Přejít na obsah

kolik se vejde do nadrze fabie


mr.pecoun

Doporučené příspěvky

Zdarec, dneska jsem tankoval do plna, tzn. že benzín byl asi centimetr od horní hrany hrdla, ještě před tou klapkou, dojezd dle PP byl 130 km, a narval jsem tam 44.44 l. ( 999.9Kč -> 22.50 Kč/litr). Fakt nevím kam jsem to narval. Ale je to tam. Jinak první cvaknutí pistole bylo na cca 37l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dneska jsem tankoval u Benziny,abych zjistil jestli to na Shellce víc pění.

Dojezd dle PP-40km

Dopadlo to ještě hůř-1.cvaknutí pistole už při cca 23l,další při 33l a dál už to cvakalo po sekundě...

Tak jsem vždycky zmáčkl odvzdušňovací ventilek,bylo slyšet jak odešel vzduch a tankoval jsem dál(takhle jsem to opakoval zmáčkl-pustil-tankoval...)

a povedlo se mi tam dostat 41l.Což už by tak nějak odpovídalo.

Takže nejspíš je chyba v tom odzdušňovacím ventilku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tankuji, asi 30 až 40 km po rozsvícení rezervy a do prvního cvaknutí se mi tam veje cca 41 l. Maximálně jsem natankoval 44,6 l. V knížce opravy Fábií uvádějí obsah nádrže 45l.

A ještě bych sem přidal jednu zkušenost (již jsem ji publikoval jinde). Tankoval jsem zase plnou a docvrkával jsem abych dorovnal peníze až mi benzín vystříkl ven z hrdla. Po dvou km mi auto hlásilo poruchu. Zajeljsem do servisu a tam zjistili, že mi natekl benzín do nádobky s aktivním uhlím a to se dostalo do čerpadýlka, které vrací sražené benzínové výpary zpět do oběhu. Oprava mě přišla na 6.500--. Tak pozor. Poučili mě, že při prvním vycvaknutí pistole musím bezpodmínečně přestat tankovat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palubak mi ukazoval 30 km do konce nadrze. :palec2:

Natankoval jsem stim ze chci videt benzin az u hrdla :)

Takze 43,5 litru a to jsem se snazil :)

Ty skvrny co jsou jeste ted u pumpy me mrzi jelikoz jdou pry spatne sundat :)))))

Mam Fabia 1,4 16V combajn elegance 10/2004 :palec2::smich::smich::smich::smich:

NEVERIM ZE TAM NEKDO MOHL NACPAT VIC BENZINU :)lol

JEDINE ZE BY MEL PRIDAVNOU NADRZ HIHI :p:p:p:p:p:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tankuji, asi 30 až 40 km po rozsvícení rezervy a do prvního cvaknutí se mi tam veje cca 41 l. Maximálně jsem natankoval 44,6 l. V knížce opravy Fábií uvádějí obsah nádrže 45l.

A ještě bych sem přidal jednu zkušenost (již jsem ji publikoval jinde). Tankoval jsem zase plnou a docvrkával jsem abych dorovnal peníze až mi benzín vystříkl ven z hrdla. Po dvou km mi auto hlásilo poruchu. Zajeljsem do servisu a tam zjistili, že mi natekl benzín do nádobky s aktivním uhlím a to se dostalo do čerpadýlka, které vrací sražené benzínové výpary zpět do oběhu. Oprava mě přišla na 6.500--. Tak pozor. Poučili mě, že při prvním vycvaknutí pistole musím bezpodmínečně přestat tankovat!

Zdravím a musim konstatovat že jsi měl sakra pech. Už nějaký čas jezdím fyremními Fabkami 1,4 16v, kdy se do ní vždy tankuje úúúplně max plno - do cvaknutí + stlačení odvzduš. ventilu a opět co se vejde. Neříkám že to je pro to auto "zdravý", z nějakýho důvodu tam asi to"vycvaknutí"tankovací pistole bude, ALE...fyremní fábule má nalítáno cca 350 000km, další nějakých 80 000km a žádnej problém se doposud neprojevil . Skrátka jsi musel mít velký "štěstí" :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...