Přejít na obsah

Sedan HTP 40Kw


Kocour

Doporučené příspěvky

jazdit sa da, ale tie lacne skodovky nie su v porovnani s inymi autami az tak lacne. ja by som si za tie peniaze kupil radsej trebars "chevrolet" alebo podobnu znacku. ten 40kW motor na sedan som nenasiel, vie niekto cenu ak sa to vobec predava?

Myslis Chevrolet Aveo se skvelou bezpecnosti 1 + 1 * v crashtestu? ...tak to je vazne dobrej vtip :) 40kW verze se prodava o 15000Kc lacineji nez 47kW.

nj, beriem spat. o tom crash teste som nevedel :o my fault. aj tak by som este hladal nieco podobne. a ked uz najlacnejsi classic - 15tis. rozdiel pri takejto investicii... :disgust: vydupat miernu zlavu a brat silnejsi motor s ohladom na predajnost vozu v buducnosti (z tohto dovodu tiez jednoznacne combi).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to nemůžu vydržet, jak se tu přete.

Nikomu neberu jeho zkušenosti a vědomosti.

Pokud se v tom, o čem mluví, někdo z Vás vyzná, je to

dobře. Jen ať se o to podělí.

Ale serou mě ti, kteří někde něco slyšeli a pak to

trouběj dál a nevědí o tom nic. Hrajou si na velký

závodníky a odborníky.

Něco Vám teď povím. Nechci se ničím chlubit, ale

pokud tady řeknu, že mám zkušenosti s závody do vrchu

a že jsem rok jezdil v Berlíně závody v ulicích o prachy,

nechtěl bych, aby to někdo zpochybňoval.

Po nehodě, která mě stála málem život, jsem

si koupil 40 Fabii a nestěžuju si. Věděl jsem, co je to

za motor a jak bude jezdit.

Nikdo to neberte osobně a jen si z toho něco vemte.

Nemám zapotřebí lhát o svých vědomostech a zkušenostech.

A jestli si někdo myslí něco jiného, tak ať o tom mlčí.

A když nedokáže mlčet, nemůže mě to rozhodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kocour: Jestli mohu něco dodat (jako majitel kombi HTP 47kW), tak v sedanu motorizaci 40kW neber. Budeš-li brát funglovku a hádám, že si ji chceš hezkých pár let nechat, tak vem něco, čeho v budoucnu nebudeš litovat. Je doba různých akcí, dají se sehnat skladovky či předváděčky za slušnou cenu ( i když asi ne za 240 tisíc). Chceš-li fábku, tak vem to silnější HTP, ale ještě lépe 1,4 55kW. Prázdný sedan asi nepojede o moc hůř, než krátká se 40kW motorem, ale sadan má kufr pro to, aby se v něm něco vozilo - a za čas buděš třeba vozit i prcky a hromadu krámů ( vím co rodina vozí) a ta slabá 1,2 nebude stíhat. Bude problém s předjížděním, dostaneš se častěji do méně bezpečných situací.

třeba moje 47kW HTPčko jede slušně v obsazení 1-2 osoby a prázdném kufru. Při obsazení 3-4 lidmi je to už hodně poznat, a při plném obsazení a nacpaném kufru to je nářez (pátej kvalt tam skoro nedáš a jen to honíš v otáčkách na čtyřku).

Kdybych volil dnes, tak minimální konfigurace by byla 1,4 55kW a ABS. Možná se tu ozve dost lidiček, co jim slabší HTPčko stačí, ale já nemám auto na oblepování plastama a samolepkama a obrážení tuningářských srazů, ale pro běžné použití a tam to už dnes chce víc, než 40kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s Thorem. Mam 40kW a v pohode mi to staci, ale je to proto ze z 95% jezdim sam s prazdnym autem. Kdyz uz nekdo chce auto s velkym kufrem, tak asi proto ze v tom kufru bude neco vozit (ja tam vozim destnik ;) ) a na to potrebuje i silnejsi motor. Pokud v tom budes jezdit sam, tak si neporizuj sedana ale kratkou a na to ti bude 40kW stacit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to nemůžu vydržet, jak se tu přete.

Nikomu neberu jeho zkušenosti a vědomosti.

Pokud se v tom, o čem mluví, někdo z Vás vyzná, je to

dobře. Jen ať se o to podělí.

Ale serou mě ti, kteří někde něco slyšeli a pak to

trouběj dál a nevědí o tom nic. Hrajou si na velký

závodníky a odborníky.

