Přejít na obsah

VZPOURA NA DEXONU


Doporučené příspěvky

Dneska jsem se prokousal tim forem na dexonu. Johanik se opravdu snazil a bojoval ze vsech sil, ale klukum "od klavesnice" se neda nic vysvetlit. Zajimalo by me, zda maji nejake zkusenosti s takovymi tlaky, jake muzeme slyset na dB DRAGU. Podle me si doma porad bastli ty svoje teslace z Valmezu a nic lepsiho pro ne neni. Nedokazou ocenit cizi praci a kazdeho jen krytizuji a sami tematu nerozumi. Schovavaji se za jisteho "Sinclaira", ktery podle vseho dane veci rozumi.

Potom je tam par lidi, co tomu rozumi, ale obcas jim ulitne na foru pekna kravina aneb hezky blabol. Clovek se tam rozumne zepta na problem, v nekolika prvnich prispevcich dostane odpoved k danemu tematu, ale jak se do toho vlozi "mazaci", tak je to v pytli. Nedozvim se lautr nic, jen par "fyziku" si vyleva sve nezdarene vypocty skrz klavesnici na forum. Proc se radeji nedrzi papiru a tuzky a nekuti ty svoje hypercitlive reprobedny???

Chtel jsem pouze na foru malinko uznani, pac kazdy, kdo neco takoveho stavel, tak tusi, ze to neni hodinova zalezitost. Simulace ozvucnice, nekonecne vypocty natrubku a tlumeni... Chtel jsem timto vytvorem konecne zapadnout, ale bohuzel efekt byl opacny. Postavil jsem jeste vyssi barikadu mezi zaryte "klasiky hifi" a "auto hifisty".

Timto bych se chtel omluvit vsem, kteri byli nejak prostrednictvim meho prispevku dotceni, urazeni a zesmesneni.

Je pravdou, ze citlivost, ucinnost reproduktoru ma neco do sebe, ale o to se prece v dB DRAGU jedna, nebo snad ne???

Tak se tedy tazi: Jaky smysl tyto bourlive diskuse maji, kdyz nic nevyresi a prohloubi propast v jednom odvetvi? Proc nekteri lide nedokazou psat objektivne a ovlivnuji ostatni, kteri se pridavaji na jeho stranu "uz z principu"?

Dekuji, ze jste si precetli muj skromny prispevek a touto cestou vas zadam: Budte objektivni a kdyz o problemu nic nevite, nedelejte, ze ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde bych použil ono staré...mnoho vyvolených, málo povolaných...Když navštívíš více stránek a je jedno s jakou tématikou, tak výsledek je vždy stejný.Vždy jsem se snažil k danému tématu si zjistit nějaké informace než budu něco opravovat, zapojovat apod.Ale sleduji, že docela dost lidí to dělá obráceně.Nejdřív něco zmrví a pak se na tebe obrátí o pomoc.

Protože se nejvíc zabývám autohifi tak sleduji vše co se v tomto oboru děje a vždy se najde něco nového s čím je potřeba se seznámit.Dost nových informací se dá najít i v časopisech.Potom mě dost překvapí tvrzení některých rádoby "odborníků" kteří popírají některé věci popisované jako základy instalace autohifi.Když tvrdí, že je nutné zařadit CAP k reprodukci basů at´ už se jedná o jakýkoliv výkon tak nebudu polemizovat o tom, že je to nesmysl apod.

Spousta jich je ovlivněna názory těch tzv. Ing.Ovlivňují ale i ty co se v tom opravdu neorientují a tím vznikají různé mýty tak jako je to např. s rádii od Sony.Jakmile se někdo zmíní, že si chce koupit Sony tak se to málem podobá ukamenování.To už je taková móda vždy si do někoho kopnout.

Neklesej na duchu a pokračuj v tom co děláš rád a nenech od takových odradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to fancarhifi: Mas pravdu, ale v necem zase ne. Kazda mince ma dve strany, nebo jak se to kua rika... B) Podle me je kapacitor neucelny. Nikomu nevyvracim, ze mu z casti stabilizuje napeti, ale na zvuk to nema vliv. Vliv maji podle me kabely a baterka. Takovy hezky indikator na poklesky napeti se da zbastlit za par supu a nepotrebujes k tomu drahy kapacitor. 2kW je uz poradna naloz, ale zase na druhou stranu: slaba citlivost meni vysledny efekt smerem dolu a tepelne ztraty nahoru, cili z tech 2kW se velka cast premeni na teplo... S tou citlivosti to bude nejspis pravda. Ale nesouhlasim s tema dalsima debilnima kecama, co se na tom podelanym foru rozmazavaji. Proste citlivost+ucinnost+vychylka membrany=zaklad kvalitniho reproduktoru. Das mi za pravdu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde bych použil ono staré...mnoho vyvolených, málo povolaných...Když navštívíš více stránek a je jedno s jakou tématikou, tak výsledek je vždy stejný.Vždy jsem se snažil k danému tématu si zjistit nějaké informace než budu něco opravovat, zapojovat apod.Ale sleduji, že docela dost lidí to dělá obráceně.Nejdřív něco zmrví a pak se na tebe obrátí o pomoc.

