Přejít na obsah

Potrubí ke klimatizaci.


Mustafa

Doporučené příspěvky

Ještě mě tak napadá. Si si jistej, že se to prodává to těsnění uvnitř zvlášt? Aby po mě pak nechtěli koupit za horentni sumu celý potrubí s tim, že ten malej kousek zvlášt nedodavaj :) A neni to tam nějak nalisovany nebo tak?

Editováno: , autor: Mustafa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle se většinou jen tak rozdělat nedá, je na to spešl udělátko a i s tím to jde občas pěkně blbě. To hnědé s těmi camplíky stáhni směrem dopředu a za tím (uvnitř toho nátrubku) je takový kroužek (košík) a ten se musí zamáčknout dovnitř. Dej pozor ať nezničíš přírubu trubky, moc to nemorduj pokud ti to nepůjde, tak raději zajeď do servisu, kde dělají klimy. Tam ti to na počkání rozpojí. Samostatné těsnění se koupit nedá, škodovka prodává jen sadu na opravu rychlospojky za již zmíněných cca 500,- (v tom je i těsnění i ten "košík" co se zamačkává - vždy by se to mělo komplet vyměnit). To udělátko na rozdělávání vypadá jako rozřízlá trubka, ta se nasadí na trubku klimy a vrazí se do toho nátrubku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem to dneska rozebral a neni to nic složitýho. Je tam jedna prachová izlolace z gumy. Ta se povytáhne a odkryje segrovku. Ta kdyz se vyndá, tak stačí zabrat a je to rozpojený aniž by se něco poškodilo :)

pravda člověče, já sám jsem to nakonec udělal úplně stejně, ale úplně se mi to už vykouřilo z hlavy. Správně se to má rozdělat rozpojením objímky, ale dá se rozebrat to futro a ono to pak samo povolí -_- . Tohle je i lepší postup, neboť vložka by se měla stejně vyměnit a takhle se to rozebere najednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zdravím,

při plnění klimatizace praskla  korozí oslabená trubka.

Její cena je 4500-6500 kč.

Dle mechanika je možno poškozenou část uříznout a navařit novou.

Máte s tím někdo zkušenost?

Jde o 6Q0820741D  u fabie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 let později...

Potřebuji rozebrat rychlospojku na vysokotlaké trubce, co vede dolů k chladiči, viz fotka.  Objednal jsem si na e-shopu sadu přípravků, co na první pohled vypadala stejně jako Odjišťovací sada - VAS 6127/3, o které se píše v dílenské příručce: https://www.ahprofi.cz/sada-pvc-pripravku-na-rozpojeni-vedeni-klimatizace-s-pruzinou-4-ks-li0005

 

Když to dorazilo, tak mi ale došlo, že to vlastně vypadá trochu jinak, a že to tam asi nebude pasovat?

 

Bude mi to fungovat, když zespoda vytáhnu segrovku, prolomím ty caplíky dovnitř a stáhnu tu spojku i s trubkou dolů?

 

Jako opravnou sadu jsem si koupil tohle:

klima-spojka.jpg

Editováno: , autor: shrek_85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vysokotlakou trubku jsem vyměnil doma v garáži a pak jsem nechal klimatizaci naplnit v autorizovaném servise.  Zatím to chladí a na první pohled to nikde neprosakuje.  Odjišťovací sada nebyla potřeba.  Ta rychlospojka je stejně jen na jedno použití.  Přikládám několik fotek, kde je vidět, jak ta rychlospojka funguje.

P1240960.JPG

P1240994.JPG

P1250001.JPG

P1250009.JPG

P1250015.JPG

P1250022.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odpojení hadice klimatizace může být trochu náročnější, pokud nemáš správné nářadí nebo zkušenosti. Zde jsou kroky a tipy, které by ti mohly pomoci při práci s pružnou spojkou na hadici klimatizace:

  1. Bezpečnostní opatření: Před zahájením práce se ujisti, že máš vypnutý motor a že motorový prostor je dostatečně vychladlý. Klimatizační systémy jsou pod tlakem a obsahují chladivo, které může být nebezpečné, pokud unikne.

  2. Vyprázdnění systému: Než začneš pracovat na hadicích klimatizace, je důležité nechat systém vyprázdnit od chladiva profesionálem. Manipulace s chladivem vyžaduje speciální vybavení a je regulována zákony o ochraně životního prostředí.

  3. Identifikace spojky: Pružná spojka na hadici obvykle vyžaduje speciální nástroj pro její odpojení. Tyto spojky mohou mít bezpečnostní zámek nebo klip, který je třeba nejprve uvolnit.

  4. Použití správného nástroje: Pro odpojení spojky je často potřeba použít speciální sady nástrojů pro AC hadice, které jsou schopné uvolnit zámek nebo klip bez poškození spojky. Tyto nástroje jsou dostupné v auto-moto obchodech nebo online.

  5. Postup odpojení:

    • Vlož správnou velikost nástroje do spojky.
    • Jemně tlač nástroj do spojky, aby uvolnil zámek.
    • Zatímco držíš nástroj, jemně táhni hadici směrem ven z konektoru.
  6. Kontrola těsnění: Po odpojení spojky zkontroluj konektory na přítomnost poškození nebo opotřebení těsnění. Je důležité zajistit, že při opětovném spojení nedojde k úniku chladiva.

  7. Montáž: Při opětovném připojení hadice se ujisti, že spojka je správně a bezpečně uzavřena, aby nedocházelo k únikům.

Pokud si nejsi jistý postupem nebo nemáš správné nástroje, doporučuji obrátit se na odborníka nebo servis, který má zkušenosti s údržbou klimatizačních systémů. Manipulace s klimatizačním systémem může být složitá a někdy riskantní, pokud není provedena správně.

Doufám, že tyto informace ti pomohou bezpečně a účinně vyřešit tvůj problém s hadicí klimatizace. Hodně štěstí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Nostromo Díky za informace!  Jak jsem psal, už to mám vyřešené.  Ty fotky v předchozím příspěvku jsou z montáže nových dílů.  Nepřišlo mi to až tak složité.  Kvůli netěsnosti už v okruhu stejně žádný tlak nebyl.  Diagnostika ukazovala 0.0 BAR.  Pro jistotu jsem to zkoušel i přes ventilek.  Čistě pro zajímavost, ten správný nástroj pro rozpojení rychlospojky na fotce se dá koupit kde a za kolik?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...