Přejít na obsah

Kdy přesně bylo auto vyrobeno?


Wassermann

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás všechny,

mám jeden malý, pro někoho možná láma dotaz, ale odpověď jsem na fóru zatím nikde nenašel. Jak se dá poznat, přesné datum ,kdy bylo auto vyrobeno, víte to někdo??? Měl jsem zato, že to vyčtu z identifikačního štítku, který je v zavazadelníku vedle rezervy nebo na 1.vnitřní straně v servisce, ale tam to není. Jak se to tedy dá zjistit? Mám poslední dobou s auti nějak moc problémů, tak mě jen zajímalo, jestli nebylo náhodou vyrobeno v pondělí.... ;)

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás všechny,

mám jeden malý, pro někoho možná láma dotaz, ale odpověď jsem na fóru zatím nikde nenašel. Jak se dá poznat, přesné datum ,kdy bylo auto vyrobeno, víte to někdo??? Měl jsem zato, že to vyčtu z identifikačního štítku, který je v zavazadelníku vedle rezervy nebo na 1.vnitřní straně v servisce, ale tam to není. Jak se to tedy dá zjistit? Mám poslední dobou s auti nějak moc problémů, tak mě jen zajímalo, jestli nebylo náhodou vyrobeno v pondělí.... ;)

Díky za rady.

Nebo na noční, to je ještě horší. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, možná, že se mýlím, ale měl jsem vždy za to, že toto datum v zásadě souhlasí s datem uvedeným v Technickém průkazu v Záznamu o schválení technické způsobilosti vozidla.

:skoda:

Pako: díky, sice to asi není ta technická způsobilost, resp. asi datum homologace, to je pěkně staré, ale přivedl jsi mě na skvělou myšlenku důkladně probádat velký TP, no a jediné, co připadá v úvahu, je to datum pod štemplem Škodovky na konci TP. Tedy asi doba, kdy to vykopli z linky a šlo to čekat na plac, než si to nějakej trouba, jako já koupí. B)

Díval jsem se na to a vypadá to na čtvrtek :t

Jen jestli se ale už moc netěšili na víkend a nebylo to na noční :D:skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pako: díky, sice to asi není ta technická způsobilost, resp. asi datum homologace, to je pěkně staré, ale přivedl jsi mě na skvělou myšlenku důkladně probádat velký TP, no a jediné, co připadá v úvahu, je to datum pod štemplem Škodovky na konci TP. Tedy asi doba, kdy to vykopli z linky a šlo to čekat na plac, než si to nějakej trouba, jako já koupí.  B)

Díval jsem se na to a vypadá to na čtvrtek  :t 

Jen jestli se ale už moc netěšili na víkend a nebylo to na noční  :D  :skoda:

Ano, přesně tohle datum jsem měl na mysli.

Jinak, jsi na tom líp než já. Mám tam 3.5.2002 a to byl pátek, navíc se pamazuji, že následující týden pro "vysoký zájem" o Fábie a svátek ve středu přerušili výrobu. Ale jezdí to, jenom to chtělo nový SW v ŘJ, časem teklo servo, nyní klimatizace místo chlazení topí...., drobnosti nepočítám..... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Zdravim dostala se mi do ruky jedna fábia z auto esa v žalostném stavu taková splácanin faceliftu a starší verze... Potřeboval bych radu z čeho všeho se dá vyčíst rok výroby kromě skel. A pokud někdo víte zda je možná aby fábie vyrobena v 1.2005 měla skla 04?

Editováno: , autor: ChotyOc81kwchip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to fakt divný celý auto :D napříkal to má abs pochopitelně, když je to auto z esa se abs nerozsvítí po zapnutí klíčku. Závada zjištěna až po načtení přes vag, kouknu a celá řídí jednotka abs odpojena a kabel zastrčen :D. Ještě to psalo špatný snímač rychlosti g22, ale když to má zabudovaný abs tak to by to mělo brát rychlost z abs ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba zadní náprava se běžně nemění. Když sundáš levé zadní kolo, na držáku tlumiče je denní razítko ve tvaru XXX YY ZZZZ

XXX jsou den v týdnu a týden např 425 čtvrtek v 25 týdnu YY je rok a směna např 41 je 2004 ranní směna ZZZZ jsou číslo stroje a pořadový číslo a za ním ještě index dvou písmen, nejčastěji BB

Takže podle prvních čtyř čísel poznáš datum výroby nápravy a v podstatě většiny dílů celého auta. Auto bylo smontováno o několik dní později

Editováno: , autor: tomik.cesko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...