Přejít na obsah

Koupě Octavie I


galaher

Doporučené příspěvky

Každopádně teď už chci bejt opatrnej a to že to vypadá hezky a člověk na první pohled nic nenajde mě už nedojímá. Třeba ta moje audina mě za ten rok co ji mám stála už cca 100tis. Teď je sice skoro jako nová (teda až na to že mě ještě čeká servopumpa za sedmičku..), ale těch peněz je člověku docela líto. Tak bych nerad koupil dallší kasičku na peníze... Proto opravdu, kdyby tu byl někdo z práglu, kdo tomu rozumí a měl by čas - mohl by se mi na ní juknout? Klidně dám třeba litra nebo kolik by chtěl, jen abych věděl jestli jo nebo ne..

audi je na penize to ti meli rict a v kombinaci s 2,5tdi jeste vic to nikdo neradil nebo co

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

audi je na penize to ti meli rict a v kombinaci s 2,5tdi jeste vic to nikdo neradil nebo co

Ale vím že je na peníze, prostě u tohohle kusu jsem měl nehoráznou smůlu nic víc.. Teď řeším škodovku, protože audi v takové výbavě jakou chci (jako např. tenhle kousek) u audi neseženu. Jedině že bych si koupil novou a nakonfiguroval sám. Protože plná je u audi z 99% tiptronic a ten už nechci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na oleji nikdy nesetrim a levnou naftu mam primo z OMW :-)) ale pssst :-)... jak myslis "klepat"? Moje Galaxy dostavala tu nejlepsi peci co mohla.. :-)) ostatne jako vsechny auta!

Ne klepat ,ale klapat PD-čku to nědělá dobře vršek se špatně domazává (když je to studený) prostě natartovat a jet jinak naftu mám taky levnou a to samý OMVa nebo SCHELL :palec2: až koupíš hoď foto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladal jsem, že to tak myslis.. No, to si myslim, že uz je malickost.Dá se tomu prizpusobit.. Uricte dam.. Uz jsme mel jednu favoritku, ale zjistil jsem, že nema climatronic, takže ta padla.. Hledam aby mela climatronic, vyhrev sedacek.. Kdyz uz za to dam 300tis., tak at to nejak vypada.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.. Pro jakou jste motorizaci na taxika?? Ja uz mam vybranou r.v 2004 TDI 96kw kombi.. Co myslite?? Jezdim hodne dalnic.. Jezdim casto do Nemecka a bydlim v Říčanech, takže to padim temer porad po dalnicich.. Díky všem..!

Myslím že lépe si ani vybrat nemúžeš. 96 KW je proste super. Já když sem schánel novou káru tak akurát nebyla žádná k dispozici, tak sem vzal 81KW. Navíc to 96-ka je šesti kvalt a jak píšeš, že fičíš hodne po dálnici tak tenhle motúrek ti nejakou tu vyšší spotřebu vynahradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokuď bych mohl mluvit za sebe, tak za 270.000 CZK pouze r. 2003??? To bude letos už 5 roků staré auto a to je dost (!)

Navíc: kolik za 5 roků má "oficiálně" najeto? Na tachometru pravdivých alespoň 150.000 km? To už je dost..

Pokuď to bude méně, tak bude asi na 98% stočený tachometr..

Každopádně já sám bych po svých zkušenostech šel jinou cestou: co nejmladší auto, klidně i s minimální výbavou..

To je jen můj názor a budu chápat, když někdo nebude souhlasit :palec2:

důvod editace: aha, uklouzlo mi, že píšeš 126.000 km. Tak to bude pravděpodobně stočené.. kol103

zdar mam auto z konce 2000 a mam nalitano necelych 90t km takze nemusi byt nezbitne stoceny.. auto mam pro zabavu a zadne streky nejezdim.. ale je to pravda hold otazka jestli je nebo ne.. snad jen tak si o koukat auto a na neckterych vecech zistis jestli tam bylo 100fka stahla .. jak su sedaky podvozek motor cokolif :) nebo treba listecek v priehradce najdes kartu k svatku na ktorej je napsane vsechno nej k 200t km odjezdenych :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super truper.. Tedka si jeste nejakou krasavici vybrat!