Něco Vám teď povím. Nechci se ničím chlubit, ale

pokud tady řeknu, že mám zkušenosti s závody do vrchu

a že jsem rok jezdil v Berlíně závody v ulicích o prachy,

nechtěl bych, aby to někdo zpochybňoval.

Po nehodě, která mě stála málem život, jsem

si koupil 40 Fabii a nestěžuju si. Věděl jsem, co je to

za motor a jak bude jezdit.

Nikdo to neberte osobně a jen si z toho něco vemte.

Nemám zapotřebí lhát o svých vědomostech a zkušenostech.

A jestli si někdo myslí něco jiného, tak ať o tom mlčí.

A když nedokáže mlčet, nemůže mě to rozhodit.

[OT] muzu se prosim zeptat, jakou informacni hodnotu pro tento thread, krome sebechvaly, ma tvuj prispevek? [/OT]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak taky se este pridam. Proste 1.2 40kW mam nebo mel sem doma, trosicku poladenej, nicmene proste je to auto pro zenckou, ktera si jede nakoupit do mesta nebo treba do nakyho hypermarketu. Jak tu bylo receno stim souhlasim v jednom maximalne ve dvou se to este dat, ale pokud nalozite sedana v plnym obsazeni tak to potom vazne nebude stacit ani ten 12v. ale urcite to bude mnohem lepsi nez 6v. A pokud majitel uvazuje o 1.2 chce mit usporu jak financni pri koupi tak i benzinovou nicmene to znamena jezdit opravdu zlehka pak bude jezdit samo za 6L, napriklad ja s tou moji dokazu bezproblemu jezdit za deset. A to jedu svizne ale ne nadoraz. Ale je fakt, ze u me je to trosku v necem jinem.

Co sem chtel dodat, je to ze nejsem v motorech odbornik nicmene se o to zajimam a dost veci mam nastudovanej a lepe ozkousenejch v praxi co se tyce hlavne skodovackejch a vseobecne koncernovejch motoru. Coz znamena ze urcite nerikam veci z doslechu ale veci, ktery jsem realne odskousel.

Pokud muzu zaver tak pokud chce majitel opravdu setrit tak 1.2 12V pokud by bylo trochen vic financi urcite asi 1.4 55kW.

Editováno: , autor: laky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je taky super téma tady toto...mám takový pocit,že čím dal častěji když se založí nějaké téma které se týka ať už motoru samotných nebo jejich výběru tak se to zvrhne v nějakou horlivou diskuzi kde se někdo urazí, někdo něco odsoudí a někdo vytahne uplnou blbost a OT...nevím no ať si každý koupí co chce a na co má finance...jasně když se chce poradit tak proč ne ale asi sám zakladatel tématu nečekal a nechtěl vyhrotit takovouto debatu ale tak už to na foru je :t;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Lugo: Tady to ještě jde, ale vem si diskuze na Idnes, nebo na seznamu. Tam se řežou do krve a na jakýkoliv tvůj příspěvek ti hned deset lidí napíše, že jseš úplnej trotl. A teď před volbama, je to děs ještě větší. Podle mne tam mají PR agentury dost placenejch křiklounů, kteří už nedělají nic jiného, než pomlouvají konkurenční stranu. Ale fakt je ten, že jak někde přibývá víc a víc členů, tak úroveň fóra podle mne klesá. Už to není takové komorní jako v začátcích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Thor: hlavni problem je ze se tu michaj lidi co sou okolo tunigu a lidi co uznavaj vicemene seriovky a tunigu nerozumej a mezi tema lidma je dost problem. Na TF se jen malo kdo vozi po takovejhle blbostech, nebo se tam resej podobny veci co resi tady jisty lidi. Hlavne je to tam tak ze ja s fabii se tam za zacatecnika protoze tam maj lidi uplne jiny kary a pak neco takovyhle neprobiha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Thor:No tak jako diskuze na Idnes,seznamu a podobně raději ani nesleduji..nemám to zapotřebí...každopádně bych moc nesouhlasil,že s stoupajícím počtem lidí klesá kvalita..možná je fakt,že každého neznáš ale zase ber to tak,že tu je víc lidí kteří jsou ti ochotni poradit a mají ti co k problému říct...

Každopádně raději se vraťme zpět k tématu ať tu nejsme moc OT :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lugo: mas pravdu nicmene posledni vec mimo tema, kterou mam fakt na srdci a dokud to nereknu tak me to bude zrat.

