Přejít na obsah

1,2 TSI (77kW)


Cjoctavian

Doporučené příspěvky

Kratky uryvok z TESTU Jetty 1,2 TSI:

"Počas jazdy sa teplota motorového oleja pohybovala v normálnych hraniciach, len z času na čas prekročila hodnotu 120 °C. V Octavii 1.6 MPI (75 kW/102 k) sa olej zohrieva na približne rovnaké teploty, pričom ho je v motore dokonca o liter viac. Pri pokojnom tempe mal v atmosférickej Octavii cca 90 - 95 °C, no pri vyslovene športovej jazde jeho teplota bez problémov stúpla až k 118 - 120 °C (teda podobne, ako pri 1.2 TSI). Nemyslím si preto, že by bol olej v motore 1.2 TSI extra preťažovaný (v motoroch 1.2 HTP sa vinou absencie chladiča oleja a nešťastnej konštrukcie olejových kanálov zohrieva na podstatne vyššie teploty)."

Zaujimalo by ma, ci je to tak aj v Octavii 1,2 TSI, teda pokial niekomu ukazuje teplotu oleja :)

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja len napisem moju skusenost z motora 1.9TDI: bezna jazda maxi dot ukazuje teplotu cca 87-92, jazda na dialnici cca 130 ukazuje 94-96, jazda na dialnici 160 ukazuje 107-111, odskusane niekolko krat, cize tie teploty u benzinu su fakt o dost vyssie, jednoznacne skratit interval vymeny oleja na max 15tis, lebo uz tych 107 je dost na olej, viem ze vtedy uz motor dostava dost zabrat ked ho drzim na 160km/h cca 500 km v kuse

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


no bohuzial moj modelovy rok este nemal ukazovatel teploty oleja... Aka je vobec spravna (motoru vhodna) teplota oleja? Voda je tych priblizne 900, tak olej okolo 1000?

To je škoda, no uvidím příští týden, až si Octu vyzvednu u prodejce. Ta správná teplota by mě taky zajímala. Toto mi odpověděl kolega Maverick v sekci FII motor 1.2 TSI. Nicméně jsem teď poslal dotaz mailem do škodovky, tak uvidím co odpoví. K té vodě, někde jsem tady četl, že ten teploměr vlastně ukazuje pořád 90st., i když skutečná teplota může být o pár stupňů vyšší.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...bezna jazda maxi dot ukazuje teplotu cca 87-92, jazda na dialnici cca 130 ukazuje 94-96, jazda na dialnici 160 ukazuje 107-111, odskusane niekolko krat, cize tie teploty u benzinu su fakt o dost vyssie...

No já nevim, mě u většího benzínového bratříčka s DSG dot ukazuje zhruba to co tobě, přes 110° se snad ani na dálnici (uvedeným stylem) nedostanu, možná při svižném výjezdu s plným autem do 1800 m. n. m. v Alpách, to si teplotu nepamatuju, ale poctivě jsem motor dochlazoval...

...je mozne nakodovat, aby mi ukazovalo teplotu oleja? Ci je to aj vec ineho hardwaru?

Myslím, že se tu říkalo, že to bohužel nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no bohuzial moj modelovy rok este nemal ukazovatel teploty oleja... Aka je vobec spravna (motoru vhodna) teplota oleja? Voda je tych priblizne 900, tak olej okolo 1000?

Dnes mi došla odpověď z Mladé Boleslavi:

Vážený pane,

dne 16.05.2011 jsme obdrželi Váš dotaz na teplotu motorového oleje. K Vašemu dotazu sdělujeme, že optimální provozní teplota

oleje je výrobcem stanovena v rozmezí 90-110 stupňů. Podáváme Vám tuto informaci a přejeme Vám mnoho ujetých kilometrů s vozem

značky Škoda.

S pozdravem,

Radka Mrázková | PST - Péče o zákazníka - Customer Care - Kundenbetreuung

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eresa 12/2010 (2.0 tsi)-teplota v rozmezí 93-98°C (více se mi nepodařilo ani při trápení motoru),

octa 03/2011 (1,4 tsi)- teplota až 109°C na dálnici v Itálii minulý týden (ale je to asi neobjektivní, má to cca 6000 km a ještě jsem to přepnul, když jsme podstatně zpomalili a asi to vyskočilo nahoru)-jinak se spíše podivuji na teplotou chladící kapaliny-jinak, nejde to ohřát resp. trvá to strašnou dobu a to je docela teplo, v zimě to bude hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Proč to měnil hned 2x? Jak se pozná , že se má vyměnit olej tak brzy a rychle po sobě? To vždycky upustil, ochutnal, vyměnil? Já nevím, jen se ptám. Při známém "tupém" přístupu škodovky ke všem informacím bych věřil lecčemu, ale tohle se mizdá přitažené za vlasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...