Přejít na obsah

koroze


alesbrno

Doporučené příspěvky

Koupil jsem auto s namontovanými spojlery prahů a blatníků. Včera jsem se rozhodl vše demontovat, abych to mohl líp utěsnit a případně opravit poškozený lak. Když jsem to sundal, tak jsem zjistil, že na dvou místech je dost silná koroze. Jsou to jen malá místa, ale zase dost hluboko. Můžete mi prosím někdo poradit, jak to nejlépe opravit. Budu tam zase vše vracet (jinak už to ani nejde), tak na desingu tak moc nezáleží. Bylo to utěsněné silikonem, ale asi blbě. A co potom, aby se to už neopakovalo? AUto je staré 6let a jinak žádné poruchy laku nemá.

Moc děkuji za doporučení postupu.

post-24-1146546913.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koroze je sviňa, jak jednou začne, tak nechce přestat. Doporučuji co nejvíce vybrousit jemným smirkovým papírem, aby si odstranil co nejvíce rzi(pokud možno všechnu). V případě, že tam vznikne díra(jako že asi jo), kup tmel se skelnými vlákny a zatmel ji.Pak to zase lehce vybrus,aby jsi místo zahladil. Nakonec nastříkej "rapaťákem". Je to takový asfalt ve spreji a celkem dlouho to schne. Pak ho můžeš nalakovat do barvy auta a nalepit zpět plastové díly. Silikon tam nedávej, nemá to smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

po dlouhé odmlce obnovím téma,nechci zakládat nové!

takže můj problém je:

na spodní hraně 5 dveří je osekaný lak,nevím od čeho ale rezne to,už jsem to jednou zatíral ale jo to tam znovu,dále mi někdo v minulých mrazech na blatníku na hraně s podběhem urval rampouch i s barvou a ted to rezne.co s tím?jakou máte nejlepší základovku?nechce se mi to dělat neustále dokola každý půl rok jako kdysi na favoritu.

dál mám po celém autě takové zrzavé mini tečky,už je to sice přes rok a nerozlézá se to,nevíte od čeho to je?na té bílé je to hodně vidět a zatím mi to nešlo ničím dolů,jen nehtem při větší síle,ale to abych měl týden dovolenou a jen škrábal!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po dlouhé odmlce obnovím téma,nechci zakládat nové!

takže můj problém je:

na spodní hraně 5 dveří je osekaný lak,nevím od čeho ale rezne to,už jsem to jednou zatíral ale jo to tam znovu,dále mi někdo v minulých mrazech na blatníku na hraně s podběhem urval rampouch i s barvou a ted to rezne.co s tím?jakou máte nejlepší základovku?nechce se mi to dělat neustále dokola každý půl rok jako kdysi na favoritu.

dál mám po celém autě takové zrzavé mini tečky,už je to sice přes rok a nerozlézá se to,nevíte od čeho to je?na té bílé je to hodně vidět a zatím mi to nešlo ničím dolů,jen nehtem při větší síle,ale to abych měl týden dovolenou a jen škrábal!

tak ten spodek kufru mám taky tak a k tomu ještě zadní dveře na hraně v úrovně klik. prostě to jednou za čas trochu oškrábnu a zatřu to lakovou tužkou. je to podle mě tím jak se tam točí vzduch a je v něm prach a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty rezave tecky je asfalt jde to dolu naturalem 95 skvele!!!!!!!!!!!!!

Naturalem to půjde to jo, ale já bych v tohle případě volil aspoň technický benzín nebo ještě nejlépe nějaký speciální přípravek na odstraňování asfaltu z laku vozidla. A pak hlavně ošetřit leštěnkou.

http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=655

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naturalem to půjde to jo, ale já bych v tohle případě volil aspoň technický benzín nebo ještě nejlépe nějaký speciální přípravek na odstraňování asfaltu z laku vozidla. A pak hlavně ošetřit leštěnkou.

http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=655

právě technickým to nejde,lihem taky ne jen acetonem ale to jsou mini dubky a vzít to hadrem a třít to si netroufnu ani omylem a to že jsem dělal v lakovně a aceton beru téměř na všechno.

kdysi jsem měl takovej hustě tekutej přípravek na odstranování afaltu,ještě na favo,kdy jsem projel tím tekutým asfaltem co zalejvají praskliny na silnici a hned to zasypou štěrkem ,no a ten prodávající mi na tom autosalonu udělal přednášku o čem že to je atd. no neváhal jsem strčil mu 3 kila a doma ... co myslíte,velký kulový,nakonec to na tom autě zůstalo na vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě technickým to nejde,lihem taky ne jen acetonem ale to jsou mini dubky a vzít to hadrem a třít to si netroufnu ani omylem a to že jsem dělal v lakovně a aceton beru téměř na všechno.

kdysi jsem měl takovej hustě tekutej přípravek na odstranování afaltu,ještě na favo,kdy jsem projel tím tekutým asfaltem co zalejvají praskliny na silnici a hned to zasypou štěrkem ,no a ten prodávající mi na tom autosalonu udělal přednášku o čem že to je atd. no neváhal jsem strčil mu 3 kila a doma ... co myslíte,velký kulový,nakonec to na tom autě zůstalo na vždy.

Asfalt mi šel dobře z laku českou leštěnkou FIX1. Sonax ani Turtle wax si s asfaltem neporadil.

Jinak starým receptem na asfalt je sádlo. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
právě technickým to nejde,lihem taky ne jen acetonem ale to jsou mini dubky a vzít to hadrem a třít to si netroufnu ani omylem a to že jsem dělal v lakovně a aceton beru téměř na všechno.

kdysi jsem měl takovej hustě tekutej přípravek na odstranování afaltu,ještě na favo,kdy jsem projel tím tekutým asfaltem co zalejvají praskliny na silnici a hned to zasypou štěrkem ,no a ten prodávající mi na tom autosalonu udělal přednášku o čem že to je atd. no neváhal jsem strčil mu 3 kila a doma ... co myslíte,velký kulový,nakonec to na tom autě zůstalo na vždy.

POZOR ACETOONEM to nemůžeš čistit bo to rozpustí lak :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...