Pokud pises ze jezdis dalnice a chces aby to trochu jelo tak bych volil 96TDi PD ma 6gang na dalnici a to je vyhoda ale poscitej se spotrebou o litr vetsi jak rotacka a PD je nachylensji na poruchy stejne tak jak psali ze popojizdeni se studenym motorem po meste nedela PD dobre... nebo bych vzal 4x4 74Kw TDiPD ma taky 6gang a pokud das turbo ze 130tky nebo i trysky tak pojede lip jak 96tka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud pises ze jezdis dalnice a chces aby to trochu jelo tak bych volil 96TDi PD ma 6gang na dalnici a to je vyhoda ale poscitej se spotrebou o litr vetsi jak rotacka a PD je nachylensji na poruchy stejne tak jak psali ze popojizdeni se studenym motorem po meste nedela PD dobre... nebo bych vzal 4x4 74Kw TDiPD ma taky 6gang a pokud das turbo ze 130tky nebo i trysky tak pojede lip jak 96tka...

No jak pisu, litrik me nezblazni.. Jezdeni za studena u me nehrozí. Nastartuju a jedu cca 15km z domova do Prahy.. 3-4km vesnice, zbytek dalnice :-)) Tam se to prohreje. Ale to jsi me zarazil s tou 74kou, turbem a ventilama.. zase si rikam, kdyz necham od CIMBU cipnout 98tku, tak by to taky mohlo byt zajimave.. Uz jsme na CIMBU psal mail a neni problem, az bude, tak se mam ozvat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.. Pro jakou jste motorizaci na taxika?? Ja uz mam vybranou r.v 2004 TDI 96kw kombi.. Co myslite?? Jezdim hodne dalnic.. Jezdim casto do Nemecka a bydlim v Říčanech, takže to padim temer porad po dalnicich.. Díky všem..!

Já osobně bych do OI nebo OII jako taxi na delší cestu nikdy nesedl. Jako že ty auta mám rád, tak vim že Superb je strčí do kapsy, bohužel :feve:

Pohodlí je holt pohodlí

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych do OI nebo OII jako taxi na delší cestu nikdy nesedl. Jako že ty auta mám rád, tak vim že Superb je strčí do kapsy, bohužel :feve:

Pohodlí je holt pohodlí

No abych Ti rekl pravdu, tak jsem tedka upesne doplatil leasing na Superba.. Jezdil jsem s nim na letisti.. 1.9TDi 96kw a musim rict, že auto takhle na prd jsem dlouho nemel! To i ta soukroma Galaxy byla lepsi! Jezdil jsem s nim na Ruzyni jako žluty taxik (pražane jiste znaji). Prvni dva roky to bylo zlaty auto.. a pak to zacalo.. Pro trech letech turbo, neustale neco s podvozkem atd.. Pohodlne to bylo nez se to prosedelo.. Jezdim jeste pro TUV SUD AUTO CZ jako test. ridic a v OI i OII jsem se hodne najezdil.. Je fakt, že Sup je opravdu pohodlnejsi kór pro cestující vzadu, ale do nemecka vozim 1 cloveka nebo zásilky.po Praze nikdy nedelas tak dlouho jizdy, aby nekdo vystoupil z O a stezoval si, jak je to nepohodlne auto.. A navic jsme muzikant a potrebuju tahat moje vybavenicko, coz neni male a to se proste do Supa neveslo.. Kombi je kombi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No abych Ti rekl pravdu, tak jsem tedka upesne doplatil leasing na Superba.. Jezdil jsem s nim na letisti.. 1.9TDi 96kw a musim rict, že auto takhle na prd jsem dlouho nemel! To i ta soukroma Galaxy byla lepsi! Jezdil jsem s nim na Ruzyni jako žluty taxik (pražane jiste znaji). Prvni dva roky to bylo zlaty auto.. a pak to zacalo.. Pro trech letech turbo, neustale neco s podvozkem atd.. Pohodlne to bylo nez se to prosedelo.. Jezdim jeste pro TUV SUD AUTO CZ jako test. ridic a v OI i OII jsem se hodne najezdil.. Je fakt, že Sup je opravdu pohodlnejsi kór pro cestující vzadu, ale do nemecka vozim 1 cloveka nebo zásilky.po Praze nikdy nedelas tak dlouho jizdy, aby nekdo vystoupil z O a stezoval si, jak je to nepohodlne auto.. A navic jsme muzikant a potrebuju tahat moje vybavenicko, coz neni male a to se proste do Supa neveslo.. Kombi je kombi...