Tady dotocny odsoudej lidi a vubec o nich nic nevedi. Ja si od nakejch 13let vydelaval sam jen diky tomu ze rozumim HW, sam vlastnorucne vydelaval a nikdo me nic nikdy nedaval proste sem si nevyskakoval. Kdyz se pak situace obrati a ja v osumnacti dostanu auto tak potom tu v kazdym prizpevku posloucham narazky na tohle, a este a okamzite patrim do kategorie rozmazlenej fracek. To me vazne stve a ten kdo by se tu mel zameslet nejsem ja. Tohle me osobne dokaze tak natsvat ze sem proste nepricetnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[OT] muzu se prosim zeptat, jakou informacni hodnotu pro tento thread, krome sebechvaly, ma tvuj prispevek? [/OT]

Tak přesně o tom jsem mluvil. Vždycky se někdo najde, kdo chce kritizovat.

Já si vždy nechám poradit a nikdy nikoho nesoudím. Pokud hodnotím jeho práci,

tak mám vždy v hlavě to, že se mu to jeho dílo líbí a že do ho vrazil více či méně

peněz. Nikomu neřeknu, že to má na hovno a respektuji to. A pokud chce, řeknu

mu svůj názor.

Co se týče tebe, co tě žere? Pokud mám takový zkušenosti, rozhodně se s nimi

nechci chlubit. Spousta lidí tu ví o autech mnohokrát více a já si vždy nechám

poradit. Když se ti někdo představí jako inženýr, taky mu řekneš, proč se vychloubá. Dal jsem to jen jako příklad, protože v ničem jiném, co se týče aut,

odborník nejsem. Nikdy jsem se na nikoho nepovyšoval, jsem tak vychovanej.

A kdyby jsi mě znal, pro přátele se dokážu roztrhnout, když potřebují pomoc.

A pokud bys mě požádal třeba i ty, když to bude v mých možnostech, pomohu.

Lugo: Souhlasím s tebou.

A co se týče tebe Laky. Je mi úplně jedno, jak jsi k autu přišel.

Je to jen čirá závist. Když jsem tenkrát dostal od našich Rapida,

slýchával jsem podobný narážky.

A tvoje auto: Líbí se mi. Já bych něco udělal jinak, ale kritizovat ho nebudu.

Řekl bych ti jen svůj názor, pokud bych o to stál.

A jinak ti fandím, utápíš v tom mnoho peněz a mnozí i já na to nemají prostředky.

Já jsem si 40 kW pořídil z finančních důvodů. Už jsem neměl ani korunu navíc.

Věděl jsem o 47 a mrzelo mě to. Ale nešlo to. A tak se musím spokojit s tím,

co mám. A pokud bych měl někomu poradit, kupte si 47 minimálně nebo tu 1.4,

ještě lépe.

Takže jestli můj příspěvek někomu připadal jako vychloubavý, tak se omlouvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Péťa:No nevím jak komu připadl ale prostě možná většinu popíchlo to,že jsi napsal nechci se chlubit a pak jsi dodal,že jsi jezdil závody někde v Berlíně a pak jsi měl nehodu ( to nechci v žádnem případě nějak zlehčovat každá nehoda je děsivá věc) a nakonec jsi si koupil raději Fabii 40kw...jako kdyby to vypadalo aby jsi nejezdil tak rychle tak sis raději koupil nejslabší motor...tak asi tak :) Holt tady si člověk musí dávát pozor na vše co napíše :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Péťa: kurnik tak konecne se tu projevil nekdo kdo to ma vhlavne poradne srovnany.

Jediny s cim nemuzu souhlasit. Když se ti někdo představí jako inženýr, ze se vychlouba.

Tak jako pokud uz si venoval ty skole naky to usili tak ses absolutne nekde jinde nez maturant nebo vyucnak, vidim to na tatovi, a proto lec uz mam ke skole mam odpor tak stejnak si asi alespon toho Bc. chci udelat jelikoz se okamzite dostanu do uplne jiny platovy skupiny. Nicmene uznavam ze to ze mas pred menem ing. z tebe nedela cloveka, kterej ma patent na rozum. To jako vzadnym pripade. Lidi bez vejsky, ktery sou ve svejch oborech velky experti a sou vysoce inteligentni je dost.

