka nesvítí,senzory nefungují. Viděl bych to možna na elektriku,ale s ničeho nic a kde hledat.. zkoušel jsem znovu proměřit pojistky a OK.Odpojil jsem i bateri a bez efektu... Nějaká rada prosím... Servis mě vezme až za 3 týdny :-(

Ještě jsem se doslechl že autorizovaný servis ma nějakou lepší diagnostiku a žae tam jim toho ukáže víc...Je to pravda?? Protože moje neukazuje nic....

Editováno: , autor: Klon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...