Přejít na obsah

svetla


dano696

Doporučené příspěvky

Žárovka se svítivosti 55% určitě není povolena, musí svítit na 100 % :smich:

A jestli myslíš žárovku se svítivostí větší o 55%, tak jo, třeba osram night breaker ;) . Jinač se na ně podívej, musí mit ATEST a byt schválené pro provoz na pozemních komunikacích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám dotaz na přední parkovačky (obrysová světla). Teď tam mám ty klasické celoskleněné čiré žárovky (5 W) W5W. Jsou sice čiré, ale svítí spíš žlutě. Uvažuji, že bych místo nich tam dal modré LED žárovky (asi 2 W): http://www.gme.cz/cz/index.php?product=516-213 Zajímá mě, jestli ty "jiné" parkovačky (modré) nebudou nějak moc vadit policajtům např. při silniční kontrole - zda je to pro ně důležité tak samo jako třeba kdybych měl neschválené potkávačky? V autě mám automatické denní svícení, takže na cestě svítím pořád. Ale s potkávačkama svítí i parkovačky. Můžu tam dát ty modré LEDky, atest podle mě mít nebudou ? Jaké máte zkušenosti s policisty ??? :help: děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz na přední parkovačky (obrysová světla). Teď tam mám ty klasické celoskleněné čiré žárovky (5 W) W5W. Jsou sice čiré, ale svítí spíš žlutě. Uvažuji, že bych místo nich tam dal modré LED žárovky (asi 2 W): http://www.gme.cz/cz/index.php?product=516-213 Zajímá mě, jestli ty "jiné" parkovačky (modré) nebudou nějak moc vadit policajtům např. při silniční kontrole - zda je to pro ně důležité tak samo jako třeba kdybych měl neschválené potkávačky? V autě mám automatické denní svícení, takže na cestě svítím pořád. Ale s potkávačkama svítí i parkovačky. Můžu tam dát ty modré LEDky, atest podle mě mít nebudou ? Jaké máte zkušenosti s policisty ??? :help: děkuji

myslim ze jim to bude vadit..tu unas na sk kde bydlim jim to vadi a dost :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu tam dát ty modré LEDky, atest podle mě mít nebudou ? Jaké máte zkušenosti s policisty ??? :help: děkuji

Nemůžeš, na autě může být pouze zákonem stanovené a schválené (Atest) osvětlení...parkovačky = světlo bílé bavy ;) Pokud si dáš ty modré, počítej že se ti řádně podraží ;) PS: dej si tam kvalitní bílé LEDky a máš pokoj, nechápu jak si tam někdo může dát takovej paskvil, jako modrý, zelený nebo jináč extrémně zbarvený žárovičky - dyť to pak vypadá jak nepovedenej vánoční stromek lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za reakce, tohle jsem potřeboval vědět. Takže ty, co sem tady u nás viděl s modrýma parkovačkama to dlouho mít v autě nebudou ? Jedině, že by pravidelně cinkali "papírky" při silniční kontrole, pokud to lze. Já uvažoval jen o modrých, ale bez nich se nezblázním :) Kolik se tak přibližně účtuje za neatestované osvětlení na autě při siln. kontrole ? Můžete mi doporučit něco kvalitnějšího - žárovku (bílou, + atest) nesvítící žlutě? Díky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osramy night breakery a ine tomu podobne veci- cize so zvysenou svietivostou, ale vzdy na ukor zivotnosti....to kolko do toho das a kolko ti tie ziarovky vydzia sa vobec neoplati...kazdy to chce skusit a kazdy si mylsi ze prave on bude mat stastie a jemu tie ziarovky vydrzia, no opak je pravdou...je tu o tom tema a co som cital nazory ludi tak prevazna vacsina sa s tymi osramami rozlucila za pol roka a skor a to stoji par myslim okolo 600- 700 korun...ak chces buele svetlo investuj do xenonov a mas postarosti inak su to zbytocne vyhodene peniaze, ak stavis na akukolvek ziarovku s vyssou svietivostou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...