40kW fakt jen z financnich duvodu, nicmene presne takhle se kupovala ta moje fabie z financnich duvodu a kdyz se to decentne obratilo a treba ted upravuju tak me to mrzi ze nebylo neco jinyho a pak kazdymu jak magor musis vysvetlovat proc upravuju 1.2ku to je celkem taky unavujici. Nicmene tohle se zrejme netyka tazatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lugo: taky mas pravdu, proste hele ja forum beru z rezervou nak neresim co kde kdo placne, krom teda nekterejch lidi nesoudim lidi dokud je osobne nevidim.

Dejme tomu expert na motory ti poradi co a jak poladit a kde co koupit a ja nevim co vsechno a ty mu nato reknes no a jako jak vim, ze to je spravny, ze me tu neplkas neco co sis tu vymyslel a on ti nato odpovi no ja delal nekolik let pro Skoda Motorsport. No a taky se nevychlouba, proste nevim no, to by tu nepsal ale nikdo nic, jako nekdo tu ukaze novy kola co si koupil a to mu nato muzu rict hele ty machrujes ze mas na novy kola a pritom je jen stastnej ze si je poridil tak hned stim specha a ukaze je o tom to je proste.

Ja osobne vim, ze treba nemam a jen tak nebudu mit na Supru, protoze do ni se musi narvat sousty penez a neni to auto na jezdeni normalni. No a taky nerikam ze nekdo machruje kdyz popisuje co si objednal z USA a co tam dava a kolik tam ted ma PS a na jakym je stage a podobne. Sem rad ze se muzu treba na srazu pokochat necim co je muj sen nebo co se mi libi a sem rad ze ma nekdo penize cas a odvahu se do neceho takovyho pustit.

Editováno: , autor: laky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Péťa:No nevím jak komu připadl ale prostě možná většinu popíchlo to,že jsi napsal nechci se chlubit a pak jsi dodal,že jsi jezdil závody někde v Berlíně a pak jsi měl nehodu ( to nechci v žádnem případě nějak zlehčovat každá nehoda je děsivá věc) a nakonec jsi si koupil raději Fabii 40kw...jako kdyby to vypadalo aby jsi nejezdil tak rychle tak sis raději koupil nejslabší motor...tak asi tak :) Holt tady si člověk musí dávát pozor na vše co napíše :)

Myslem jsem, že tu jsou rozumní lidé. A že se tu jeden druhému snaží pomoct.

Máš pravdu, asi je lepší držet hubu a myslet si své.

Tenkrát jsem byl rád, že jsem to přežil. Měl jsem silný auto.

A Fabii jsem si koupil ze dvou důvodů, vlastně z jednoho.

Tenkrát jsem potřeboval dojíždět do práce a Škoda nabízela

rok leasingu zdarma, takže přeplatím 3 tisíce, místo obvyklých 40 až

50 procent navíc.

Dal jsem 120 tisíc na akontaci a bylo to vše, co jsem měl.

Nemohl jsem přidat ani lak, protože by cena stoupla a já bych musel

dát o 30 tisíc víc jako akontaci. A náhradní díly oproti zahraničním autům

jsou levnější - další faktor.

Jasně, že bych si koupil jiné auto. Chtěl jsem Golfa V nebo Leona, ale

co jsem měl dělat?

Těm, kterých se můj příspěvek nedotkl a pochopili mě, držím palce

a doufám, že se mohu spolehnout na jejich znalosti a zkušenosti, a pokud

budou potřebovat pomoct, a budu vědět, pomohu. Nepíši sem, abych

kritizovat, ale podělil se o to, co mám v hlavě.

A co se týče hádek, do nich už vstupovat nebudu. Jde mi o něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vysvětli tomu, co označil můj příspěvek za vychloubání.

To s tím inženýrem jsem dal jako příklad. Když něco vím a někde

to řeknu, že o tom něco vím, nepovažuji to vychloubání.

Ty taky víš spoustu věcí o autech a podělíš se o to, já jsem jen rád

a nikdy by mě nenapadlo, že je to samochvála.

Jsem rád, že lidi tuní i Škody, jsem blázen do aut, ikdyž někteří řeknou:

Co chceš tunit na Fabii? Toho si nevšímám. Svý auto mám rád a chci,

aby vypadalo podle mých představ. A pak někdo přijede s Fabií, jako

má spousta z Vás a kritici mohou na nich oči nechat.

Taky se rád chlubím novou věcí na autě a rád sleduju výtvory ostatních

Samozřejmě to za chlubení nepovažuji. Fandím Vám všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...