Protože se nejvíc zabývám autohifi tak sleduji vše co se v tomto oboru děje a vždy se najde něco nového s čím je potřeba se seznámit.Dost nových informací se dá najít i v časopisech.Potom mě dost překvapí tvrzení některých rádoby "odborníků" kteří popírají některé věci popisované jako základy instalace autohifi.Když tvrdí, že je nutné zařadit CAP k reprodukci basů at´ už se jedná o jakýkoliv výkon tak nebudu polemizovat o tom, že je to nesmysl apod.

Spousta jich je ovlivněna názory těch tzv. Ing.Ovlivňují ale i ty co se v tom opravdu neorientují a tím vznikají různé mýty tak jako je to např. s rádii od Sony.Jakmile se někdo zmíní, že si chce koupit Sony tak se to málem podobá ukamenování.To už je taková móda vždy si do někoho kopnout.

Neklesej na duchu a pokračuj v tom co děláš rád a nenech od takových odradit.

krasne receno -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši,zajímal jsem se o repráky a bavil se o tom s člověkem nejpovolanějším,dosti dobrý a v okolí uznávaným muzikantem a stavitelem reprosoustav pro muzikanty a říkal,že špičkové reproboxy používají pouze papírové membrány.Bohužel tyto membrány se nehodí do auta kvůli povětrnostním vlivům.Samozřejmě dalšími vlivy jsou kmitací cívky,velikosti magnetů,ale toto už je na obyč.člověka,který se nevěnuje této problematice bost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši,zajímal jsem se o repráky a bavil se o tom s člověkem nejpovolanějším,dosti dobrý a v okolí uznávaným muzikantem a stavitelem reprosoustav pro muzikanty a říkal,že špičkové reproboxy používají pouze papírové membrány.Bohužel tyto membrány se nehodí do auta kvůli povětrnostním vlivům.Samozřejmě dalšími vlivy jsou kmitací cívky,velikosti magnetů,ale toto už je na obyč.člověka,který se nevěnuje této problematice bost.

papir membrana do repra pro auta se bez problemu pouziva akorat ma treba upravu lakovanim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano,o impregnaci se psalo.Jak jsem dotyčnému říkal o zatracování papírových membrán tak se jen pousmál a řekl,že toto řekne jen ten,kdo tomu opravdu nerozumí .Abych popravdě řekl,taky jsem tomu moc nerozuměl,ale je fakt,že když se podíváte na net a hledáte špičkové professionální repra tak mají papír.membrány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozrejme presne ja pise FCARHIFI ale potom uz zachazime do spousty detajlu jako je treba chlazeni civky stredici krouzek a jine.dle meho nazoru je papir nejidealnejsi.je spousta nahrazek jako kevlar,skelna vlakna,propilen.papir je asi takova vecna klasika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši,zajímal jsem se o repráky a bavil se o tom s člověkem nejpovolanějším,dosti dobrý a v okolí uznávaným muzikantem a stavitelem reprosoustav pro muzikanty a říkal,že špičkové reproboxy používají pouze papírové membrány.Bohužel tyto membrány se nehodí do auta kvůli povětrnostním vlivům.Samozřejmě dalšími vlivy jsou kmitací cívky,velikosti magnetů,ale toto už je na obyč.člověka,který se nevěnuje této problematice bost.

papir membrana do repra pro auta se bez problemu pouziva akorat ma treba upravu lakovanim

Tak to lakovani je sice impregnace, ale za jakou cenu? Existuji laky s nizkou plosnou hmotnosti, ale v konecnem dusledku impregnace vcelku zvedne hmotnost membrany, takze do prostor narocnych na povetrnostni podminky vitezi kevlar, uhlikova vlakna a pod pred impregnovanym papirem. Je bezesporu jasne, ze pro profi instalace (napriklad kinosaly, koncerty, apod.) se pouzivaji vyhradne papirove membrany, popripade papirove membrany necim tvrzene. Ale ten papir je proste nejlepsi a nejspis jeste dlouho bude, dokud nevymysli neco lehciho a pevnejsiho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...