Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Jsem jen zapomněl dodat, že na tempomat jedu aspoň o litr víc...

A já měl vždycynky za to, že tempomat pomáhá spíš spořit..... :unsure:

To jsem si taky myslel než jsem si ho pořídil. Problém je podle mě ve dvou věcech-tempomat zuby nehty drží zvolenou rychlost, sám třeba lehce ubereš a pojedeš o 5 km/h míň, ale okamžitá spotřeba půjde dolů o litr i víc a pak nemá oči, takže nevidí konec stoupání aby už ubral a začátek kopce aby se rozjel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem jen zapomněl dodat, že na tempomat jedu aspoň o litr víc...

A já měl vždycynky za to, že tempomat pomáhá spíš spořit..... :unsure:

To jsem si taky myslel než jsem si ho pořídil. Problém je podle mě ve dvou věcech-tempomat zuby nehty drží zvolenou rychlost, sám třeba lehce ubereš a pojedeš o 5 km/h míň, ale okamžitá spotřeba půjde dolů o litr i víc a pak nemá oči, takže nevidí konec stoupání aby už ubral a začátek kopce aby se rozjel.

Hmm, to zní rozumně :huh: Tak to alespoň nemusím litovat, že jej nemám...

Tak to je potom ale tempomat dobrý tak akorát na to, aby člověk při dálkových trasách neměl dřevěnou nohu.... <_<

BTW: nezkoušel jsi, jaký je rozdíl ve spotřebě mezi jízdou s tempomatem a bez něj v rovinatém terénu? Je i v tomto případě menší spotřeba bez tempomatu nebo s ním?

Editováno: , autor: Wassermann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, to zní rozumně :huh: Tak to alespoň nemusím litovat, že jej nemám...

Tak to je potom ale tempomat dobrý tak akorát na to, aby člověk při dálkových trasách neměl dřevěnou nohu.... <_<

BTW: nezkoušel jsi, jaký je rozdíl ve spotřebě mezi jízdou s tempomatem a bez něj v rovinatém terénu? Je i v tomto případě menší spotřeba bez tempomatu nebo s ním?

Jj, je to tak, když chceš pohodu, dáš tempomat. Na rovinatém profilu jsem to ještě nezkoušel, u nás podle mě není kde (co vím), možná hradecká dálnice, ale i ta je lehce zvlněná, takže by to nebylo objektivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s tempomatem menší spotřebu  :p

Tomu nevěřím, mám svou opačnou zkušenost, kámošovu podobnou z Opel Astra, uveď bližší podmínky, hm?

Praha- Roudnice zadem přes Kralupy s tempomatem 4,1 bez 4,9 na dálnici jsem to ještě přesně neměřil, ale určitě to jezdí za míň ,tempomat tam mám dva měsíce a před tím jsem jezdil za víc cca o 0,5 ale to je odhad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praha- Roudnice zadem přes Kralupy s tempomatem 4,1 bez 4,9 na dálnici jsem to ještě přesně neměřil, ale určitě to jezdí za míň ,tempomat tam mám dva měsíce a před tím jsem jezdil za víc cca o 0,5 ale to je odhad.

Nebudu se hádat, ale 0,5 l klidně může být vítr, provoz,...a taky záleží jak normálně jezdíš, pokud máš lehkou nohu, těžko to tempouš překoná, pokut na to šlapeš, tak asi ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkusenost je ruznoroda, mozna ze je to subjektivnima podminkama, tempomat pouzivam jen kratce, ale pokud jedu klasickou trasu cca 300 km D1, D2 tak kdyz drzim na noze 160 tak sem nekde okolo 6,5 az 7litru podle pocasi provozu a tak..kdyz hodim tempomat na 160 tak spotreba nejde za zadnou cenu pod 7. Jinak pri klidne jizde ccca do 130 bez Tem je spotreba okolo 5,7 s tempomatem je skoro totozna....ve meste to nepouzivam protoze se to prakticky neda vyuzit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám fabii 1.4 mpi,jezdím 50% město a 50% mimo.S lehkou nohou ukazuje pal.p 5,1 až 5,7.Měřil jsem to i s tankováním vychází to kolem 6l.Jak tomu trochu šlápneš na krk tak víc.80km za hodinu jede na spotřebu nejlépe,90km už si vezme víc a při vyšší rychlosti to žere i trávu kolem cesty.Měl jsem před tím diesel peugeot hdi a papal taky,když jsem mu šlapal na kuří oko.Hlavně zimní starty,když jsem stál v práci venku při větším mrazu byly občas problém.Fabie mi škytla vždy na poprvé. kol110

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...