Přejít na obsah

Gumy continental


Xonik

Doporučené příspěvky

Řeším problémek, jakožto stálý zákazník čepracích stanic Shell jsem po natankování určitých litrů obdžel slevu na nákup pneu Continental v síti prodejen Barum ve výši 25%. Ale vůbec nevím jestli má cenu je kupovat, mám ten pocit že je to zrovna nejdražší značka na trhu co jsem koukal. Jako chci kvalitní gumy, nejde mi o cenu, ale neěkde jsem viděl že Conti jsou i stou slevou dražší než třeba Goodyear apod, takže opravdu jsou tak kvalitní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je hodně obecná otázka. Guma, která bude špičková v rozměru 195/65/15 nemusí už tak dobře dopadnout ve vel. 205/55/R16 apod. Projeď různé e-shopy s pneu, většinou tam mají ke gumám zveřejněné i testy těchto pneu, může to pomoci s výběrem. Já jsem takto vybíral zimní a byl jsem spokojen..:-). Osobně si nemyslím, že by continental přinášel dobrý poměr kvalita/cena!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to chápu, ale popravdě na to nemám moc času, jen mě zajmalo jestli s nima někdo máz zkušenosti, a jestli s nima neprohloupím.

Zeptám se tě na tohle: Na co kupuješ ty pneu? Pro parádu a nebo pro funkčnost, kde by měl být hlavním ukazatelem poměr cena / kvalita?

Podle toho, co jsem slyšel od různých lidí v různých pneu servisech bych to uzavřel tímto: každý z těch TOP 4 až 6 světových výrobců pneu má podobné nebo SKORO stejně kvalitní gumy v každém daném rozměru.

To co vychází v testech je podle těchto lidí stejně dáno tím, kdo jak k danému testu přistoupí a to hlavně finanční podporou (nevím co si o tom mám myslet, ale vše je možné).

Já používám NOKIANy, jiní GOODYERy, další FIRESTONE, jiní PIRELLI a jiní zase MICHELINy a tak dále a tak dále ............

CONTINENTAL je určitě kvalitní značka a nebál bych se jí, ale na druhou stranu jsou dosti drazí.

Nezapomeň, že ty to budeš, kdo na těch gumách bude jezdit, ty je budeš platit a ty potom budeš někomu nadávat, že ti nějak poradil

Jen jedna věc je jistá, gumy tvé auto spojují se silnicí a jsou hooodně zodpovědné za bezpečnost jízdy spolu s tebou a s tech. stavem tvé káry

A teď přemýšlej :smich:

Neber to prosím špatně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na toto mohu rici zkusenost meho kamarada, co je mel, ma a rika ze i mit bude na Peugotu 307 SW a ze na mokru jsou spickovy. NAprosto souhlasim s Palem co se tyce prednich svetovych vyrobcu. Jinak ma na tom pazoutu Continental sport contact, nyni tusim ze uz 2-ky. Takze ja osobne pro mou jizdu bych volil nejake take svetove vyrobce, ale urcite se daji sehnat levnejsi pneu, s klidem reknu ze funkcne stejne dobre! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobně ma zkušenost na octavii s continentalama contiecocontact jak ve 195/65/15 , tak 205/55/16 a musím říct, že ta guma jak za sucha, tak za mokra dost klouzala při ostrem prujezdu zatačky a při brždění mi přijde že taky šly mnohem dřív do smyku, nežli goodyeary ktere mam teď.... Ma zkušenost říká že contíky jsou pěkně drahy a zas taková sláva to není... Toť muj názor!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobně ma zkušenost na octavii s continentalama contiecocontact jak ve 195/65/15 , tak 205/55/16 a musím říct, že ta guma jak za sucha, tak za mokra dost klouzala při ostrem prujezdu zatačky a při brždění mi přijde že taky šly mnohem dřív do smyku, nežli goodyeary ktere mam teď.... Ma zkušenost říká že contíky jsou pěkně drahy a zas taková sláva to není... Toť muj názor!

Pod to bych se podepsal taky. Měl jsem je v 195/65/15 a byly hodně tvrdé a od poloviny vzorku i dost hlučné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to chápu, ale popravdě na to nemám moc času, jen mě zajmalo jestli s nima někdo máz zkušenosti, a jestli s nima neprohloupím.

Zeptám se tě na tohle: Na co kupuješ ty pneu? Pro parádu a nebo pro funkčnost, kde by měl být hlavním ukazatelem poměr cena / kvalita?

Podle toho, co jsem slyšel od různých lidí v různých pneu servisech bych to uzavřel tímto: každý z těch TOP 4 až 6 světových výrobců pneu má podobné nebo SKORO stejně kvalitní gumy v každém daném rozměru.

To co vychází v testech je podle těchto lidí stejně dáno tím, kdo jak k danému testu přistoupí a to hlavně finanční podporou (nevím co si o tom mám myslet, ale vše je možné).

Já používám NOKIANy, jiní GOODYERy, další FIRESTONE, jiní PIRELLI a jiní zase MICHELINy a tak dále a tak dále ............

CONTINENTAL je určitě kvalitní značka a nebál bych se jí, ale na druhou stranu jsou dosti drazí.

Nezapomeň, že ty to budeš, kdo na těch gumách bude jezdit, ty je budeš platit a ty potom budeš někomu nadávat, že ti nějak poradil

Jen jedna věc je jistá, gumy tvé auto spojují se silnicí a jsou hooodně zodpovědné za bezpečnost jízdy spolu s tebou a s tech. stavem tvé káry

A teď přemýšlej :smich:

Neber to prosím špatně

No špatně to rozhodně neberu, já jsem sem pro radu šel, tekže si rád poslechnu názor. Gumy samozřejmě kupuju za prvé pro funkčnost, za druhé na parádu... :-) Ten poměr cena/výkon je jednak zavádějící, a jednak mě v tomhle případě opravdu moc nezajmá. Věřím že gumy Barum nebo Matador mají skvělý poměr cena/výkon, přesto už bych si je nikdy nekoupil, cena skvělá, kvalita nic moc. Ale díkk za ujištění že continentalama nic nezkazim, jinak zde byli zmíněný goodeary, což je můj druhý favorit. Ale na ně něni sleva...:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem 225/45/17 CONTINENTAL Sport Contact I a teď mám 205/50/17 CONTINENTAL Sport Contact II a jsem maximálně spokojen. Všechno opravdu záleží na jaké použití to chceš. Jinak v těchto rozměrech maximální spokojenost na suchu i mokru a nechtíc i na sněhu :))

Jinak jsem ještě slyšel že jsou dost dobré CONTINENTAL Premium Contact 2 což by asi byla nejvhodnější volba pro tvůj rozměr

nějaké testy jsou tady

http://www.e-pneu.cz/testy_pneu.php?PHPSES...KEE3mlNj8C-Glf1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octu jsem koupil na CONTI Eco Contact (nebo tak nějak) 195/65/15, vyrobený 01/05 a celkem dost olítaný. Přijdou mi hlučnější než zimáky Kléber, který jsem teď sundal. U mě po zkušenostech s kvalitou a výdrží zástává na prvním místě Kléber. Co člověk, to názor. A dost děsná cena na ty Contíky. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...