A jak se ti jezdilo s O2 uvažuji o její koupi 2.0TDI 103Kw její slabosti a přednosti díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak se ti jezdilo s O2 uvažuji o její koupi 2.0TDI 103Kw její slabosti a přednosti díky za info

Je to super auto a hlavne super motor.. Kdyz delame dlouhodobe testy, tak se najizdi cca 600km denne.. Davame tomu za usi hlavne akcelerací, ihned za vesnici 3rychl.st, plyn na podlahu a na 90 atd atd.. Vzdycky jsme mel spotrebu kolem 7l.. Nejvic jsme myslim mel 7.2l a to jsme jel 20km po dalnici 230km/h.. Video je na youtube.com pod nazvem Skoda Octavia test drive.. :-)).. Jedine co jsme "zaslechl", ze je narocna na olej.. Kdyz auta mela najeto cca 50tis.km, tak se dolejvalo na 2000km zhruba 2-3dcl oleje... Ale pry si to sedne.. Jinak moc nevim co bych tomu auto vytknul.. Byt Tebou, tak uvazuji o kombiku.. Strasne dobre sedi :-)).. Na polygonu pri merine dymancké jizdy OII combi projede s vetsim prehledem to co OII normal.. Akorat ta cena.. :-)).. Nic vic Ti k tomu nemuzu rict, protoze pri 60tis. se auta davaji pryc a najizdeji novy, takže nevim.. Od 27.unora zase zacinam jezdit, tak se zeptam kluku co delaji dlouhodobější testy jak je OII 2.0TDi na tom.. Vim, že tam po minule sezone jedna zustavala prave na měrení opotrebení atd.. Dam vedet!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to super auto a hlavne super motor.. Kdyz delame dlouhodobe testy, tak se najizdi cca 600km denne.. Davame tomu za usi hlavne akcelerací, ihned za vesnici 3rychl.st, plyn na podlahu a na 90 atd atd.. Vzdycky jsme mel spotrebu kolem 7l.. Nejvic jsme myslim mel 7.2l a to jsme jel 20km po dalnici 230km/h.. Video je na youtube.com pod nazvem Skoda Octavia test drive.. :-)).. Jedine co jsme "zaslechl", ze je narocna na olej.. Kdyz auta mela najeto cca 50tis.km, tak se dolejvalo na 2000km zhruba 2-3dcl oleje... Ale pry si to sedne.. Jinak moc nevim co bych tomu auto vytknul.. Byt Tebou, tak uvazuji o kombiku.. Strasne dobre sedi :-)).. Na polygonu pri merine dymancké jizdy OII combi projede s vetsim prehledem to co OII normal.. Akorat ta cena.. :-)).. Nic vic Ti k tomu nemuzu rict, protoze pri 60tis. se auta davaji pryc a najizdeji novy, takže nevim.. Od 27.unora zase zacinam jezdit, tak se zeptam kluku co delaji dlouhodobější testy jak je OII 2.0TDi na tom.. Vim, že tam po minule sezone jedna zustavala prave na měrení opotrebení atd.. Dam vedet!

Děkuji za podrobnej popis trošku co trošku mooc ti závidím to ježdění musí to bejt paráda vozit se ve stále novejch škodovkách a vůbec to testování to byl vždycky můj velkej sen ;)lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt, že jsem si toho nevšimnul že to nemá ostřikovače.. To znamená, že ty xenony tam jsou dodělávané co? Nebude s tím potom problém na STK? Protože jestli se nepletu, tak každé auto co má xenony v základu má rovnou i ostřikovače světlometů v základu. Není to tak??

