Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

no jednalo se taky o úpravu dat ř.j., ale bylo to ještě vylepšený pěkným intercoolerem, kterej byl umístěn dole v nárazníku za mřížkou. To má celkem myšlenku, protože to zvedlo výkon snad ještě o 20 k, tedy asi na 260.

Jinak intercooler Ti maximalni vykon nezvysuje, takze co si napsal je trosku nesmysl ;)

Nejsem automechanik a to neco malo co o motorech vim,mam od svych kamaradu,kteri se lazenim zabyvaji jiz delsi dobu,oba mi potvrdili zlepseni vykonu po vymene intercooleru a to u vozu Subaru impreza Gti a Lancer evo8,ktere vlastni.Zejmena u prvne jmenovaneho,kde miniaturni original umisteny nad motorem pod kapotou vymenil za podstatne vetsi z verze sti a presunul jej pod predni masku.Zmena byla znat.Totez Lancer.Nesmysly se psat obcas podari,ale vzhledem k tomu,ze o par radku nade mnou pise neco podobneho i jiny clen o firme,ktera tuto upravu na rs nabizi a udava zhruba tuto hodnotu.Skodovkari sice nadelili rs intercooler pomerne velky,ale jak uz jsem rekl,je velmi chytre umisten mezi chladicem klimy a motoru,cimz myslim pozbyva na ucinku.Rovnez firma abt,ktera nadelila rs 270 koni,pise,ze upravou kromne ridici jednotky,sani a vyfuku prosel take intrercooler.Cip dokaze maximalne 240 koni,sani a vyfuk pri stesti dalsich deset viz sportmotor,takze mi porad nekde zhruba dvacka lita.Ale mozna jsem to jen vse spatne pochopil,tak se kdyztak omlouvam......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.cimbu.cz/sk/index_sk.php?page=5

/FAQ:

4. Môžu v autorizovanom servise zmeniť nové dáta v RJ ?

Je to možné, ale iba výmenou riadiacej jednotky za sériovu./

Preco by mali menit celu RJ. Staci prefleshovat data RJ. / VAG a orig. CD na fleshovanie dat.. pre RJ/

Inac podla cenika je Cimbu dost drahy.. hlavne pre Octaviu II TDi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem u toho ve SportMotoru.

Ten konektor pro flashnutí paměti je uvnitř jednotky (EDC16) jako plošky na desce plošného spoje. Odkrytovaná jednotka se umístí do speciálního přípravku, shora jsou na plošky navedeny kontaktní jehly s odpruženými hroty a toto "monstrum" je teprve připojeno na interfejs, který provede konektivitu s PC (nebo NB).

Po proceduře se jednotka vyjmula, hermetizovala silikonem, zavřela a po zaschnutí (cca 15-20 minut) byla namontována zpátky do auta.

Přes žádný vnější konektor to provést nejde.

Přesně takhle to dělali i mě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.cimbu.cz/sk/index_sk.php?page=5

/FAQ:

4. Môžu v autorizovanom servise zmeniť nové dáta v RJ ?

Je to možné, ale iba výmenou riadiacej jednotky za sériovu./

Preco by mali menit celu RJ. Staci prefleshovat data RJ. / VAG a orig. CD na fleshovanie dat.. pre RJ/

Inac podla cenika je Cimbu dost drahy.. hlavne pre Octaviu II TDi.

Když ses přihlásil do akce od Fabiatiků, tak se dělal hromadný chip do OII od Cimbu za 12tisíc.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám dotaz ohledně motoru BKD 2.0 TDI (103 kW/ 140 PS), origo tam mám turbínu s číslem dílu 03G 253 019 A, teď jsem koupil turbínu z toho silnějšího 2.0 TDI (170 PS) a má číslo 03G 253 019 N, otázkou je jestli se s tím už někdo setkal, jestli to tam půjde přehodit a jestli je potenciál toho turba možno využít při zvyšování výkonu. Nemam filtr pevnych castic..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám dotaz ohledně motoru BKD 2.0 TDI (103 kW/ 140 PS), origo tam mám turbínu s číslem dílu 03G 253 019 A, teď jsem koupil turbínu z toho silnějšího 2.0 TDI (170 PS) a má číslo 03G 253 019 N, otázkou je jestli se s tím už někdo setkal, jestli to tam půjde přehodit a jestli je potenciál toho turba možno využít při zvyšování výkonu. Nemam filtr pevnych castic..

si myslím,že by to tam mělo jít namontovat,ale aby si jí opravdu využil,tak to bude chtít upravit soft

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je otázkou, jestli to druhý turbo opravdu tlačí víc. Ale zajímá mě to taky. Kolik jsi za to turbo dal ?

Mělo by tlačit víc než standartní a mělo by být údajně i trochu větší tělo, ale je to zatím info na úrovni kamarádovo kámoš povídal, že slyšel :-). A tak hledám věrohodnější zdroj informací.

dal jsem za něj 4000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je otázkou, jestli to druhý turbo opravdu tlačí víc. Ale zajímá mě to taky. Kolik jsi za to turbo dal ?

Mělo by tlačit víc než standartní a mělo by být údajně i trochu větší tělo, ale je to zatím info na úrovni kamarádovo kámoš povídal, že slyšel :-). A tak hledám věrohodnější zdroj informací.

dal jsem za něj 4000

Za 4000 turbo z RS????To bych chtel videt?? Jinak bez upravy softu ti bude turbo k nicemu to ze je vetsi neznamena ze bude automaticky tlacit vetsi tlak.Tohle se musi doladit proste chipem.Jinak za 4000 tusim Andre prodava jete z 81kw a za 6000 z Fabie RS jete, takze za 4000 turbo z nove 2.0 RS to je zadarmo!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kam se do OII vleze IC mezi chladič klimy a motoru? vzdyt ty jsou nalepený na sobě, alespon ja to tak mam a jedna vrtule fouká na jeden chladic a druhá na druhej

U rs jsou ulozeny za sebou :kuk: Ic je uprostred a jsou na sebe nalepeny,vrtule foukaji na chladic motoru.Chce ho dat jinam,zatim to ale kromne ABT nikdo nedela,takze sehnad novy a hadice chvili potrva....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
tak zatím jsem o nikom, komu by dal Janda slevu neslyšel :D Ale jestli to chceš udělat, udělj to hned, aby ti co možná nejvíc věcí odešlo ještě v záruce, jako mně.

Co všechno ti odešlo? A jak si to dělal se zárukou, v servisu nezkoumaji, jestli máš jinej chip? Tak nějak doufám, že nic neodejde ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...