Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Kluci díky za různé rady. Co se týče přibržďování, tak to je v pohodě, nic nebrzdí. Žádné divné jízní vlastnosti jsem nezpozoroval. Asi to budu muset dát na diagnostiku. :disgust: Jinak palubní PC nemám. Měřím to sám, natankované litry=ujeté kilometry (pzn. 14,47litrů=185km). Dost mě to štve! :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je teda síla 7,8l/100km. Já jezdím UH-Ostrava cca160km, plně naložené auto i kufr, normální jízda, lehká noha na plynu, je tam chip 14" kola 185/60 a spotřeba 5,5l/100km, podařilo se mi párkrát i 5,2l/100km. a v létě se 17" kolama je to tak o 0,5l/100km více. Ale mám PP a díky němu jsem šel se spotřebou hoooodně dole. Jinak bez PP se mi podařilo najet na plnou 550-600km ale to bylo max a nyní najedu 650km a teprve začne blikat rezerva. A když to řeknu dědovi, tak ten tomu nechce věřit, jak je to možné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia Combi 1.4 MPi (50 kW), október (cca 15'C), 4 chlapi na palube, plný kufor, cca 3800 km (Žilina-Paríž-Žilina) celkovo 6,3 l /100 km N95.

Treba však povedať, že po diaľniciach max. 120 km/h (GPS), mimo mesto 80-90 km/h.

Avšak po Paríži ukazoval PP 15 litrov :o

Mysím, že MPi je na fábku slabý motor-má problémy ju rozbehnúť (vtedy aj tá vysoká potreba), ale keď sa už rozbehne, dokáže jazdiť za celkom slušné hodnoty. Napr. cesta LM-ZA (dolu kopcom-po toku Váhu) mimo špičku s veeeeeeeľmi ľahkou nohou, rýchlosť cca 80 km/h sa dá urobiť za 4,3 litra, no opačným smerom (proti toku Váhu) sa pod 5 litrov za toho otca nedá a nedá dostať :D

Ale inak spokonosť!!!!!! -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia Combi 1.4 MPi (50 kW), október (cca 15'C), 4 chlapi na palube, plný kufor, cca 3800 km (Žilina-Paríž-Žilina) celkovo 6,3 l /100 km N95.

Treba však povedať, že po diaľniciach max. 120 km/h (GPS), mimo mesto 80-90 km/h.

Avšak po Paríži ukazoval PP 15 litrov :o

Mysím, že MPi je na fábku slabý motor-má problémy ju rozbehnúť (vtedy aj tá vysoká potreba), ale keď sa už rozbehne, dokáže jazdiť za celkom slušné hodnoty. Napr. cesta LM-ZA (dolu kopcom-po toku Váhu) mimo špičku s veeeeeeeľmi ľahkou nohou, rýchlosť cca 80 km/h sa dá urobiť za 4,3 litra, no opačným smerom (proti toku Váhu) sa pod 5 litrov za toho otca nedá a nedá dostať :D

Ale inak spokonosť!!!!!! -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja  jazdim stale mesto  kratke trasy spotreba je otrasna :11,2l podla PP  lol

Tak to je gut. Jo po tobě bych chtěl auto. Samej výbrus. :D

A vieš že olej vôbec nežerie za vyše 5r. som nedolial ani kvapku oleja?Od vymeny po vymenu sa hladina ani nepohne,kolko tam nalejem tolko aj vypustim :p .

No samozrejme ked idem dlhšiu trasu ide spotreba dolu 6-7l. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, tak diagnostiku mám za sebou. nic tomu není všechno ok. Jen mi pro jistotu přehrál nový základní nastavení. Já to koupil od ženský co jezdila krátké vzdálenosti a v servisu říkal, že spotřeba se může odvíjet i od tohoto faktoru. Tak jsem to trochu více projel (130km bez přestávky) a spotřeba spadla na 6,2l. Má fabka má najeto 16000km a že teď když s tím většinou nejezdím žádné krátké vzdálenosti, tak se spotřeba prý může postupem času a ujetých kilometrů o nějaké to deci benzínu snížit. Ještě zkusím vyměnit svíčky a vzduchový filtr(i když je čistý). Jinak si prý fábie obecně na kratší vzdálenosti o nějakou tu benzínovou svačinku řekne. :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdarec, tak diagnostiku mám za sebou. nic tomu není všechno ok. Jen mi pro jistotu přehrál nový základní nastavení. Já to koupil od ženský co jezdila krátké vzdálenosti a v servisu říkal, že spotřeba se může odvíjet i od tohoto faktoru. Tak jsem to trochu více projel (130km bez přestávky) a spotřeba spadla na 6,2l. Má fabka má najeto 16000km a že teď když s tím většinou nejezdím žádné krátké vzdálenosti, tak se spotřeba prý může postupem času a ujetých kilometrů o nějaké to deci benzínu snížit. Ještě zkusím vyměnit svíčky a vzduchový filtr(i když je čistý). Jinak si prý fábie obecně na kratší vzdálenosti o nějakou tu benzínovou svačinku řekne. :disgust:

ale toto plati o kazdej motorizacii jak benzinovej tak dieselovej, jak o Fabii tak o Porsche ci Lade atd atd... toto nieje o znacke toto je o technike

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsem měl spotřebu na trase Praha- Brno- Uherské Hradiště- Trenčín a zpěz 7.2 l/100km.

Na Vysočině na D1 sněžilo takže místama se jelo i 50

no, a přitom na sníh má měnší odpor... tam, kde se dřív jezdilo na čtyřku, se na sněhu jezdí na pětku. Jinak spotřeba okolo 7 lt/100 km je u 1.4 MPI takový normál, ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sluzebni FI 1,2 HTP normu mam 7,8 jezdi za cca 7,5 pokud se ji slape na krk, a 6 pri pohodove jizde. V prumeru mam mesicne kolem 7 litru. Jezdi se sni i dost dalky. jeden mesic se jelo slovinsko a zpet a hned Svedsko a zpet a proti norme se usetrilo 120 litru, neuveritelny cislo, ale na tech kilometrech to naskace rychle. :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...