Přejít na obsah

spojka


jar1975

Doporučené příspěvky

Ahoj, tak som pred chvilkou prehnal svoju 1.8T r.99 na jednicku a pri preradovani na dvojku ostal spadnuty spojkovy pedal a uz nezaradim ziaden kvalt, pedal som vratil nahor rucne, ale ziadny efekt. Neviete niekto co s tym moze byt? V nadobke na spojkovu kvapalinu je naplne na MAX. Zeby valec, hlavny alebo pomocny? Diky za radu. Podobny problem som nasiel tu ale ziadne riesenie. Zeby garny vedel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sem si myslel ,že to nebude jen tak... :kuk:

No veru veľmi smutne pozeram na zodratú lamelu, zo strany od zotrvačníka je úplne na prach, teda jasná výmena. Navyše okolo zotrváku je plno nadrbaného sajrajtu, asi to chce výmenu aj jeho, alebo to mam risknúť? Z tohoto roku mám neskutočnú radosť, nečakané výdaje od začiatku, asi sa :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No veru veľmi smutne pozeram na zodratú lamelu, zo strany od zotrvačníka je úplne na prach, teda jasná výmena. Navyše okolo zotrváku je plno nadrbaného sajrajtu, asi to chce výmenu aj jeho, alebo to mam risknúť? Z tohoto roku mám neskutočnú radosť, nečakané výdaje od začiatku, asi sa :prc:

záleží kolik má najeto a v jakém je stavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vymenena lamela, zotrvacnik, a horny spojkovy valec a spojka vali ako nova :laugh.gif asi preto, ze je nova. Cele na slovensku a v obchode skladom aj s pracou 1000 eur. Viem presne, preco som zo slovenska odisiel, takto sa nechat okradat.... skoda, ze si porucha nevybera. Inak ta lemela sa po rozobrati jednoducho vysypala na zem, a zotrvacnik sa pohyboval v priecnej osi tak 3-4 cm. Novy do 0.5 cm. Teraz to kus vydrzi, snad. Vsetky dik za pomoc a prajem vela km bez poruchy...a hlavne bez nehody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim všechny, mam takovy dotaz ohledne spojky. Mame Octavii 1,9TDI, 66Kw a má najeto 430 000km na puvodní spojce, eště na ní nebylo šáhnuto! Poslední dobou se mi zdá že zvlášť na dvojku a tojku začíná nepatrně klouzat, tak se chci jen zeptat na kolik vyjde výměna spojky na tomto TDIčku? Počítám že se bude muset měnít uplně komplet, tak se romejšlim jestli to má vůbec cenu, po těch sumách co sem se tu dočet (1000 Euro) se mi zdá lepší varianta hodit to auto ze skály :D, nehledě na to že už ani převodovka na tom neni uplně nejlip:D. Díkes Tomket :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...