Jestli jsou dodělávané nebo origo by mělo jít poznat podle štítku, bývá nalepen na dně kufru + někde v papírech, a prohnat písmenka dekodérem na webu. Jestli ale jsou origo, tak netuším, jestli nebude problém s chybějícími ostřikovači na STK? A němečtí poldové jsou na to prý taky hákliví.... někdo na fóru to vyřešil tak, že na nárazník přilepil makety, prý to funguje lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ty lišty taky sundal dolů, ale pouze z důvodu, že je chci nechat nalakovat a pak půjdou hnedka zpět :) Sundat to šlo pěkně, ale jak píšou ostatní, dostat dolů tu pásku, to je děsnýýý :feve: Na autě to ještě jde, něco tam zůstalo, něco ne...ale teď zápasím s lištama, z nich to dostat, je ještě horší :angry: Malým šroubovákem jsem to z lišt oškrabal, ale něco málo tam pořád zůstalo. Technickej benzín si ani neškrtne, ale zkusím si nato koupit ředidlo Chemoprén na odstranění zbytku lepidla, snad to už pak půjde a to i z auta....práce nevděčná, doufám, že už to nikdy nebudu muset dávat dolů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za podrobnej popis trošku co trošku mooc ti závidím to ježdění musí to bejt paráda vozit se ve stále novejch škodovkách a vůbec to testování to byl vždycky můj velkej sen ;)lol

Okud jsi? Je tam nabor novych lidi na nabeh kilometru :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle trošku nepobírám. Tak chceš auto jako taxík nebo to chceš na závodění? V životě mi nikdo nevymluví, že zvyšování výkonu nemá vliv na životnost motoru. A dosud jsem se domníval, že u taxiku se jedná o to, aby se najelo co nejvíce km při co nejmenším počtu závad. Jo a jestli takto prasíš s každým autem, jak výše popisuješ, pak nenadávej na to auto, že ti po letech odejde, ale především na sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle trošku nepobírám. Tak chceš auto jako taxík nebo to chceš na závodění? V životě mi nikdo nevymluví, že zvyšování výkonu nemá vliv na životnost motoru. A dosud jsem se domníval, že u taxiku se jedná o to, aby se najelo co nejvíce km při co nejmenším počtu závad. Jo a jestli takto prasíš s každým autem, jak výše popisuješ, pak nenadávej na to auto, že ti po letech odejde, ale především na sebe.

Pokud si prectes moje prispevky, tak se dozvís, že pokud nekde prasím, tak je to pod zastitou spolecnosti TUV SUD AUTO CZ, coz teda asi jakožto znalec, by jsi mel znat! Je to v rámci testování vozu s spz typu "zelene" F což je testovací SPZ, s dodatecně odstraneným rychlostním limitem! To že jinak jezdim po dalnici 200 je jen a pouze muj problem.. Myslim, že tady 70% lidi taky jezdi nad "limit" určené statem :-)) tak nechapu co do me navazis.. Mimo jine, nejsem sam kdo tam mel problem se Supíkem.. Na letisti je nas 220 a krom drbaní nasich krasnych dispečerek se jako druhe nejčastejsi tema probíraly poruchy na autech.. :-/.. Auto pujde stejne za 3 roky pryc a bude zase jiny.. Jen me to zajimalo.. Cipovat budu urcite, chci proste vykon pod zadkem.. Zazil jsme spousty situaci kdy se Ti vykon hodí, aby jsi vyvazl z nejake prekerky živ a zdráv.... Co se tyce turba a trysek, tak se jenom zajimam jestli je to u 96tky PD taky mozne.. Toť vše.. Doufám, že jsme Te nepobouril.. :-))

Bazz->> Zeptam se Ti, jestli taky nikdo bude jezdit z toho kraje, že by Te vzal, ale minule tam jezdil jeden nebo dva, tak to zjistim.. Posli SZ odkud presne, jestli je to tajne :-).. Dík

Editováno: , autor: MOTIF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak pisu, litrik me nezblazni.. Jezdeni za studena u me nehrozí. Nastartuju a jedu cca 15km z domova do Prahy.. 3-4km vesnice, zbytek dalnice :-)) Tam se to prohreje. Ale to jsi me zarazil s tou 74kou, turbem a ventilama.. zase si rikam, kdyz necham od CIMBU cipnout 98tku, tak by to taky mohlo byt zajimave.. Uz jsme na CIMBU psal mail a neni problem, az bude, tak se mam ozvat!

...psal sem turbo a trysky, kazdopadne na Cimbu se vyprdni lepsi SW ma DieselPower... a jeste usetris Cimbu jen prehazuje jednotky, DP ti udela SW spesl na kazde auto, Cimbu si nebude vedet rady uz jen kdyz das jiny trysky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...